שר האוצר: ''חלק מכספי המדינה משדה דב יחזרו גם לאילת''

מאת: רותם נועם ● 6/10/2021 20:56 ● ערב ערב 3037
שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס לדבריו של ח''כ מאיר יצחק הלוי (''תקווה חדשה''), בשבוע שעבר בוועדת הכספים של הכנסת, בה התבטא כי יש לבצע התאמה מחדש של התקבולים שתקבל אילת מההכנסות על קרקעות שדה דב, לסך של 4 מיליארד שקל
שר האוצר: ''חלק מכספי המדינה  משדה דב יחזרו גם לאילת''
''הכסף יחזור לאילת ולכביש הערבה''. ליברמן ויצחק הלוי בוועדת הכספים השבוע ● צילום: ערוץ הכנסת

ליברמן דיבר השבוע (ב') בוועדת הכספים שדנה בהצעת חוק התקציב 2021-2022, ובמהלכה התייחס גם לסוגיית הכספים שהובטחו לאילת ממכירת שטחי שדה דב: "אני גם מסכים אתך (הכוונה ליצחק הלוי – ר.נ) שאותם עודפים, אנחנו בהחלט חושבים, שאותה גביה משדה דב, חלק מהכסף הזה יחזור גם לאילת. זה יחזור גם לכביש הערבה. כשאנחנו בונים את התכנית הרב שנתית לכביש הערבה, זה כסף שילך לשם."
כזכור, אמר יצחק הלוי בישיבת וועדת הכספים בה הוא חבר, בשבוע שעבר, כי:  "היום ברור לי עוד יותר מתמיד עד כמה המאבק שניהלנו כנגד סגירת שדה דב היה מוצדק וחשוב – שכן העיר אילת היא מהנפגעות המשמעותיות ביותר של המהלך הזה. בסופו של דבר השיווקים הראשונים שנסגרו מהווים פחות מ-10% מפוטנציאל השיווקים הכולל על אדמות שדה דב, כך שהפער בין הפוטנציאל האמיתי לבין זה שממנו גזרו את הפיצוי לעיר – הוא משמעותי, ויגיע על פי הערכות מחודשות ל-40-50 מיליארד שקל. אך טבעי הוא שכדי להביא לצדק וסדר תיעשה התאמה מחדש לתקבולים של אילת מההכנסות על קרקעות שדה דב – לסך של כ-4 מיליארד שקל".
גם ראש העירייה אלי לנקרי התייחס לנושא ואמר דברים דומים במסגרת ראיון שנתן לגלובס.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש