הורי כיתת אומץ בגולדווטר השביתו יום לימודים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 12/11/2021 16:14 ● ערב ערב 3042
סוגיית כתת אומץ בשכבת י'א בבית הספר גולדווטר אינה נרגעת ● בשבוע שעבר, כניסיון לקבל מענה מגורמי החינוך העירוניים בדרישה למחנכת לכתה ומתרגלים, השביתו חלק מההורים את יום הלימודים של ילדיהם והתמקמו מול אגף שח''ק בעירייה ● ראש מנהל שח''ק שהסכים לפגוש נציגות של ההורים הבטיח לנסות לתת מענה לבעיות בכתה
הורי כיתת אומץ בגולדווטר השביתו יום לימודים
ההורים לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים אלא ימשיכו לפעול. מחאת הורי כתת אומץ השבוע בעירייה

בעוד כחודש אמורים לגשת תלמידי כתת אומץ בשכבת י'א בבית הספר גולדווטר למבחן בגרות, אלא שבפועל בהעדר מחנך או מחנכת לכתה מאז תחילת השנה, ובהעדר מתרגלות, כרגע קשה לילדים להבין איך מישהו מצפה מהם להצליח במשימה.
ביום שני בשבוע שעבר, לאחר שגם השבוע נרשמו בכתה שעות ביטול רבות ועדיין לא הוסדרו סוגיית המחנך והמתרגלות, החליטו ההורים שהם לא מוכנים עוד לשתוק והתמקמו יחד עם ילדיהם בשעת בוקר מול הכניסה לבית העירייה הישן שם ממוקם אגף שח"ק בניהולו של ד"ר דרורי גניאל.
ההורים הזועמים חזרו וסיפרו שוב איך המחנך הנערץ על התלמידים, שהוביל את הכתה להצלחות בשנתיים האחרונות אולץ להתפטר יום אחד בלבד לפני תחילת שנת הלימודים, שעות אחדות בלבד לאחר שישב בביתו של אחד מתלמידי הכתה במפגש מוטיבציה. לטענת ההורים העובדה כי בהנהלת בית הספר החליטו להוסיף לכתה תלמידים מעל המכסה, גרמה למחנך להתנגד והוא אולץ להניח מכתב התפטרות מחינוך הכתה כשהוא ממשיך ללמד בבית הספר בשל העובדה שיש לו קביעות. 
מאז ועד היום, מעל לחודשיים אין לכתה מחנכת פעילה. ואם אין די בדברים, התברר כעת להורים כי גם מתרגלות אין בנמצא. לטענת ההורים אף ביקשו מהם לנסות לחפש. "זו בדיחה אחת גדולה כל ההתנהלות סביב הכתה הזו", זועמים ההורים ומזכירים כי לא מדובר בכתה רגילה, אלא בכתה שילדיה מתקשים ללמוד וחייבים עוגן מוצק בכתה. "אם עד השנה המחנך הקודם הצליח לגרום לילדים שלנו להשתפר, להאמין בעצמם וביכולות שלהם, הרי שמאז שעזב הכל מתמוטט וכבר יש לא מעט תלמידים שקרובים לנשירה", אומרים ההורים בכעס, ומפנים אצבע מאשימה כלפי המערכת: "במקום למצוא פתרונות אמיתיים, יש כאן משחקי אגו בין מורה שעומד על דעתו לבין הנהלת בית ספר שלא מוכנה להיכנע לבקשות שלו. מנגד יש 25 ילדים שסובלים ולאף אחד לא ממש איכפת".
לאחר שהמתינו זמן לא ארוך בחזית בית העירייה הישן, יצא אל ההורים ד"ר דרורי גניאל וזימן אליו לפגישה שלושה נציגים שהשמיעו בפניו את טענותיהם. לאחר זמן מה יצאו ההורים והבהירו כי ד"ר גניאל שמע את מצוקותיהם ואף הכיר אותן והבטיח כי ינסה לסייע בפתרון הבעיות. 
בחוץ מחו ההורים וגם התלמידים כי בפועל כמעט ולא מתקיימים בהווה לימודים בכתה ומועד הבגרויות של השנה הולך ומתקרב. "אין לנו מושג איך מישהו חושב שנצליח לגשת לבגרויות", אמרו הילדים שבסך הכל מבקשים לקבל את התנאים שיאפשרו להם ללמוד אף על פי ולמרות הקשיים שלהם.


אהרון טליאס, אביו של אחד התלמידים שמוביל את הורי הכתה אמר בסיום הפגישה: "אני שמח שד"ר גניאל קיבל אותנו ושמע אותנו. כולי תקווה שהבעיות שלנו ברורות ויקבלו מענה". עוד ציין טליאס כי ההורים לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים אלא ימשיכו לפעול ואף יגיעו לדרגים גבוהים יותר במשרד החינוך אם הבלאגן בכתה יימשך.


'ערב ערב' ימשיך לעקוב.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש