הורים לילדים בגן חבצלת מאיימים בהשבתת הגן: ''חודשיים שעיריית אילת לא עשתה דבר''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 3/9/2021 08:09 ● ערב ערב 3033
יום אחד בלבד לפני תחילת שנת הלימודים גילו הורים לילדים בגן חבצלת, בשכונה א', שלאורך כל החודשיים של החופש הגדול, עיריית אילת לא שיפצה, לא ניקתה ולא עשתה דבר בגן הילדים ● ''זו שערורייה'', אמרו ההורים בכעס וטענו לקיפוח: ''את גני הילדים בשחמון ניקו וצחצחו, אבל את הגן שלנו בשכונה א' השאירו מוזנח. אנחנו לא תושבים סוג ז''', הם אומרים ומאיימים כי אם הדברים לא יסודרו עד לתחילת השבוע הבא, בכוונתם להשבית את הלימודים ● עיריית אילת: ''כל האמור אינו מתייחס לשטח הגן אלא למבנה הסמוך”
הורים לילדים בגן חבצלת מאיימים  בהשבתת הגן: ''חודשיים שעיריית  אילת לא עשתה דבר''

יום אחד בלבד לפני תחילת שנת הלימודים, הופתעו הורים לילדים בגן הטרום חובה העירוני חבצלת שבשכונה א', לגלות שבמשך כל ימי החופשה לא טרח שום גורם בעיריית אילת לשפץ להם את הגן. בעיריית אילת אמנם מתהדרים בכל סוף קיץ בעבודות הכנת מבני מערכת החינוך בעיר לקראת החזרה לגנים ולבתי הספר, אלא שמשום מה, את גן חבצלת אף אחד לא זכר, אחרת איך אפשר להסביר שיום אחד לפני החזרה לגן הייתה החצר מלוכלכת, מוזנחת, הגדר שהייתה צריכה תיקון, נשארה בדיוק כפי שהיתה בסוף שנת הלימודים, ממש כמו שפתח הביוב נשאר חצי חשוף ועלול לסכן את הילדים. עוד טוענים ההורים, שבגן אין סככת צל מעל חצר המשחקים בגן.

 

מאיימים בהשבתת הגן


"זו שערורייה", זעמו הורים לילדים בגן שאיימו כבר ביום הראשון לחזרה לגן לא לשלוח את ילדיהם. "חודשיים היו להם כדי לתקן את הליקויים והם לא עשו דבר", מחה שימון פרס, אב לילדה בגן. "הם הרי לא היו מעזים להתחיל כך את שנת הלימודים בגנים שבשכונת השחמון שם זה הלוקסוס של אילת. אבל כשמדובר בשכונה א', למי אכפת? מה יעשו ההורים? מי ישמע אותם? אז זהו שאנחנו לא מתכוונים לשתוק. גם אנחנו תושבי אילת לכל דבר ולא ניתן שיתייחסו אלינו כאילו אנחנו תושבים סוג ז' בעיר. לפני הבחירות היינו חשובים לכולם, כולם ידעו להגיע גם אלינו. נגמרו הבחירות וזהו, אנחנו לא שווים?".
ההורים הזועמים, שפנו לאחראית על גני הילדים בעיר, סיפרו כי האחראית ניסתה להפיל את האשמה על הגננת וטענה כי זו לא מסרה להם פרטים על מצבו של הגן וכי מי שאחראי לטפל בליקויים זה אגף התחזוקה. ההורים שלא אהבו את התשובה המתחמקת מאחריות הבהירו: "זה לחלוטין לא התפקיד של הגננת אלא של עובדי העירייה שהם אלו שאמורים לבדוק את כשירות הגן והיותו מוכן לקראת פתיחת שנת הלימודים. מישהו כאן נרדם בשמירה".

 

''לפני הבחירות היינו חשובים לכולם, כולם ידעו להגיע גם אלינו. נגמרו הבחירות וזהו, אנחנו לא שווים?''. גן חבצלת השבוע

 

העירייה: "לפני שלוש שנים שופץ הגן"


עוד סיפרו ההורים כי כשבעירייה הבינו כי הם לא מתכוונים לעבור על מצבו של הגן לסדר היום ואף איימו כי ישביתו את הגן ביום הלימודים הראשון ואף יפנו לעיתונות המקומית, הם התבקשו לתת למערכת צ'אנס על מנת שתוכל לטפל בליקויים בגן בימים הקרובים. 
מספר שימון: "הגיע לגן עובד גינון, הסתכל על מצב החצר ואמר לי שזה לא מתפקידו לנקות. באגף התחזוקה נאמר לי כי מי שאמורה לטפל בלכלוך בחצר היא הסייעת. מה הם עושים צחוק? הם באמת חושבים שהם יפילו על הסייעת את העבודה הזו שהם אמורים לעשות ומשום מה הם לא רוצים לעשות?".
"זו התנהלות שערורייתית שלא נעבור עליה לסדר היום", מבהירים ההורים שאמנם איפשרו לילדיהם להתחיל ביום רביעי (אתמול) את שנת הלימודים כסדרה, אבל הם לגמרי לא מוכנים לשתוק עד שכל הליקויים בגן יטופלו לשביעות רצונם. "לא נהסס להשבית את הגן בשבוע הבא", מבהירים ההורים שדורשים התערבות מידית במצב מצדו של ראש העירייה אלי לנקרי. 

מעיריית אילת נמסר בתגובה:  "מסיור בגן נמצא שכל האמור אינו מתייחס לשטח הגן אלא למבנה הסמוך וזה הועבר לטיפול הגורמים הרלוונטיים. לא מיותר לציין, כי לפני שלוש שנים שופץ ושודרג צמד הגנים "חבצלת" ואשלים" מן המסד ועד הטפחות כולל החצר". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש