חוזרים לזום? כך תעצבו את פינת הלימודים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/10/2021 22:20 ● ערב ערב 3037
נכון שכולנו מעדיפים את המפגש הישיר עם המורה, אבל בעידן הקורונה בו לא בטוח שזה מה שיקרה עם תחילת שנת הלימודים, תמיד מומלץ להיערך לקראת הלימודים בזום ●איך מארגנים פינה נוחה? מה עושים כדי לשפר את הקשב? ומה לא כדאי למקמם על הקיר מול הילד
חוזרים לזום? כך תעצבו את פינת הלימודים

אוטוטו הלימודים חוזרים. אלא שבעידן בו רב הנסתר על הגלוי ואף אחד כבר לא יכול להבטיח שגם בשנת הלימודים הקרובה לא נחזור ללימודים בזום, ממש כמו שהמורים מוכנים לכל תרחיש, כך כדאי ומומלץ שגם החדר של הילד יהיה מוכן לכל תרחיש ובמקרה זה- לתרחיש הלימודים בזום.

 

אז מה עושים?


מאחר ולב החדר בעידן הזום הוא פינת המחשב, כדאי לארגן את החדר בצורה כזו שפינת המחשב כבר לא תהיה עוד פינת משחקים של הילד, אלא תאפשר לו גם למידה, או במילים אחרות, את כל הקשקושים, הצבעים והדברים המיותרים שהיו חלק בלתי נפרד עד כה מאזור המשחקים והמחשב, פנו לאזור אחר של החדר והפכו את פינת המחשב לפינת למידה לכל דבר.

 

השולחן


חשוב שהשולחן עליו ממוקם המחשב לא יהיה רק שולחן מחשב צר וקטן אלא יהיה שולחן כתיבה לכל דבר עליו תמקמו את המחשב. כל זאת כדי שיהיה לילד מספיק מקום להניח עליו גם מחברת פתוחה או ספר במקרה הצורך, קלמר ואת כל שאר הדברים, שכן לא תמיד העבודה מתבצעת על המחשב אלא לעיתים גם בחוברת העבודה או במחברת.
דאגו שהשולחן יהיה בגובה המתאים לילד. לא גבוה מדי ולא נמוך מדי, ובעיקר, שלא יהיו בו מגירות שיפריעו לרגליים. קחו בחשבון שכשהילד יושב כמה וכמה שעות מול המחשב בשיעורי זום, חשוב שאזור הלמידה יהיה לו נוח.

 

גובה המחשב


דאגו למקם את המחשב על השולחן בגובה העיניים של הילד. לא גבוה מדי ולא נמוך מדי, שכן מיקום לא נכון של המחשב יכול לגרום לכאבי גב או צוואר, כן, גם בגיל הצעיר.

 

הכיסא


לא פחות חשוב, עכשיו לא מדובר על משחק אלא על למידה. דאגו שהכסא של הילד יהיה נוח. לא במצב של משחק, לא נמוך מדי, לא בזוית חצי שכובה, אלא כסא לימודי נוח ומרופד שיאפשר לילד לשבת זקוף ומרוכז לאורך כל שעות הלמידה. זכרו- תנאי למידה נוחים יקלו על הילד את המשימה.


סדר רבותי, סדר


אם עד עכשיו פינת המחשב שימשה בעיקר כפינת משחקים, קחו בחשבון שעכשיו הילד צריך להתרכז כאן ולכן הגיע הזמן להפוך את פינת המחשב לפינת לימודים ולא עוד פינת משחקים. מה שאומר שלא מומלץ שעל הקיר מול הילד יהיו שלל פיצ'יפקס תלויים על הקיר, שכן אלו ימשכו את תשומת לבו.
 דאגו גם שצבע הקיר מול הילד (הקיר שמאחורי מסך המחשב) לא יהיה צבוע בצבעים נועזים כמו שאולי היה כשהפינה הזו הייתה פינת משחקים, אלא צבעו את הקיר בצבע שמנת או צבע רגוע אחר, רצוי פסטלי עדין כדי ששוב, יהיה לו קל להתרכז בלי גוש של צבע צעקני מול העיניים. 
את כל המשחקים סביב, הזיזו ודאגו להכניס למקומות איפסון סגורים, על מנת שתתקבל פינת ישיבה/ עבודה מסודרת. תמיד חשבו כאילו אתם מסדרים לעצמכם פינת עבודה. אם נעים ונוח לכם להתרכז בעמדת העבודה שיצרתם, גם לילד שלכם יהיה נוח להתרכז. מקומות איפסון יגרמו לכך שכל הפרטים הקטנים לא יהיו עוד מול העיניים של הילד וזה לגמרי יסייע לו להתרכז.

 

סדר גם מאחור


מאחר ובזום כל הכתה נכנסת לילד לחדר, דאגו שמאחוריו לא יהיו דברים שהילד שלכם לא ירצה שחברים שלו יראו. כך למשל, אם הוא עדיין ישן עם דובי סמרטוטי אבל לא רוצה שהחברים ידעו, דאגו שבבוקר הדובי לא יישאר על המיטה מאחוריו, ממש כמו שלא תרצו שהתחתונים שלו יישארו זרוקים על הרצפה מאחור, או שכולם ייראו באיזה בלאגן תמידי הוא חי. כן, תרצו או לא, הזום מכניס את כל הכתה אל הילד לחדר לטוב ולרע. וזכרו, במקרה חירום, אם החדר מבולגן ואין זמן לסדר, לזום ישנה אופציה להחלפת רקעים.

ואם בכל זאת הלימודים לא יהיו בזום, לא קרה כלום. אז הפכתם את פינת המחשב שהייתה עד היום פינת משחק- לפינת עבודה נעימה ונוחה. כשהקורונה תסתלק לגמרי מהעולם, תמיד תוכלו להחזיר את הפינה הזו חזרה להיות פינת המשחקים המועדפת על הילד.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש