קולנוע אילת נמכר - הרוכש אריק ממן: ''עושה מאמצים להוריד לאילת את הרשתות הגדולות''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 22/10/2021 09:08 ● ערב ערב 3039
שישה עשורים אחרי שמשפחת צייגר האילתית הביאה לעיר את בית הקולנוע הראשון ששינה לימים מיקום והפך לתיאטראות אילת ● נמכר לאחרונה הקולנוע הפרטי כהשלמת מהלך רכישת מתחם הקניון האדום וקריית המשרדים הממשלתיים בלב העיר, על ידי המשקיע והיזם אריק ממן ● השבוע מבטיח הרוכש לשפר את חזות בית הקולנוע ולהצעיד אותו עם הזמן, ובמקביל, להוריד לאילת את אחת מרשתות בתי הקולנוע הגדולות בארץ ● ''אני קורא לתושבי אילת להצביע ברגליים בעד ולהגיע לבית הקולנוע'', הוא מבקש
קולנוע אילת נמכר -  הרוכש אריק ממן: ''עושה מאמצים  להוריד לאילת את הרשתות הגדולות''
מכר את מרבית נכסיו באילת בסכום מוערך של כ-150 מיליון שקל . משה צייגר

היה זה דוד צייגר האב שפתח בשנות ה–60 באילת את בית הקולנוע הראשון בחזית מרכז רכטר. מאז, למרות ניסיון אחד לפחות להוריד לעיר בית קולנוע נוסף שהשתייך לרשת הקולנוע גלובוס שפשטה מאז את הרגל, ומוקם בקניון מול הים, נשאר צייגר הבן – משה, כבעלים היחיד של בית הקולנוע באילת, שעבר במהלך שנות ה– 80 לקניון האדום וכלל מאז ועד היום שלושה אולמות הקרנה, האחד גדול במיוחד - אולם הכולל במת אירועים עליה הופיעו לאורך השנים טובי שחקני ואמני ישראל. 

 

משפחת צייגר מוכרת נכסיה באילת


לאחרונה, תם עידן, וכחלק ממהלך מכירת מרבית מנכסיו, מכר משה צייגר, איש העסקים האילתית גם את בית הקולנוע, ליזם ולמשקיע אריק ממן, שהשלים בכך שורה של רכישות ממשפחת צייגר. זה התחיל בשנת 2017, אז קנה ממן מצייגר את הבניין בו ממוקמת חנות O&H , בו מוקם הקולנוע הישן, לאחר שהמבנה עמד שומם תקופה ארוכה, בהמשך רכש ממן מצייגר את בניין הסיטי סנטר הסמוך ולפני כשנה, ובעיצומו  של משבר הקורונה, רכש ממן גם את בניין קריית המשרדים והקניון האדום במרכז העיר. סך הרכישות מוערך בסכום של כ-150 מיליון שקלים ואולם לסכום זה אין אישור רשמי.  

 

רחבת סנטר לפני השיפוץ אוק. 1979 צילום שמוליק תגר

 

אריק ממן: אוהב להשקיע באילת


את בית הקולנוע שבבעלותו שמר צייגר עוד זמן קצר אך נפרד גם ממנו לטובת ממן שמשקיע בכל רחבי הארץ, אבל אוהב במיוחד להשקיע באילת, ולראייה, שורת ההשקעות שלו בעיר המתפרשת לאורך 20 השנים האחרונות. בין השאר ממן הוא הבעלים של חנויות דלתא, רנואר ו-24/7 בביג, חנויות אדידס ודלתא בקניון אייסמול ותהיו בטוחים שידו עוד נטויה בכל הקשור לעסקים באילת. 
"אני מאמין מאוד באילת", הוא מסביר השבוע, "מבחינת מסחר לדעתי זו העיר עם התנאים הטובים ביותר בארץ ולראיה, חנויות הרשתות השונות שפועלות באילת הן המובילות במכירות בכל הארץ. אמנם כוח הקנייה של תושבי אילת הוא לא חזק, אבל הוא מתוגבר בכוח הקניה של אוכלוסייה שמגיעה מכל הארץ. במהלך ימי הקורונה אמנם אילת ספגה מכה אנושה, אבל מאידך, הקורונה עשתה טוב לעיר מעצם העובדה שגם היום אנשים לא ממהרים לנסוע לחו"ל ומעדיפים להישאר בארץ ולהגיע בהמוניהם לאילת. אני יכול לומר לך בוודאות שהיום אנחנו עובדים אפילו טוב יותר מאשר לפני ימי הקורונה".

 

פתיחת אולם הקולנוע 1989 צילום שמוליק תגר

 

"קולנוע אילת אינו רווחי כלל וכלל"


זה לא סוד שבתי הקולנוע בארץ ספגו מכה אנושה בימי הקורונה, יש לך כוונות להשאיר באילת את בית הקולנוע?
"אין בכלל ספק שבתי הקולנוע הם מהנפגעים הגדולים ביותר של הקורונה וגם היום הם עדיין מתקשים להתאושש ולמרות העובדה הזאת, ברור לי שבעיר כמו אילת חייב להיות בית קולנוע. בימים אלו אני מצוי בהליכים מתקדמים מול כמה רשתות קולנוע מתקדמות ובולטות בארץ מתוך כוונה להוריד לאילת את אחת הרשתות, ובהתאם, גם לשפץ את המקום. 
הכוונה שלי היא לשפץ ולהזניק את במת המופעים ולהוריד לעיר את מיטב הפקות, הופעות סטנדאפ והצגות לילדים. בהזדמנות זו אני קורא לתושבי אילת לתמוך בקולנוע שלהם ולהגיע, מאחר שבמצבו הכלכלי קולנוע אילת אינו רווחי כלל וכלל. אני קורא גם לעיריית אילת לסייע ולמתוך בקולנוע על מנת שהעיר תהנה מפעילות של תרבות קולנועית שתצדיק את עצמה כלכלית. כולי תקווה שהשינוי יגיע כבר בקרוב והתושבים ירגישו בו ויהיו חלק ממנו".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת