בלעדי: רשות התחרות התירה לישרוטל בניית מלון תשיעי באילת

מאת: רותם נועם ● צילום: גוגל ● 3/9/2021 08:13 ● ערב ערב 3033
רשת ישרוטל וחברת איסתא הגישו השבוע תכנית מפורטת למחוז דרום במינהל התכנון להקמתו של מלון חדש בחוף הצפוני ● בין היתר מבקש המלון הקלה בגובה, כך שיאמיר מ-30 מ' מאושרים ל-41 מ' וכן תוספת של 90 יחידות מעל המאושר כיום ● ברשות התחרות אישרו השבוע כי בקשת המיזוג בין החברות אושרה והדבר סולל את הדרך להקמת המלון החדש והתשיעי עבור ישרוטל באילת
בלעדי: רשות התחרות התירה  לישרוטל בניית מלון תשיעי באילת
המלון צפוי להתנשא לגובה של 41 מ'. השטח המיועד לבניית המלון

רשת ישרוטל וחברת איסתא הגישו השבוע תכנית מפורטת למינהל התכנון במחוז דרום, להקמתו של  מלון ברמה A בהשקעה של 190 מיליון שקל. המלון מתוכנן להיבנות בשטח של כשני דונם, בו קיים היום מרכז מסחרי, הנמצא בין בתי המלונות דן והרודס ואין עדיין צפי לפתיחתו. 
במסיבת עיתונאים שנערכה באפריל 2019, בה נחשפה התכנית, אמר מנכ"ל ישרוטל ליאור רב

 

בריכה מרחפת בשמיים


המלון שיתוכנן כמלון קונספט ייחודי, יתהדר בבריכה מרחפת שתמוקם בגג המלון, כמו גם שאר שטחי הציבור של המלון שימוקמו בקומה השמינית. לשם כך, מבקשות החברות היזמיות במסגרת התכנית הקלה בגובה המלון מ-30 מ' ל-41 מ', כמו כן מתבקשת תוספת חדרים, כך שבמקום 110 חדרים מאושרים ניתן יהיה להקים במלון 200 חדרים, כשהתכנית מציינת כי "ניתן יהיה להגדיל או להקטין את מספר היחידות המלונאיות באישור הוועדה המקומית". 
הפרויקט יקודם בשני מסלולים במקביל, האחד במסגרת בקשה להיתר על בסיס תכנית בניין עיר תקפה והשני במסגרת בקשה לשינוי תב"ע (תכנית בינוי עיר) לתוספת זכויות מלונאיות. שינוי התב"ע המבוקש הינו להחלפת השימוש הקיים במגרש - אחסון מלונאי מיוחד, ביעוד של תיירות. כיום מאושר במקום יעוד משולב של תיירות ומסחר והבחרות מבקשות לשנות את היעוד בתב"ע לתיירות בלבד וזאת במטרה להגדיל את שטחי החדרים במלון. על פי התכנית, ישתרעו שטחי התיירות במלון על 9,000 מ"ר (ועוד 3,500 מ"ר שטחי שירות).   
המלון יכלול מלבד חדרי אירוח, גם מרכז כינוסים, מסעדות, אולמות אירועים, מועדון, חדר כושר וספורט, בריכות שחיה (מלבד הבריכה הצפה מתוכננת בריכה גם בקומת הכניסה), ומתקני ספורט. קומת הכניסה של המלון תפנה לרח' הים. עוד מציינת התכנית כי ניתן יהיה לבלוט עם מרפסות הגג והשטחים הציבוריים עד 2 מ' מקו המגרש לתחום הדרך לצורך הגדלת משטחי השיזוף בבריכה וכן כי על הגגות יותרו מצללות ובמרפסות החדרים תותר הקמת פרגולות. 

 

רשות התחרות מחליפה דיסקט


תכנית זו מגיעה על אף שב-2015 נאלצה רשת ישרוטל להשיב את מלון הנסיכה אותו ניהלה בעבור משפחת טסלר לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים ברשות התחרות אסר עליה להמשיך ולפתוח ולנהל בתי מלון באילת בשל היותה גורם מונופוליסטי בשוק המקומי, שכן לרשת כיום 8 בתי מלון. דיויד גילה, מי ששימש באותה עת כממונה על ההגבלים העסקיים, הודיע אז כי הוא מתנגד למיזוג בין החברות ישרוטל ולקסן ישראל. התנגדות של גילה נבעה מהחשש שהמיזוג יגדיל את נתח השוק של הרשת וכן את הנתח המצרפי שלה ושל רשת פתאל ביחס לבתי המלון באילת בכלל ובפרט אלו הנחשבים למלונות יוקרה. החשש היה מפני פגיעה בתחרותיות שתביא לעליית מחירים. אלא שמאז ועד היום השתנו כך נראה הרוחות ברשות התחרות האחראית על אישור נושא ההגבלים העסקיים בישראל, והשבוע נמסר ל'ערב ערב' מהרשות, כי: "בשנת 2019 אושרה בקשת מיזוג לפיה ישרוטל תרכוש 45% מחברת אלה (המוחזקת על ידי איסתא נכסים), שבבעלותה נכס מקרקעין באילת, אשר שימש כמרכז מסחרי ואשר הצדדים היו מעוניינים לפעול לקבלת האישורים הנדרשים להקמת מלון (4 כוכבים) על המקרקעין".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש