חבר המועצה משה אלמקייס הודיע על התפטרותו ממועצת העירייה

מאת: רותם נועם ● 6/10/2021 20:50 ● ערב ערב 3037
שלושה וחצי שבועות לאחר שנחקר באזהרה על ידי חוקרי יחידת להב 433 בחשד לעבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, הודיע חבר המועצה משה אלמקייס לראש העירייה אלי לנקרי על התפטרותו ממועצת עיריית אילת ● אלמקייס: ''החלטתי אינה קשורה לחקירת המשטרה ונובעת מרצוני לפנות לעסקים אישיים, אמשיך לשרת את הציבור'' ● את מקומו של אלמקייס יתפוס שחר כהן, הבא אחריו ברשימת ''אחדות”
חבר המועצה משה אלמקייס הודיע על התפטרותו ממועצת העירייה

חבר המועצה משה אלמקייס הודיע השבוע במכתב לראש העירייה אלי לנקרי על התפטרותו ממועצת עיריית אילת. אלמקייס התפטר כבר לפני שנה וחצי מתפקידו במסגרת וועדת המשנה לתכנון ובניה ומוועידת המליאה וכעת הוא יפרוש לגמרי המחיים הציבוריים לטובת עסקיו הפרטיים. עם זאת הדגיש אלמקייס כי אין בכוונתו להפסיק את עשייתו הציבורית במישור הפרטי.
"בהמשך להתפטרותי לפני כשנה וחצי מחברותי מוועדת המשנה לתכנון ובניה ומוועדת המליאה ועל מנת למנוע כל חשד וספק לניגוד עניינים בין פעילותי הציבורית לבין עיסוקי האישיים, הריני מגיש את התפטרותי כחבר מועצת העיר ומפנה את מקומי לידידי ורעי מר שחר כהן", כתב אלמקייס ללנקרי.
אלמקייס (ש"ס) רץ בבחירות האחרונות למועצת העירייה שנערכו ב-2018, ברשימה  משותפת עם יניב חנו (אור לאילת). 


בשיחה עם 'ערב ערב' השבוע אמר אלמקייס: "אני עובד כיום בתחום התכנון והבניה והיזמות ועל מנת לעבוד בתחום התפטרתי מוועדת בניין עיר והודעתי שאין בכוונתי להשתתף בדיונים של וועדת המליאה, כבר לפני שנה וחצי. יכולתי לעשות הסדר ניגוד עניינים אבל לא רציתי והעדפתי להתפטר.”

מה מפריע לך להיות חבר מועצה ולהמשיך להתפרנס?
"אני עושה כן למען הסר ספק, כדי למנוע ולו חשד לניגוד עניינים, אבל מעבר לכך אני אומר לך שאני לא מרגיש שאני תורם בתקופה הזו וזה מהווה עבורי נטל בעת הזו, אז החלטתי להתפטר.”

ההתפטרות מגיעה בסמיכות זמנים לחקירת המשטרה שנחקרת על ידי להב 433 בתחילת ספטמבר
"אין שום קשר ואנשים יכולים לחשוב מה שהם רוצים. המשטרה לא מחייבת אותי להתפטר. התייעצתי עם אנשים בעלי דעה ולכן למען הסר ספק החלטתי לפרוש."
אלמקייס מצוי בציבוריות האילתית מזה 22 שנה. הוא שימש כיו"ר המועצה הדתית במשך כמעט 12 שנה, סגן ראש עיר, החזיק את תיק ההנדסה במשך חמש שנים ומשמש כאמור כיום כחבר מועצת עיר. כן שימש בוועדות בניין עיר, שיקום שכונות ועוד.

אתה נפרד מהחיים הציבוריים?
ממש לא. אמשיך לעשות למען הציבור כל מה שאוכל לתרום למען הציבור אמשיך לעשות, יש לי קהילה בבית הכנסת ואני אמשיך בפעילותי הציבורית כאדם פרטי".
כזכור, ב-2.9, הודיעה משטרת ישראל כי "בהמשך לחקירה שהפכה גלויה לפני כשנה נגד גורמים בעיריית אילת ואנשי נדל"ן, הבוקר עוכבו לחקירה 3 חשודים בגין קבלה ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה. עפ"י החשד, עובד הציבור ניצל את מעמדו בעירייה ופעל לכאורה לקידום פרויקטים לבניה, ובתמורה לכך קיבל סכומי כסף מקבלנים המעורבים בפרשה. החקירה מנוהלת ע"י היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית בלהב 433 ובליווי פרקליטות מחוז דרום."
גורמים מעורים עמם שוחחנו השבוע ידעו לומר כי ככל הנראה צפויה התפטרות נוספת ממועצת העיר בתקופה הקרובה. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש