חברות התעופה מבקשות מראש הממשלה להתערב בפתרון המשבר מול האוצר

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 1/10/2021 12:10 ● ערב ערב 3036
לאחר שמשרד האוצר הודיע על הענקת הלוואות נוספות לשלוש חברות התעופה, בגובה עשרות מיליוני דולרים, ובכפוף להזרמת סכומי כסף נוספים מצד בעלי המניות ● יצאו השבוע שלושת מנכ''לי החברות במכתב לראש הממשלה נפתלי בנט, ובו הן מביעים את התנגדותם לדרישה, לצד בקשה כי יתערב אישית במשבר החמור בתולדות החברות ● כן דורשים המנכ''לים פתרון חל''ת לאלפי עובדי ענף התעופה, לצד ביטול תשלומי חובה לרשות שדות התעופה
חברות התעופה מבקשות מראש  הממשלה להתערב בפתרון  המשבר מול האוצר
השלושה מעריכים כי קריסתן עלולה לפגוע באופן משמעותי באינטרס הלאומי

בעקבות מצוקת תזרים אליה נקלעו שלוש חברות התעופה הישראליות, אל על, ארקיע וישראייר, הודיע בחודש אוגוסט השנה, משרד האוצר, כי יעניק לחברות הלוואות נוספות על אלו שכבר אישר, בגובה עשרות מיליוני דולרים וזאת בכפוף לכך שבעלי המניות בחברות יתחייבו אף הם להזרים לחברות סכומי כסף נוספים על אלו שכבר התחייבו להעביר במסגרת ההלוואות הקודמות שהתקבלו
אלא שכעת נראה כי מתווה הסיוע שהמציע האוצר נתקל בהתנגדות רוחבית חזקה מצד שלוש חברות התעופה, שמנכ"ליהן, אביגל שורק (אל על), גדי טפר (אריע) ואורי סירקיס (ישראייר), פנו השבוע במכתב לראש הממשלה, נפתלי בנט, ובו הם קוראים לו להתערב באופן אישי במשבר החמור בתולדותיהן. המנכ"לים מבקשים דיון בהשתתפות בנט ומשרדי האוצר, הבריאות והתחבורה, שיעסוק בקריסת ענף התעופה בישראל בעקבות משבר הקורונה ובמסגרתו יועלו הצעות קונקרטיות ולצעדים מתבקשים שיבטיחו את המשך קיום הענף. 
השלושה מעריכים במכתבם כי קיומן של שלוש החברות הנו בגדר "תשתית לאומית חיונית" וכי קריסתן עלולה לפגוע באופן משמעותי באינטרס הלאומי. לפיכך מבקשים השלושה לדון במודל הפיצוי שהוצע לענף שסובל מירידות חדות בביקושים לאור המגבלות שהטילה עליו הממשלה, ובשל ההנחיות המחמירות שהוציא משרד הבריאות ביחס לטיסות מחוץ לישראל, לרבות חובת הבידוד לילדים ולמחוסנים החוזרים ממדינות מסוימות, איסור על כניסת תיירים מחוסנים וקריאתה של הממשלה להימנע כליל מטיסות לא הכרחיות. השלושה דורשים לפיכך לקיים דיון במתווה הסיוע שהציע האוצר המחייב השקעת בעלים בהיקף נכבד ושלל דרישות שלדעת המנכ"לים הנן מכבידות בעת הזו ולא נדרשו מחברות אחרות להן מסייעת המדינה בענפי משק אחרים. 
תחומים נוספים בהם דורשים המנכ"לים עריכת דיון: פתרון חל"ת לאלפי עובדי ענף התעופה, ביטול תשלומי חובה לרשות שדות התעופה, תקצוב מערך האבטחה על מנת לאפשר טיסות ליעדים החדשים שנפתחו בעקבות הסכמי אברהם, הקמת קרן להשבת כספי לקוחות בנקים של ביטול טיסות ומימון מערך בדיקות בישראל ובעולם, תיקון הפליה בהסכמי התעופה למשל מול טורקיה, איחוד האמירויות וסעודיה, הארכת תוקף הוראת השעה שמשהה את החובה לתת פיצוי בשל ביטול או שינוי טיסה (חוק טיבי) ומתן העדפה מתקנת לחברות התעופה הישראליות ותמיכה כספית בתעשיית התעופה.
היה ולא יתקבל הסיוע לו מייחלות החברות, מתרים המנכ"לים כי מעל הענף כולו מרחפת סכנת קריסה וכי ספק באם יוכלו לשרוד את המשבר ללא סיוע ממשלתי וזאת על אף צעדי הייעול הרבים שכבר ערכו. השלושה קבלו על כי ממשלות אחרות בעולם מסייעות הרבה יותר לחברות התעופה שלהן מאשר ממשלת ישראל, וכתוצאה מכך נפגע קשות כושר התחרות שלהן בעולם.

 

האם תכנס המדינה כבעלים בארקיע וישראייר?


באוצר אמנם לא פרטו את גובה ההלוואות שיוענקו בסבב זה, אך גורמים מעורבים מסרו כי באל על המדובר כנראה בסכום של 150 מיליון דולר לעומת סכומים של 15-20 מיליון דולר לכל אחת משתי החברות האחרות ישראייר וארקיע. על פי תנאי ההלוואות, בתום שנתיים, זכאית המדינה להמיר את יתרת ההלוואות במניות אל על או ישראייר עד לגובה של 24% בעלות, זאת במידה והחברות לא ישיבו את סכומי ההלוואה או לא יעמדו בסכומי ההחזר שלהן. בכל מקרה אין למדינה כוונה להלאים את החברות ולפיכך אין צפי לרכישת מניות גדולה מזו על ידי המדינה.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש