האקדמיה קבעה: הסכם קצא''א מסכן את מי השתייה של כולנו

מאת: רותם נועם ● צילום: עומר כרמון ● 9/10/2021 11:47 ● ערב ערב 3037
היום (מוצ''ש) בשעה 18:45 תיערךבטיילת פנינת אילת הפגנה נוספת כנגד אישור הסכם RED MED בין קצא''א לאיחוד האמירויות, על הפיכתו של נמל אילת לנמל נפט פעיל, לאחר עשרות שנים בהן היה רדום ● במקביל יוצאים חמישה אנשי אקדמי מתחום נתפלת המים באזהרה: הסכם העברת הנפט מהמפרץ הפרסי עלול להוביל להתרחשותן של דליפות נפט רחבות היקף – וכך לפגוע בהתפלה, מקור מי השתייה העיקרי של ישראל
האקדמיה קבעה: הסכם קצא''א מסכן את מי השתייה של כולנו
שיקום מערכות ההתפלה יארך עד שנה

 

היום בשעה 18:45 תערף ברחבת טיילת פנינת אילת באילת הפגנה נוספת כנגד הסכם שינוע הנפט דרך נמל קצא"א באילת מאיחוד האמירויות. הפעלתו של הסכם זה אמנם הושעתה על ידי הממשלה בחודש יוני האחרון ואולם בקרוב מאוד אמורה הממשלה לדון בהמכו ולאחר החלטתה יתקשו מאוד המוחים לעצור את הגלגל ולהשיבו לאחור.

כעת, מצטרפים חמישה אנשי אקדמיה בכירים מתחיוטם התפלת המים על מנת לחדד את הסכנמה הטמונה בדליפות נפ]ט משמעותיות על משק התפלת המים של ישראל בכלל ושל אילת בפרט. בין היתר כתבו פרופ' עידו בר זאב, ד"ר אייל רהב, פרופ' אילנה ברמן פרנק, פרופ' אריאל קושמרו, ד"ר עדי לוי ופרופ' ג’ק גילרון, במאמר דעה שפורסם באתר זווית, כי: "במקרה של דליפת נפט משמעותית, נפט ותוצריו שיישאבו אל מתקני ההתפלה יחד עם מי הים המזוהמים יסתמו את מסנני החול שהכרחיים לצורך פעילותם - ושיקומם והחזרתם לפעילות עלולים לארוך בין מספר חודשים לשנה. הגעת נפט ותוצריו לממברנות האוסמוזה ההפוכה תגרום לירידה משמעותית ביעילות ההתפלה ועלולה להרוס אותן לחלוטין. יתרה מכך, כרגע לא ברור האם חלק מנגזרות הנפט, שחלקן רעילות ביותר, מסוגלות לעבור את ממברנות ההתפלה, להגיע לתוך מי השתייה ולהוביל אף לפגיעה בבריאות הציבור".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש