הצעת חוק: להכיר במלצרות כעבודה מועדפת באילת

מאת: רותם נועם ● 6/10/2021 21:03 ● ערב ערב 3037
חבר הכנסת מאיר יצחק הלוי מאילת ממשיך לקדם את נושאי העיר בכנסת ● השבוע הוא העלה הצעת חוק המבקשת להכליל את ענפי המסעדנות והקמעונאות, כחלק מרשימת הענפים המזכים כעבודה מועדפת ● כעת נותר לראות האם תמצא תמיכה רחבה להצעה בקרב חברי הקואליציה
הצעת חוק: להכיר במלצרות כעבודה מועדפת באילת
הצעות דומות הוגשו בעבר אך לא אושרו. יצחק הלוי

הצעת חוק חדשה אותה הגיש השבוע (א') חבר הכנסת מאילת, מאיר יצחק הלוי, מבקשת להגדיר את ענפי המסעדנות והקמעונאות באילת כענפים הזכאים לעבודה מועדפת לחיילים משוחררים. ההצעה הובאה על ידי יצחק הלוי להצבעה בוועדת השרים לחקיקה. לצד ענפי המסעדנות מבקשת ההצעה להכיר גם בעבודות תחזוקה וניקיון, לרבות שטיפת כלים, הן בתחום המסעדנות והן בתחום הקמעונאות, כעבודות מועדפות לחיילים משוחררים. שרי סיעת "תקווה חדשה" צפויים לתמוך בהצעה, אך נדרש להמתין ולראות האם תזכה ההצעה לתמיכה מצד יתר חברי הקואליציה. 
בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי היא נועדה לסייע לפתור את "המחסור הקשה והמסוכן בכוח אדם בעיר אילת, המהווה מנוע כלכלי חשוב בתעשיית התיירות בישראל". כידוע, מתמודדת העיר אילת עם בעיית כוח אדם קשה בתחומים אלה, והיא נסמכת כיום בעיקר על פועלים ירדנים לצורך כך. אלא שכמות הפועלים הירדנים כיום עומדת על 700 בלבד, זאת לעומת צורך של 1,500 פועלים שעבדו באילת טרם משבר הקורונה. לפיכך מקווה יצחק הלוי כי אישור ההצעה יעודד ישראלים צעירים להיכנס למעגל העובדה בתחומים אלה. 
יצוין כי הצעות דומות הוגשו בעבר על ידי חבר הכנסת מיקי זוהר וחברת הכנסת נירה שפק ואולם הן לא אושרו בסופו של יום. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש