בעלי מוגבלויות באילת: ''בעלי המוניות הנגישות כמעט ולא משרתים אותנו''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 1/10/2021 13:57 ● ערב ערב 3036
למעלה מ- 20 מוניות נגישות פועלות היום ברחבי אילת אלא שאם תנסו להשיג אחת כזו, לא בטוח שתצליחו ● שוב ושוב עולה הזעקה של קשישים ובעלי מוגבלויות על נהגי מוניות נגישות שלא מגיעים, לא עונים ואפילו כאלו שרואים אותם על המדרכה ולא עוצרים ● בתחנות המוניות בעיר מכירים את המצוקה אבל לא יכולים לעזור ● וכולם מפנים את האצבע המאשימה כלפי משרד התחבורה שנותן הטבה לרוכשי מוניות נגישות אבל לא מפקח ● 'ערב ערב' יצא לבדוק וגילה כי לצד המצוקה, לפעמים יש גם נהגים טובים באמצע הדרך
בעלי מוגבלויות באילת: ''בעלי המוניות  הנגישות כמעט ולא משרתים אותנו''
אם משרד התחבורה היה עורך בדיקות סמויות ונוקט באמצעי ענישה, הכל היה נראה אחרת למוניות המצולמות אין קשר לכתבה ● צילום: רותם נועם

אין מישהו מוותקי אילת שלא מכיר את ציפי הרשקו, עד לפני מספר שנים מתנדבת בכל רמ"ח איבריה, שבעקבות מצבה הרפואי, נאלצה בשנים האחרונות למכור את רכבה הפרטי והיא מרותקת לכסא גלגלים. מאז שהיא נתונה לחסדי נהגי המוניות בעיר ומאחר והיא מודעת לבעיה שבהשגת מונית נגישה, דאגה הרשקו לחבור לנהג מונית בשם צ'יקו, בעל מונית נגישה, אליו היא מצלצלת באופן פרטי, עליו היא סומכת ויודעת שבהתראה מראש הוא תמיד יגיע, יאסוף אותה ויקח אותה למחוז חפצה. אלא שבאחד הימים כשציפי הוזמנה בשעת ערב ליום הולדתה של חברתה באחת המסעדות בעיר, היא גילתה לחרדתה שצ'יקו נאלץ לצאת אל מחוץ לעיר. "נו ומה נעשה, גם הוא בן אדם", אומרת ציפי, שדאגה לתאם עם בעל מונית נגישה אחרת את הורדתה למסעדה. אלא שזה כבר בדרך הלוך התנצל מראש בפניה ועידכן אותה כי יהיה עסוק ולא יוכל להגיע לאסוף אותה חזרה מהמסעדה. "החל מהשעה 19:00 התחלנו לנסות להשיג מונית נגישה בעיר שאוכל לתאם איתה להגיע בהמשך הערב להחזיר אותי הביתה", מספרת הרשקו, שמכירה מקרוב את הבעייתיות באילת. "זה היה ביום שבת בערב, כולם במסעדה ניסו לעזור לי לתפוס מונית נגישה אבל ללא הצלחה. התקשרנו לכל תחנות המוניות בעיר ובכל מקום אמרו לנו שאין להם מונית נגישה זמינה באותו יום". כדי לא להרוס את האירוע נאלצה הרשקו להמתין לסיומו ובסביבות השעה 22:00 שוב ניסתה למצוא מי יכול להושיע אותה ולהחזיר אותה מהמסעדה הביתה. אלא את מה שאמרו לה קודם אמרו לה גם עכשיו. "לבסוף, כשהבנו שלא נצליח למצוא מונית נגישה שתעזור, איך שהוא הבן של החברה שלי הצליח לדחוס אותי ואת כסא הגלגלים שלי ברכב הלא גדול שלו ואני הגעתי הביתה, זועמת על הסיטואציה ועל העובדה שיש בעלי מוניות בעיר שנוהגים במוניות נגישות אותן הן רכשו בהנחה משמעותית רק כדי שיתנו לאנשים כמוני, בעלי מוגבלויות את השירות הנחוץ, אבל רגע אחרי שהם העלו את המונית על הכביש, הם שכחו מה באמת הייתה כאן המטרה והסיבה להנחה ועכשיו לכי תחפשי אותם", אומרת הרשקו בכעס. "מונית נגישה כשמה כן היא, חייבת לשרת בראש ובראשונה אנשים שצריכים אותה, אלא שלצערי באילת זה ממש לא עובד ככה. תשאלי קשישים ובעלי מוגבלויות על שבעה מדורי גיהינום שהם עוברים רק כי הם צריכים להגיע עם מונית למקום כזה או אחר ותביני את גודל הבעיה. רק עכשיו, משנאלצתי בשל מצבי הרפואי למכור את הרכב הפרטי שלי והפכתי לנזקקת לשירותי המוניות, אני מבינה מה שלא הבנתי כל השנים, איך זה שבאירועי תרבות באילת, כמעט ולא תראי אנשים עם מוגבלויות. נו בטח, כשאירוע כזה מסתיים בלילה בסביבות השעה 23:00 מי יגיע לאסוף אותם חזרה הביתה? זה הרי מצב נוראי. לנו האנשים עם המוגבלויות אין את הכוח להילחם. הרי הם קיבלנו הנחה מהמדינה על הרכב על מנת לשמש כמונית נגישה ובפועל זה לא קורה. אני שכל החיים הייתי אשת תרבות יכולה לומר עכשיו בוודאות שזה נגזל ממני רק כי אין מי שיחזיר אותי הביתה. זה לא אבסורד? לצערי רק מי שמגיע למצב שלנו יכול להבין אותנו. לאורך השנים התנדבתי בכל מיני מקומות, מה לא עשיתי למען אחרים. היום כשאני צריכה עזרה אני מגלה שלצערי אין לי מי שיעזור, למעט צ'יקו, נהג המונית הנאמן שלי, אבל לא יתכן שאם הוא יוצא מחוץ לעיר אני אובדת עצות ושלא יובן לא נכון, אני לא מחכה לרגע האחרון ומצלצלצת, אלא מתקשרת שעה וחצי מראש, כי אני מודעת לבעייתיות, אבל גם זה לא עוזר. זו מכה גדולה של העיר והגיע הזמן שמישהו יתעורר וינסה לעזור ולשנות את המצב האבסורד הזה".

 

דואג לכל לקוח, במיוחד על שני גלגלים. צ’יקו

 

"הרוב עושים מסחרה על גבם של בעלי המוגבלויות"


שושנה, תושבת אילת בת 84, מרותקת לכסא גלגלים צמודה לעובדת סיעודית מספרת איך באחד הימים כשסיימה אצל הרופא הן יצאו לרחוב הומה והמתינו על סף המדרכה שאולי מונית תעצור. "למעלה מחצי שעה עמדנו ככה בשמש מבלי שאף אחד עצר או הציע עזרה. עברו על פנינו כמה וכמה מוניות נגישות גדולות ואף אחד לא טרח לעצור". עוד מספרת שושנה כי לא פעם היא נאלצת לוותר על הגעה לרופא שלה בקופת החולים כשהיא מגלה שתור יש לה אבל אין מי שיסיע אותה לרופא. "אני מתקשרת לכל תחנות המוניות ומתחננת שמישהו יגיע לקחת אותי. אני אומרת להם שאני חייבת להגיע לקופת החולים אבל הם מספרים לי בכל פעם שאין להם מוניות נגישות. מה זה, איך זה יכול לקרות? מה אני ועוד אנשים כמוני יכולים לעשות?".
רוני, נהג מונית וותיק בעיר מכיר את הבעיה: "לי אמנם אין מונית נגישה, אבל שיהיה ברור, מי שקונה מונית גדולה שאמורה לשמש כמונית נגישה מקבל הטבה של הפחתת עלות והוא מחוייב במשך חמש שנים להעניק שירות כמונית נגישה עם העדפה למטרה זו. בפועל יוק. בעלי המוניות נהנים מההטבה אבל רגע אחרי שהמונית עולה על הכביש, היא מתפקדת ברוב המקרים כמונית רגילה לכל דבר. לטפל בקשישים או באנשים עם כסאות גלגלים לוקח הרבה יותר זמן ואין להם סבלנות ורצון לזה. יש בודדים שרואים בזה שליחות ומצווה ופועלים על פי הנדרש אבל הרוב עושים מסחרה על גבם של הנצרכים וזה חבל. אם משרד התחבורה היה מתעורר ופועל כדי לערוך בדיקות סמויות ולנקוט באמצעי ענישה מול בעלי מוניות כאלו, הכל היה נראה אחרת, אבל גם להם לא אכפת שם".

 

 

"תנסי בפייסבוק"


אז בדקנו. יום ראשון, השעה 8:45. אני מתקשרת לחברות המוניות הגדולות בעיר, מציגה את עצמי כנכדה לקשישה המרותקת לכסא גלגלים וכל שהיא צריכה זו מונית נגישה שתיקח אותה בהקדם לקופת חולים. כל השיחות מוקלטות, ההקלטות שמורות במערכת.

 

מוניות טאבה:

"אין לי, אין לי מונית נגישה. את רוצה, אני יכולה לשלוח מונית רגילה שתקפל את הכסא גלגלים ותנסה להכניס אותו לבגאז', אם זה כסא גלגלים שלא ניתן לקיפול זה אומר שהיא צריכה שיהיה מעלון במונית ואין לי, בכלל. יש מונית אחת, מספר 4, אבל הוא לא עובד".
אני: "יש מישהו שבכל זאת יכול לעזור?".
הדוברת בקו של מוניות פתאל: "תנסי לכתוב בפייס. ראיתי פעם פוסט שפירסמו נהגים בעיר שיש להם מוניות נגישות, הם עובדים פרטי ומפרסמים. לנו יש אחד אבל הוא לא עובד עכשיו".

מוניות שחמון:

"מונית נגישה? איפה את נמצאת?".
אני נותנת לה את הכתובת ממנה אמורה לכאורה המונית לאסוף את סבתי.
שחמון: "חכי רגע על הקו. היא יוצרת קשר עם נהג מונית בשם שי שמעדכן כי הוא עסוק כרגע ויכול להגיע בעוד כ- 10 דקות".
אני: "למה רק עוד 10 דקות הוא יכול להגיע, אני צריכה אותו בהקדם".
הטלפנית של מוניות שחמון: "הוא בנסיעה עכשיו, מה את רוצה שהוא יזרוק את הנוסע לים ויבוא?".
אני: "מה, יש רק מונית אחת כזו?".
מוניות שחמון: "יש לנו שתיים אבל אחת לא עובדת כרגע".

מוניות פתאל
אני: "שלום, חייבת מונית נגישה לקשישיה שצריכה להגיע בהקדם לקופת חולים".
הדוברת מעברו השני של הקו: "שאלת אותי הרגע, זה פלאפון גם של מוניות שחמון".
מוניות המלך שלמה: "אין לי כרגע בעבודה מונית נגישה, אין לי כרגע, היום אין לי".
אני: "יש לך מושג מי יכול לעזור לי?".
מוניות המלך שלמה: "תבדקי במספר 08-6338181
אני מצלצלת, עונים לי ממוניות שחמון ואת מה שלהם היה להציע לי כבר שמענו.

 

''לצערי יש היום בעיר קרוב ל – 20 מוניות נגישות ועובדים כמוניות נגישות אולי 2''. שלומי

 

"נכה מבין נכה"


בשלב שני ניסינו את מזלנו בגוגל וכתבתי 'מוניות נגישות באילת'. את 'המונית של אלונה' לא הצלחתי להשיג. כמה וכמה פעמים ניסיתי לצלצל אך ללא מענה.
הבא בתור היה 'שי ביג טקסי'. צלצלתי לשי, הסברתי לו מה אני צריכה והוא הבהיר: "מעכשיו לעכשיו להשיג מונית נגישה זה בלתי אפשרי אלא אם כן יש בדיוק מישהו פנוי. מאיפה לאיפה את צריכה? אני בודק ותכף חוזר אלייך". שתי דקרות אחר כך דאג 'שי ביג טקסי' לחזור אלי ולעדכן אותי: "נתתי את הטלפון שלך למישהו עם מונית נגישה, קוראים לו שלומי".
אז חיכיתי. 2 דקות בדיוק עד ששלומי פלאס צלצל אלי ועדכן אותי שהוא כבר בדרך. עכשיו הייתי צריכה לבקש ממנו להמתין ובעצם לא להגיע. עדכנתי אותו שזו בדיקה של 'ערב ערב' לאור הטענות הרבות שמגיעות אלינו על הקושי להשיג מוניות נגישות באילת.
אני: "אם אתה לא עובד בתחנות מוניות איך אני יכולה להשיג את המספר שלך בעצם."
שלומי: "אם תכתבי בפייסבוק מוניות נגישות המספר שלי יופיע. אני מרגיש את הבעייתיות הזו וקשה לי עם זה. אחת הבעיות שיש בתחום הזה היא שבעל מונית קונה בהנחה משמעותית מונית גדולה ונגישה, ההטבה שניתנת לו היא בעצם על מחיר הקנייה. הוא מחוייב לזה חמש שנים ואחר כך אף אחד לא שש להמשיך עם זה. אצלי זה קצת שונה. אני עצמי בא ממקום שהייתי נכה. לפני כ – 7 שנים לאחר תאונת עבודה הפכתי למרותק לכסא גלגלים. את הרישיון למונית הוצאתי בדיוק בגלל זה, כי הרגשתי את המצוקה על בשרי. עכשיו תודה לאל, אני בסדר גמור, אבל אני מאמין שחזרתי למוטב כי אף פעם לא שכחתי מאיפה באתי. מאוד חשוב לנייד את בעלי המוגבלויות והקשישים. את מבינה, נהגי מוניות לא ששים לזה, אחרי הכל מדובר באותו מחיר נסיעה אבל זה מצריך מהנהג פי 2 עבודה. לרדת מהמונית, לעזור להיכנס לרכב, לקפל את הכסא או להכניס אותו פנימה וזה לוקח זמן. כשמישהו שחייב מונית נגישה מצלצל, אני עושה הכל על מנת להגיע כמה שיותר מהר. אני מבין את הקושי שלו. לצערי יש היום בעיר קרוב ל – 20 מוניות נגישות ועובדים כמוניות נגישות אולי 2. הבעיה הגדולה באמת קוראת כשאני נאלץ לצאת מהעיר, ואני יודע שאני משאיר אחרי קשישים ובעלי מוגבלויות שבימים האלו יתקשו לקבל מענה הולם. זה עצוב".

 

 שליחות עד אחרון הקליינטים


ואי אפשר היה בלי להתקשר לצ'יקו, נהג המונית המסור של ציפי הרשקו. "אני לא אוסף אנשים ברחוב בכלל", מבהיר צ'יקו, "אלא רק עונה לקריאות טלפוניות שמגיעות אלי מקשישים ומנוסעים על כסאות גלגלים. המונית שלי היא מונית נגישה לכל דבר ואני מחוייב לתת מענה לאנשים. אני כאן עבורם מהשעה רבע לשש בבוקר ועד לרגע שאני מחזיר את אחרון הקליינטים שלי הביתה בשעות אחר הצהריים אני לא מפסיק. אם אני עוצר למישהו ברחוב, זה רק לאדם על כסא גלגלים ואני משתדל לתת לכולם מענה. כדי להיות הכי מסודר, כולם יודעים שאני צריך לקבל הודעות ותיאומים כבר יום מראש ואז אני בונה לי את הלו"ז כך שאגיע לכל אחד ואחת בשעה המתאימה. עליתי על זה שיש כאן נישה שחייבת את השירות הזה".

כמה לקוחות קבועים כבר יש לך?
"בסביבות ה - 70. לצערי היו לי הרבה יותר אבל הם נפטרו במרוצת הזמן. אני לוקח אנשים לדיאליזה, מכיר כבר כל אחד מהם ואת הסיפור שלו. אני בן 70 בעצמי אבל כוחי עוד במותני ואני רואה במתן השירות הזה חשיבות עליונה. המצחיק הוא שבני זוג של לקוחות שלי שכבר נפטרו כל כך רגילים אלי שגם הם כבר נוסעים רק איתי".

 

נוצר קשר שהוא מעבר לנהג ונוסע?


"ברור, אי אפשר שלא. אני דוחף אותם עד למקום שהם צריכים להגיע אליו, לפעמים גם מחכה להם עד שהם מסיימים, אני מביא להם את הקניות שהם הזמינו. אלו אנשים שלכל אחד מהם יש את הסיפור שלו ואתה זורם איתם. הלחץ הגדול שלי הוא בשעות הבוקר והצהריים להבין שאם אני לא אעשה את זה, אין מי שיעשה את זה עבורם ולכן אני חייב להגיע אליהם בזמן. יש לי שני לקוחות שאני כבר מכיר את הרופאים שלהם ואפילו קובע להם תורים בקופת חולים", הוא מחייך ומספר בדאגה כי הבעיה הגדולה היא כשהוא עצמו נאלץ לצאת מאילת. "אז הקושי הוא לדעת שהם צריכי םאותך ואין להם מענה אחר, אבל לצערי גם אני בן אדם וגם לי יש אילוצים. כל עוד יש לי כוח הכל בסדר, אבל אין ספק שזה לא אמור לעמוד על אדם אחד או שניים בעיקר כשיש בעיר למעלה מ- 15 מוניות נגישות שלא ממש מתפקדות על פי ההתאמה שלהן. חייבים לתת לאנשים האלו מענה טוב והולם".

ועד שמישהו ירים את הכפפה וימצא פיתרון מסודר לבעיה, מומלץ לכם לרשום את מספרי הסלולר של שני הנהגים הטובים שיושבים מאחורי ההגה במוניות הנגישות. מומלץ להזמין מראש.
שלומי פלאס: 053-4383786
צ'יקו- 054-9272944

 

תגובות


בתגובה למועלה בכתבה מסר רבין בלאס, מתחנת מוניות שחמון: "לצערי יש לנו בתחנה רק מונית נגישה אחת ואני יכול להבטיח לך שהנהג שלנו נותן מענה מהר ככל שניתן. יש באילת מצוקה של מוניות נגישות, לצערי תמיד זה היה. היינו שמחים אם היו לנו בתחנה יותר מוניות כאלו אבל זה המצב ואיתו אנחנו מנסים לתת את השירות הטוב ביותר".

גלית, מנהלת תחנת מוניות פתאל- המלך שלמה מסרה: "לצערי הבעיה מוכרת. יש לנו נהג מונית נגישה אחת בתחנה וגם הוא לאחרונה בקושי עובד מסיבות אישיות. כמות המוניות בעיר בכלל ירדה מאז תחילת הקורונה והמצוקה גדולה. לצערי אנשים לא מבינים שמונית נגישה אמורה לתת שירות לאנשים עם מוגבלות והם מזמינים מונית כזו לטובת העברת אופניים או העברת דירה. המצוקה קיימת בכל העיר. במקרים מסויימים, כשמדובר בכסא גלגלים מתקפל, אנחנו שולחים ללקוחות מונית רגילה, מקפלים כסאות ומכניסים את כסא הגלגלים. היינו שמחים לתת מענה טוב יותר אבל זה כבר לא תלוי בנו".

ישראל רודלמן, הבעלים של תחנת מוניות טאבה: "בכל התחנות בעיר יש היום בעיה עם מוניות נגישות. יש לי היום שתי מוניות כאלו בתחנה, אחת כמעט ולא עובדת ולנהג השני יש לקוחות קבועים. הם עובדים ברוב המקרים ישירות מולו ומבחינתי זה בסדר גמור. בעלי מוניות שרוכשים מוניות נגישות מקבלים סוכריה מהמדינה, אלא שבאותה נשימה אף אחד לא טורח לאכוף שהם באמת עומדים בדרישות לשמם קיבלו את ההנחה ברכישת המונית. לי אין את הדרך לאכוף את זה. שבמשרד התחבורה יסבירו מה הם עושים כדי שמוניות נגישות באמת ישמשו במטרה לשמם רכש בעל המונית את המונית.”

תגובת אלונה, מ'המונית של אלונה' כפי שפורסמה בעמוד הפייסבוק שלה:

אדבר בשמי ורק על עצמי אדבר...מאחר וגברת מירב לוי פרסמה כתבה על מוניות נגישות באילת ושמי הוזכר כמי שלא ענה...אז אני עונה!!! נכון שמצאת בגוגל את השם שלי תחת מונית נגישה באילת וזה מאחר שאני היחידה מכל המוניות הנגישות באילת שמפרסמת את עצמי כ...מונית נגישה עם נהגת מונגשת! (כייף לדעת שהכסף עובד). מותג שאני בונה אותו בעבודה קשה ויום יומית בחצי שנה שאני והדגש על אני בעלת מונית נגישה. לא הצלחתי להבין מהכתבה באיזה שעה התקשרו ולא עניתי... אני מתחילה לעבוד ב 6 בבוקר (דיאליזות וכאלה) עובדת עד... שאני מסוגלת ו...אני רק אחת ו..ברוך השם הלו"ז שלי עמוס בלתת שירות למי שצריך אותי בכל זמן שאני פנויה וזמינה אני נותנת שרות. מודעת למצוקה בשעות הלילה סליחה לא שם אני זמינה בשעות בבוקר. זה שיש לי מונית נכים לא הופך אותי לזמינה 24/7. (60,000 אלף תושבים 30 מוניות נגישות רשומות באילת בואו נעשה חשבון. מכעיס אותי שאנשים בטוחים שרק הם בעולם... כרגע אני צריך... לא קיבלתי... הכל דפוק הכל לא בסדר... זה לא נכון!!! לכל צד יש את הצד השני מאוד יכול להיות שבדיוק הייתי מאחורי הרכב מורידה כיסא... ואולי רחמנה ליצלן זה היה אחרי 19:00 בערב שמבחינתי זה אמצע הלילה מאחר ומתחילה ב0600 לעבוד ואני מזכירה אני נהגת רכב נגיש... זו עבודה פיזית וקשה. אגב. דרושים/ דרושות נהגים מונגשים!!!

הערת המערכת - המערכת מבקשת להבהיר כי לא באה בכל טענה למונית של אלונה ביחס לטענות המועלות בכתבה.

את תגובת משרד התחבורה לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש