אלי לנקרי: ''מן הצדק שחלק מהכסף שהמדינה תקבל מפינוי קרקעות שדה דב יופנה לטובת אילת''

מאת: ● 1/10/2021 12:15 ● ערב ערב 3036
בראיון לגלובס מתייחס ראש עיריית אילת לאי עמידתה של ממשלת ישראל בהתחייבויותיה להעביר תקציבים לאילת ● והעלה דרישה כי המדינה תעביר לאילת חלק מהכספים שיתקבלו אצלה ממכירת קרקעות שטח שדה דב המפונה ● בתאום עמו אמר אמש (ד’) ח”כ מאיר יצחק הלוי דברים דומים, במהלך דיון שנערך בוועדת הכספים של הכנסת שעסקה בנושא ● עוד הוסיף לנקרי בראיון אמר: ''אילת לא צריכה להיות עיר של 150 אלף, אלא עיר שצומחת על בסיס מאוזן יותר”
אלי לנקרי: ''מן הצדק שחלק מהכסף  שהמדינה תקבל מפינוי קרקעות  שדה דב יופנה לטובת אילת''
''לא יכול להיות שהמדינה תכניס סכומים כאלה משיווק שדה דב ואנחנו לא ניהנה מזה''. לנקרי על רקע הדמיית השכונה העתידה לקום על שטח שדה דב המתפנה

אלי לנקרי רואיין השבוע (ד') בעיתון גלובס על ידי העיתונאית הדס מגן. בין היתר התייחס לנקרי בראיון עמו לתקציבים שהיו אמורים להגיע לאילת לאחר סגירת שדה דב והסערה הגדולה במרץ 2020, אך לא הגיעו מעולם: "פינו את שדה דב", התרעם לנקרי. "יוקמו שם 16 אלף יחידות דיור ו-1,600 מתוכן כבר יצאו לשיווק. המדינה הכניסה מהשיווק הראשון למעלה מ-4 מיליארד שקל. מאחר שהסובלים העיקריים מסגירת שדה דב הם התושבים האילתיים, דובר על כך שאילת תקבל חלק מהכסף הזה, אבל זה לא קרה. המדינה אמורה לקבל למעלה מ-40 מיליארד שקל משיווק הקרקעות בשדה דב. מן הצדק שחלק מהכסף הזה יופנה לטובת אילת, לצורך פתרונות בתחומי התעסוקה, תרבות, תחבורה ובריאות. לא יכול להיות שהמדינה תכניס סכומים כאלה משיווק שדה דב ואנחנו לא ניהנה מזה. היום יש למדינה מקורות כספיים שיאפשרו לתת לאילת את העוגנים שהיא צריכה כדי להתפתח ולמצות את הפוטנציאל שלה".

גם ח"כ מאיר יצחק הלוי התייחס לנושא במסגרת דיון בוועדת הכספים שנערך השבוע (ד') ועסק בשאלת חלוקת כספי המדינה שיתקבלו ממכירת הקרקעות שטח שדה דב המפונה. יצחק הוי אמר במהלך הישיבה: "היום ברור לי עוד יותר מתמיד עד כמה המאבק שניהלנו כנגד סגירת שדה דב היה מוצדק וחשוב – שכן העיר אילת היא מהנפגעות המשמעותיות ביותר של המהלך הזה. בסופו של דבר השיווקים הראשונים שנסגרו מהווים פחות מ-10% מפוטנציאל השיווקים הכולל על אדמות שדה דב, כך שהפער בין הפוטנציאל האמיתי לבין זה שממנו גזרו את הפיצוי לעיר – הוא משמעותי, ויגיע על פי הערכות מחודשות ל-40-50 מיליארד שקל. אך טבעי הוא שכדי להביא לצדק וסדר תיעשה התאמה מחדש לתקבולים של אילת מההכנסות על קרקעות שדה דב – לסך של כ-4 מיליארד שקל", מסביר יצחק הלוי."
לנקרי התייחס בראיון גם לנושא המעסיק ביותר את תושבי אילת כיום והוא ההכרח ליצור גיוון במקורות התעסוקה בעיר באופן שיקל על אוכלוסיות חדשות להגיע ועל בני הדור השני להישאר ולא לעזוב את העיר, תופעה מוכרת עבור משפחות אילתיות וותיקות: "הפיתוח של העיר עובר דרך גיוון מקורות התעסוקה, וכשמדברים על צמיחה זה חייב להיות מבוסס על דברים נוספים. היא לא צריכה להיות עיר של 150 אלף, אלא עיר שצומחת על בסיס מאוזן יותר. אילת תמשיך להיות עיר תיירות ולהתבסס על תיירות, ויש חשיבות להמשיך ולפתח אותה כעיר תיירות מובילה". 

דברים דומים כתב לנקרי גם במכת שהוציא לנקרי השבוע לראש הממשלה נפתלי בנט, ולר האוצר אביגדור ליברמן, ובו טען כי שדה דבשימש כ "עורק החיים הראשי של העיר אילת" וכי סגירתו היוותה את אחת משורת המכות שחטפה אילת בשנים האחרונות לצד הסערה הגדולה ממרץ 2020.

בין היתר כתב לנקרי: "כעת, נוכח הסכום המשמעותי שהושג בשיווק קרקעות מתחם אשכול, והצפי לתמורה שתתקבל משיווק קרקע שדה דב כולה, נדמה כי יש מקור תקציבי מתאים שיאפשר להגדיל משמעותית את ההקצאה הממשלתית לשיפור תשתיות שיקדמו את העיר אילת וסביבתה, וכי התנאים בשלים למימון פרויקטים רב שנתיים שיקטינו משמעותית את הפערים בין אילת לשאר אזורי מדינת ישראל ויתרמו לצמצום הפערים הכלכליים והחברתיים".

לנקרי דרש במכתבו לתקצב מספר פרויקטים גדולים ביניהם: הרחבת ושדרוג כביש הערבה, סיום תכנון הרכבת לאילת והקצאת משאבים לבנייתה, חיזוק דרכי התחבורה משדה התעופה רמון לאילת וסבסוד טיסות של תושבי העיר למרכז הארץ. לצד זאת, דרש הקצאת התקציבים לחיזוק התיירות ושירותי הרפואה באילת, לצד הרחבת וגיוון מקורות התעסוקה בה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש