חברת עמותת ידידי בית החולים יוספטל: ''האילתים לא תורמים לבית החולים''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 15/10/2021 11:15 ● ערב ערב 3038
בקול תרועה רמה נחנך השבוע מכשיר CT חדש ומשוכלל בבית החולים יוספטל בעיר ● הצלחה נוספת לעמותת ידידי בית החולים בעיר, יחד עם שירותי בריאות כללית ● בהזדמנות זו מחתה אהובה גהל חלפון, חברת העמותה האחראית על גיוס הכספים, ומי שתרמה בעצמה כחצי מיליון ש''ח לטובת רכישת המכשיר: ''האבסורד הוא שלמרות שבאילת יש אנשים אמידים בעלי אמצעים, דווקא האילתים לא תורמים לבית החולים יוספטל. מי שמסייעים לנו לקדם את בית החולים הם בעלי אמצעים מהמרכז שמבינים את החשיבות של בית חולים מתקדם בעיר”
חברת עמותת ידידי בית  החולים יוספטל: ''האילתים לא  תורמים לבית החולים''
מכשיר הסי טי החדש הנהלת העירייה והצוות ● צילום: ששי חורש

אחרי שהצליחו להתרים כספים לטובת רכישות מכשירים חדשים לבית החולים יוספטל באילת, בכלל זה מכשיר לבדיקת צפיפות עצם בעלות של כ- 307 אלף ש"ח, 2 מיטות מתכווננות לחדר ניתוח, כל אחת בעלות של 70 אלף ש"ח , מכשיר לבדיקת קולונוסקופיה בעלות של 80 אלף ש"ח, מכשיר לריסוק אבנים בכליות ובכיס המרה ומיכשור חדיש נוסף לבית החולים, בעלות שעומדת עד כה על כ- 570 אלף ש"ח, חתמו ביום חמישי השבוע חברי עמותת ידידי בית החולים, בראשותו של היו"ר אמנון שפר, על התרומה הגדולה ביותר עד כה של מיליון מאתיים אלף ש"ח שהצליחו להתרים לטובת רכישת מכשיר CT חדשני שהיה נחוץ בבית החולים. לאחר תהליך שארך כשלוש שנים, במהלכו, השלימו שירותי בריאות כללית את ההפרש המשמעותי החסר בדרך לסכום הנדרש של כארבע מיליון ₪ - הכוללים את עלות המכשיר החדיש והחדר המיוחד שהוכשר לטובת הטיפולים - בו נחת המכשיר בבית החולים.

 

 ירידה לרזולוציות גבוהות בקרינה נמוכה משמעותית


מכשיר הCT- החדשני, מקטין את הקרינה בכ- 50-70 אחוז, ומחליף את המכשיר הקודם בו השתמשו עד כה בבית החולים. המכשיר החדש מוקם במכון הרנטגן המשופץ בחדר מיוחד שהוכן ויועד עבורו. מנהלת בית החולים יוספטל מקבוצת הכללית באילת הבהירה השבוע: "מכשיר ה- CT החדש יאפשר ביצוע בדיקות אבחון מתקדמות מאוד ובטוחות יותר מבחינת כמות הקרינה למאושפזים בבית החולים ולכלל תושבי אילת והסביבה. זו בשורה נפלאה שמהווה שיפור נוסף באיכות ובשירות אותו אנו מעניקים".
רני שלם, חברת הנהלה בעמותת ידידי בית החולים יוספטל ידעה לספר עוד כי מדובר במכשיר סי טי וירטואלי שמסוגל לרדת לרזולוציות גבוהות מאוד וכמותו יש בארץ רק בבתי חולים בודדים. עוד ציינה רני כי מכשיר הסיטי החדש יכול לסייע בידי הרופאים לקבל החלטה באם החולה צריך לבצע צינתור או לא, ולמנוע מקרים של הסעת החולה בדחיפות לבית החולים סורוקה בבאר שבע או לבית חולים במרכז הארץ ורק שם מגלים כי בעצם החולה אינו זקוק לצינטור. "כל מכשיר חדש שאנחנו מצליחים לסייע בהבאתו לבית החולים יוספטל, הוא עוד קפיצת דרך קטנה בדרך להפיכת בית החולים לחדשני ומתקדם יותר", אומרת רני ומדגישה את חשיבות פעילות עמותת ידידי בית החולים שמסייעים לאורך השנים ברכישות חשובות לבית החולים.

 

''אני מודעת לזה שהאילתים כועסים על בית החולים,  גם אני יכולתי לכעוס על זה שבעלי לא יצא חי מכאן''. גהל חלפון ● צילום: ששי חורש

 

"הגיע הזמן שהאילתים יעזרו לעצמם"


מי שנחשבת לצלע חשובה בהנהלת עמותת ידידי בית החולים יוספטל היא אהובה גהל חלפון, מי שצורפה לעמותה לפני כשבע שנים על ידי היו"ר אמנון שפר ומאז שמה לה למטרה לגייס כמה שיותר כספים לטובת רכישת המיכשור החדיש לבית החולים. זמן קצר לאחר שצורפה לעמותה, זכו גהל ובעלה חיים (הנרי) ז"ל להכיר מקרוב את היחס והשירות הנפלאים כהגדרתה שניתנים בבית החולים יוספטל, לאחר שבעלה אושפז כשהוא מחוסר הכרה ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים יוספטל ובהמשך נפטר בו. 

"לצערי חוויתי הכי מקרוב את האנושיות והטיפול הנפלא בבית החולים", מספרת השבוע גהל חלפון. "זה הראה לי הכי מקרוב את הצד היפה והאנושי של בית החולים וגרם לי להבין עוד יותר עד כמה נושא התרומות לבית החולים הזה חשוב כל כך. החלטתי לקחת על עצמי את נושא גיוס הכספים ולנער את כל העניינים האלו באהבה". רגע אחר כך היא כבר תרמה בעצמה כחצי מיליון ש"ח לקופת עמותת ידידי בית החולים, סכום שהמתין כמה שנים עד למציאת היעד החשוב כל כך – רכישת מכשיר הסיטי החדיש לבית החולים. תרומה זו של בני משפחת גהל לבית החולים התווספה לסכום התרומות שאיפשרו את רכישתו של המכשיר היקר שנתרם לזכרו של חיים ז"ל. 


“נדמה שלאילתים לא אכפת ממצבו של בית החולים"


לצד עשייתה הרבה ותרומתה בזמן ובכסף, מחתה השבוע גהל על העובדה כי לצד תרומות רבות שמתקבלות לבית החולים יוספטל מגורמים בעלי אמצעים מכל חלקי הארץ, דווקא אילתים בעלי יכולת מעדיפים שלא לתרום לבית החולים. "זה אבסורד", היא אומרת השבוע בכעס. "בזמן שיש אנשים מחוץ לאילת שתורמים 100 אלף ש"ח ויותר כי הם יודעים שישנה בבית החולים יוספטל בעיה של ריחוק וכי בית החולים המרוחק באילת נופל בין הכסאות, נדמה שלאילתים לא אכפת ממצבו של בית החולים. עכשיו יש שינוי ממשי במערכת הבריאות עם כוונה לקדם את הפריפריות, זה בדיוק הזמן של תושבי אילת שיכולים, לעשות מעשה, לשלוח יד לכיס ולתרום על מנת לקדם את השינוי. אני מודעת לזה שהאילתים כועסים על בית החולים, גם אני יכולתי לכעוס על זה שבעלי לא יצא חי מכאן, אבל דווקא ממקום כזה יש לנתב את הדברים למקומות טובים. יש אנשים טובים במערכת שעושים רבות על מנת לקדם את שירותי הבריאות בעיר ואת בית החולים. אני לא מאמינה בכעסים אלא במעשים טובים וזה בדיוק הזמן והמקום לגייס את האילתים לתרום לבית החולים שלהם ולעזור לעצמם. כך או כך, אני מבטיחה שנמשיך לגייס כספים עבור בית החולים על מנת לרכוש את המיכשור הנחוץ".

 

מנהלת בית החולים וראש העירייה גוזרים את הסרט  ● צילום: ששי חורש

 


 

קריאה - לנתב חלק מכספי שדה דב לבית החולים


בימים אלו כששוב עולה על הפרק העברת כספים לעיר אילת על חשבון עבודות הבנייה המתקיימות בשדה דב, עולה על הפרק היוזמה לקרוא לממשלה ולעיריית אילת לנתב חלק נכבד מהכספים שיתקבלו- לבית החולים יוספטל. "הגיע הזמן שהממשלה וגם העירייה יראו בבית החולים נכס חשוב וראשון במעלתו באילת", אמר לנו השבוע גורם בעיר שמתכוון לקדם את הנושא בפן הציבורי. "לא יתכן ששוב ושוב העדר שירותי הבריאות הראויים באילת יעלה על סדר היום וכלום לא יקרה בפועל. לא יתכן שבעיר שהולכת וגדלה ובית חולים שמעניק שירות לא רק לתושבים אלא גם לעשרות אלפי האורחים בעיר, כולל ישובי הסביבה, בסיסי צה"ל ולעיתים גם סיני, ימשיך בית החולים יוספטל להעניק שירותים דלילים והנזקקים לשירותים רפואיים יאלצו לכתת את רגליהם בתנאים לא תנאים על כל דבר קטן לקבל טיפול במרכז. מי שנפגע בעיקר בעקבות סגירת שדה דב והעתקת שדה התעופה מאילת אל מחוץ לעיר אלו בעיר החולים. יותר ממגיע לחולים באילת לקבל יותר שירותים בעיר על מנת לחסוך מהם את הטירטור המקומם. כשמדינת ישראל מדברת עכשיו על תוספת כספים לעיר על חשבון שדה דב, אין ספק שמי שאמור לקבל את מרבית התקציבים הוא בית החולים ועל כך נפתח במאבק ציבורי עם או בלי תמיכת פרנסי העיר", אמר השבוע הגורם ל'ערב 
דברים אלו באים על רקע דבריו של שר האוצר אביגדור ליברמן, שדיבר בשבוע שעבר (ב') בוועדת הכספים שדנה בהצעת חוק התקציב 2021-2022, ובמהלכה התייחס גם לסוגיית הכספים שהובטחו לאילת ממכירת שטחי שדה דב: "אני גם מסכים אתך (אמר בתגובה לדברים שאמר ח"כ מאיר ליצחק הלוי – ר.נ) שאותם עודפים, אנחנו בהחלט חושבים, שאותה גביה משדה דב, חלק מהכסף הזה יחזור גם לאילת. זה יחזור גם לכביש הערבה. כשאנחנו בונים את התכנית הרב שנתית לכביש הערבה, זה כסף שילך לשם."


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש