המשמעת הקואליציונית הכריעה וח''כ מאיר יצחק הלוי הצביע נגד הכפלת שכר החיילים

מאת: רותם נועם ● 15/10/2021 11:16 ● ערב ערב 3038
האופוזיציה ביקשה להביך את הקואליציה עם הצעת חוק פרטית של אלי כהן מהליכוד להכפלת שכר החובה לחיילים, אך בקואליציה לא התרגשו והצביעו כאיש אחד להפלת ההצעה ● בין המצביעים נגד: ח''כ מאיר יצחק הלוי מאילת (''תקווה חדשה''), שר האוצר אביגדור ליברמן ושר הביטחון בני גנץ שהוביל את ההצבעה ● ועדיין המציאות היא כי שכר חיילי החובה לא עודכן מאז 2017 ועל נבחרינו מוטלת האחריות לדאוג גם לרווחת חיילי החובה
המשמעת הקואליציונית הכריעה  וח''כ מאיר יצחק הלוי הצביע נגד  הכפלת שכר החיילים
הטרלה או לא, שכר החיילים עדיין ממתין לעדכון מ-2017. יצחק הלוי

כמה צריך להשתכר חייל בשירות חובה? על השאלה הזו תוכלו לקבל תשובות כמספר האנשים שתשאלו. מצד אחד מדובר ב"רכוש צה"ל" שמגוריו וכלכלתו עליו, מה גם שמדובר בצעירים שעודם נסמכים לרוב על שולחן הוריהם ועדיין, האם שכר של 7-9 שקל לשעה יכול להספיק במציאות של יוקר המחייה שמציעה מדינת ישראל? 
הכנסת הנוכחית אמנם הבטיחה כי תדאג לשכרם של חיילי החובה, ואולם בשבוע שעבר (ד') היא הוכיחה את ההיפך, או כך היו רוצים לפחות שתחשבו באופוזיציה, לאחר שח"כ אלי כהן ממפלגת הליכוד, הגיש הצעת חוק פרטית לפיה יעמוד השכר החדש לחיילים על לפחות ממחצית משכר המינימום במשק העומד כיום על כ-5,300 שקל ברוטו. 
שכר חיילי החובה עודכן בשנת 2017 והוא נע בין 810 שקל לחיילי העורף ועד 1,620 שקל לחיילים ביחידות הקרביות וקבלת ההצעה של כהן משמעה הלכה למעשה כפלת השכר לחיילי החובה. מאחר ולמהלך כזה השלכות תקציביות רחבות, התנגדו לה כל חברי הקואליציה, ובראשם שר האוצר אביגדור ליברמן ושר הביטחון בני גנץ גם חבר הכנסת מאיר יצחק הלוי מאילת יישר קו עם חברי סיעתו והתנגד להצעה. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש