ח''כ מקלב תוקף את מדיניות האכיפה הסלקטיבית לטענתנו בין אילת לתפילות החג בבתי הכנסת

מאת: ● 5/9/2021 14:23 ● ערב ערב 3033
ח"כ אורי מקלב יצא בנאום תקיף במליאת הכנסת: "עשרים וחמישה אלף במסיבת הדבקה המונית ופרוייקטור הקורונה נוסע לאומן" • "למה המשטרה נערכת? לפיגועים חס וחלילה ולאכיפת תפילות בבתי הכנסיות - זו בושה וכלימה"  
ח''כ מקלב תוקף את מדיניות האכיפה הסלקטיבית לטענתנו בין אילת לתפילות החג בבתי הכנסת

צפו: ח''כ אורי מקלב תוקף: ''יהודים מתפללים בחג מוצאים אותם מדעתם''

(צילום: ערוץ כנסת  וידאו: ערוץ כנסת)

ח”כ אורי מקלב נשא אמש נאום תקיף במליאת הכנסת ובו יצא נגד מה שכינה ההתנפלות על ציבור שומר המצוות, בעוד עשרות אלפים חוגגים במסיבות הדבקה המוניות. בעיר אילת

 "אנחנו לקראת הימים הנוראים והתפילות הוא מרכיב מרכזי”, אמר מקלב. “הציבור החרדי עושה מאמצים רבים למנוע את ההדבקות – בין בתפילות בקפסולות בין בריחוק, אנחנו שומעים לגדולי התורה וההלכה בנושא הזה. אבל בשעה זו עשרות אלפים יורדים לאילת למסיבת הדבקה המונית, לפסטיבל שכול כולו הדבקה המונית.  כל אלה שיחזרו מאילת לא יצטרכו שום בידוד, שום דבר, חוזרים לכל הארץ מסתובבים ומדבקים את כל המדינה. אבל באומן יש הגבלות, אומן זה לא עשרות אלפים במסיבת הדבקה. הבעיה של מדינת ישראל זה אומן, לא היה להם בעיה באלפים שנסעו לטורקיה, ליוון. תראו מה קורה בנתב”ג, לא אילת מדאיג אותם. יהודים מתפללים מוצאים אותם מדעתם”.

 

ח"כ אורי מקלב צילום: דוד וורצמן לויקיפדיה

 

מקלב הוסיף: “שואלים את שר הבריאות, הוא אומר ‘לא נחה דעתי מאילת’. איפה האכיפה שם, איפה? מה אתם רוצים מאומן, איזה מסירות של פרוייקטור הקרונה, הוא נוסע לאומן לפקח על מה שקורה שם, אבל שיש כאן מתחת לפנס לא עושים כלום, הם ידביקו את כל המדינה. תשאלו את תושבי אילת עשרות אלפים מגעים להדביק אותם. קופצים ממסיבה למסיבה, מבריכה לבריכה, עשרים וחמש אלף סטודנטים. איפה שר הבריאות והפרויקטור שיטילו אכיפה. תראו איך המשטרה נערכת. זו שערוריה. למה המשטרה נערכת? לפיגועים ח”ו ואיך התפילות בבתי הכנסיות. זו בושה וחלימה שיש דבר כזה. איפה התקשורת נעלמת?”


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש