יו''ר פורום ההורים העירוני יסיים תפקידו בנובמבר: ''כבר אין לי חיים''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 3/9/2021 08:11 ● ערב ערב 3033
לאחר לבטים רבים, החליט השבוע יו''ר פורום ההורים העירוני בארבע השנים האחרונות- אייל סורגיט, על סיום תפקידו בתום הקדנציה הנוכחית ● אמנם בהתחלה הודיע היו''ר המוערך על סיום מידי, אלא שיו''ר פורום ההורים הארצי הזכיר לו כי על פי הנהלים הוא אמור להמתין עד לסיום הקדנציה בתחילת חודש נובמבר ● ''זהו, מספיק, כבר אין לי חיים'', מסביר השבוע סורגיט את החלטתו ● עדיין לא ברור מי יתפוס את מקומו
יו''ר פורום ההורים העירוני יסיים תפקידו בנובמבר: ''כבר אין לי חיים''

אחרי ארבע שנים סוערות בהן מילא, ובגדול, את תפקיד יו"ר פורום ההורים העירוני וזכה לפרגון מקיר לקיר, הן מצד חברי הפורום, הן מצד הנהלות בתי הספר בעיר והן מצדם של ראשי מערכת החינוך בעירייה, החליט השבוע אייל סורגיט, לאחר לבטים רבים, כי בכוונתו לפרוש מהתפקיד. 

 

"ומה עם בריאות הנפש"


אמנם סורגיט הניח כבר השבוע את מכתב סיום תפקידו המידי על שולחנו של ראש העירייה, אלי לנקרי, שהבהיר לסורגיט כי הוא לא מקבל את ההתפטרות המידית, אלא שהיה זה יו"ר פורום ההורים הארצי שהזכיר לו כי על פי התקנון הוא חייב לתת התרעה מראש של 60 יום על כוונתו לסיים את הקדנציה. אי לכך, יסיים אייל את תפקידו בתחילת נובמבר.
במערכת החינוך קיבלו את החלטתו של סורגיט באכזבה וגורמים רבים ניסו לגרום לו לשנות את החלטתו, ואולם אצל אייל מנוי וגמור שהוא את שלו עשה והוא חייב להמשיך הלאה ולהקדיש יותר זמן לעסקיו ולעניניו הפרטיים. "זהו, מספיק, כבר אין לי חיים", הוא הסביר השבוע את הבסיס להחלטתו. "פתחתי דראגסטור ואני לא מצליח להגיע לעבודה. את לא מבינה אפילו כמה זה עולה לי מבחינה כלכלית ואיפה הבריאות והנפש?".
סורגיט ופורום ההורים שתחת הנהגתו עבדו בימי הקורונה ימים כלילות על מנת לסייע לתלמידים רבים ולהורים שהיו במצוקה וייצגו את קהל ההורים מול מוסדות החינוך בעיר ובארץ בכלל.

יש משהו שיכול לגרום לך לשנות את ההחלטה?
"שיתנו לי שתי פקידות, טלפנית שתענה לכל הפניות של ההורים, אבל זה הרי לא יקרה ואני מוצא את עצמי כל היום עונה להורים וכל רגע מקבל הודעת ווצאפ שאני משתדל לענות עליה כמה שיותר מהר וזה עוד בלי שדיברנו על הפייסבוק. זהו, כמה אני עוד יכול לעשות? אמנם כולם מנסים לשכנע אותי להמשיך אבל אני באמת לא יכול יותר".

גורמים מקורבים לאייל ידעו לספר השבוע כי מה שהביא, בין השאר, להחלטת הפרישה, הייתה המלחמה הבלתי מתפשרת שלו מול המערכת על מנת להחריג את ילדי אילת מכל שאר ילדי הארץ על מנת שילדי אילת יוכלו לחזור בהרכב מלא אל ספסל הלימודים. אלא שבפועל הדבר לא צלח בידו. "סוגריט ניהל קרבות עיקשים מול המערכת העירונית, כשהוא מתעדף כל הזמן את החינוך על פני הכלכלה ומגלה שלמרות הכל, בדרגים הגבוהים נתנו תמיד העדפה לכלכלה באילת", מספר השבוע מקורב לאייל.
כך או כך, אייל הניח את מכתבו על שולחן ראש העירייה אלי לנקרי וכרגע לא ברור מי יחליפו בתפקיד. אחד השמות שהועלו הוא אורן קסוס, מי ששימש בעבר כחבר מועצת עיר ומשמש כחבר פורום ההורים העירוני.

 

הלימודים באילת חלקיים


למרות כל ניסיונות פורום ההורים לשכנע את מערכת החינוך בעיר להחזיר ללימודים את כלל התלמידים ללא יוצא מן הכלל, לא הוחרגו תלמידי אילת וכך בשכבות העליונות רק כתה ש-70 אחוז מתלמידיה התחסנו חזרה ללימודים פרונטליים, כל שאר התלמידים בחטיבות הביניים, למעט כתות ז', שחזרו בשלמות ללמידה בכתה, ילמדו על פי מתווה זה בזום. 
מעבר לכך, כל תלמידי גני הילדים ובתי הספר היסודיים חזרו גם הם ללמידה מלאה בבתי הספר. "הרגו אותנו לגמרי", הודה אייל. "הכאוס היה מוחלט". בעוד שבשכבות י'א - י'ב כמעט כל הכתות חזרו ללמידה בכתות בעקבות אחוזים גבוהים של מתחסנים, עיקר הבעיה נרשמה בכתות ח'- י', שם נשארו כתות רבות ללמוד בזום. הורים זועמים שדאגו כי ילדיהם יחוסנו במהלך החופש הגדול, הביעו תרעומת על כך שילדיהם צריכים לשלם את מחיר הילדים הלא מחוסנים. "הבן שלי כמעט והפסיק ללמוד בקורונה בגלל לימודי הזום", מספרת אמא לתלמיד בכתה ט'. "מה לא עשיתי כדי לשכנע אותו להתחסן, רק כדי שיוכל לחזור לספסל הלימודים, אלא שעכשיו הוא שוב בזום, מן הסתם שוב יילך לאיבוד, רק כי תלמידים אחרים בכתתו לא טרחו להתחסן. לא ברור לי על מה ולמה לא דאגו במערכת לאחד את כל התלמידים המחוסנים לכתת לימוד פרונטלית בבית הספר וכל הלא מחוסנים היו ממשיכים למידה מרחוק". 
"היה אפשר לעשות את זה, אם למישהו היה שכל לעשות את זה", מסכים השבוע סורגייט לכעסה של האם. "אבל בכאוס שהיה אין פלא שאף אחד לא הצליח לחשוב על כלום". גם עכשיו תוהה סורגייט מדוע ולמה לא הוחרגו ילדי אילת ופתחו לפחות הם את שנת הלימודים בחודש אוקטובר מיד לאחר החגים. "להגיד לך שאני רגוע? אני ממש לא רגוע. כמות ענקית של אנשים בעיר ייכנסו לבידוד. אם זה היה תלוי בי לא הייתי פותח עכשיו את הלימודים. נקודה. עם כל הרצון שהילדים יחזרו כבר לספסל הלימודים".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש