ושוב, אילת נותרה עם בית דואר אחד בלבד

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 27/10/2021 17:41 ● ערב ערב 3040
סאגת בתי הדואר הנסגרים באילת אינה פוסקת ● שמונה חודשים אחרי ששוב נפתח בית הדואר באזור התעשייה, הבין הזכיין את מה שהבינו כבר לפניו כמה וכמה זכניינים באילת- שזכיינות בבית דואר אינה כלכלית ● ושוב, אילת נותרה עם בית דואר אחד בלבד ואלפי תושבים מתוסכלים ● למרות מכתב שהוציא לפני מספר חודשים ראש העירייה דאז, מאיר יצחק הלוי, לחברת דואר ישראל, בו הבהיר כי נושא הזכיינות לא צלח בעיר, ממשיכים בדואר ישראל להתעקש על זכיינות בלבד ● את תגובות חברת הדואר ותגובת משרד התקשורת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון
ושוב, אילת נותרה עם בית דואר אחד בלבד
''מישהו צריך להילחם בסוגיה הזו למען התושבים שעומדים לנוכח המצב חסרי אונים''. סניף הדואר באזור התעשייה
תגיות: דואר ישראל

אחרי אזהרות והתרעות חוזרות ונשנות מצד הזכיין של בית הדואר באזור התעשייה, בשבוע שעבר זה קרה. שמונה חודשים לאחר שפתח מחדש את בית הדואר באזור התעשייה, סגר הזכיין את המקום לאחר שהבין את מה שהבינו כבר זכייני דואר לפניו, שבאילת לפחות, רעיון הזכיינות כלל אינו רווחי. 

 

שבעה סניפים נפתחו ונסגרו


במהלך השנים האחרונות נפתחו סניפי דואר בזכיינות באילת ונסגרו כמו פטריות לאחר הגשם. בין השאר נסגרו בחמש השנים האחרונות סניפי דואר שפעלו במרכז העיר, בצופית תחתית, בידע ונוי, באזור התיירות (מול הכדור הגדול), במרכז מור, כשרק בשנה האחרונה נסגרו הסניפים במרכז גיא לי בשחמון וסניף הדואר באזור התעשייה שהספיק להיסגר, להיפתח ושוב להיסגר. שוב ושוב הסבירו הזכיינים כי להפעיל סניף בית דואר אינו דבר רווחי, שכן לטענתם, על פעילות שנעשית במקום הם מקבלים מחברת הדואר עמלות נמוכות ביותר. לטענת זכיינים בעבר איתם דיברנו, גם האפשרות להפעיל בית דואר בזכיינות לצד פעילות נוספת באותו מקום לא מסתדרת בדרך כלל יחד. 
בשבוע שעבר פוטרו שלוש עובדות בבית הדואר שנסגר באזור התעשייה. באילת בה בלאו הכי היה קשה להסתדר בשמונת החודשים האחרונים עם שני סניפי דואר בלבד, עכשיו יהיה כמעט בלתי אפשרי להסתדר עם סניף דואר אחד.

 

"העיר אילת צועדת אחורנית"


לפני מספר חודשים פנה ראש העירייה דאז, מאיר יצחק הלוי, למנכ"ל רשות הדואר, בקריאה לפתוח סניפי דואר נוספים באילת ואולם בדואר ישראל מתעקשים שלא לשלוח את היד לכיס ולא לפתוח סניפים בבעלותם אלא להמשיך ולנסות למצוא זכיינים חדשים לסניפי דואר המקומיים.
תושבים איתם דיברנו השבוע זעמו על המצב הלתי אפשרי להגדרתם. "חוסר היציבות הזו עם בתי הדואר בעיר בלתי אפשרית", אמר השבוע ל'ערב ערב' בעל עסק מקומי שנאלץ לשלוח כמה פעמים בשבוע מכתבים רשומים באמצעות הדואר. "לא זו בלבד שאי אפשר כבר לגשת לסניף ולבצע פעולות אלא יש להזמין מקומות מראש באפליקציה, אלא שכל ההתנהלות הפכה איטית, מסורבלת ולא נעימה עד כדי כך שלא פעם אני מנסה למצוא פתרונות חליפים ולא לשלוח את פרטי הדואר. לא יאמן שבשנת 2021, העיר אילת צועדת אחורנית וכולם שותקים. מישהו צריך להילחם בסוגיה הזו למען התושבים שעומדים לנוכח המצב חסרי אונים".

את תגובת חברת הדואר ומשרד התקשורת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת