ראש העירייה בפניה למשרד הבריאות על רקע פסטיבל הפאנגו'יה באילת

מאת: דוברות עיריית אילת ● 2/9/2021 15:49 ● ערב ערב 3032
ראש העירייה – אלי לנקרי פנה היום (ה') בפניה דחופה לשר הבריאות – ניצן הורוביץ ולראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות – ד''ר שרון אלרעי פרייס, לאחר מכתב שיצא מהמשרד, בו מתריעים מפני קיומו של פסטיבל הפאנג'ויה באילת ● במכתבו למשרד הבריאות עם העתק לראש הממשלה ולשר התיירות הודיע ראש העירייה, כי האחריות כולה היא של משרד הבריאות כגוף האמון על ההנחיות וההגבלות● ''ככל שמשרד הבריאות סבור שיש ''למנוע קיום אירוע המוני של מספר מסיבות.. בהם משתתפים עוברים מאירוע לאירוע'', תתכבד הממשלה ותאסור זאת, והעירייה תפעל על פי הוראת הממשלה'' כתב ראש העירייה
ראש העירייה בפניה למשרד הבריאות על רקע פסטיבל הפאנגו'יה באילת
פאנגויה אילת ● צילום: פרינטסקרין
תגיות: פאנגויה

"מכתבה איננו אלא התערטלות ציבורית של השלטון המרכזי מאחריותו לשלום הציבור" כתב ראש העירייה במכתבו לשר ולד"ר אלרעי פרייס וציין, כי מהאופן בו נשלח המכתב ללא כל נמען וברגע האחרון, מובן כי כל מטרתו לאפשר למשרד הבריאות להסיר מעליו אחריות ציבורית ולנפנף במכתב בבחינת "ידינו לא שפכו את הדם הזה". "רבותיי, האחריות כולה שלכם! משרד הבריאות יודע היטב, כי אין גוף מוסמך מלבדו להורות על ביטול פסטיבל הפאנג'ויה מטעמי בריאות הציבור. המשרד נכשל בתפקידו לספק לגופים האחראים על שלום הציבור בעיר אילת כלים חוקיים ליישום ההמלצה להגביל את פסטיבל הפאנג'ויה" כתב ראש העירייה.

עוד במכתב ציין ראש העירייה, כי אירועי פסטיבל הפאנג'ויה מתוכננים תוך הקפדה על כללי התו הירוק ובהתאם לכל ההגבלות והכללים עליהם החליטה הממשלה. "קביעת ההגבלות בשל נגיף הקורונה הן באחריות בלעדית של משרד הבריאות והממשלה. כל עוד הממשלה לא אסרה לקיים מסיבות בריכה או מסיבות סטודנטים, היא אינה יכולה להסיר מעליה אחריות באמצעות פנייה לתקשורת, שכל כולה נועדה להטיל את האחריות הציבורית על עיריית אילת" כתב ראש העירייה והדגיש, כי עיריית אילת שומרת חוק ופועלת רק במסגרת החוק. העירייה בשיתוף משטרת ישראל ויתר הגורמים מקיימים וימשיכו לקיים שיח רצוף עם מארגני הפסטיבל לשם הקפדה על הכללים ושמירה על בטיחות ובריאות המשתתפים בפסטיבל. אולם, העירייה אינה מוסמכת לפעול בניגוד לחוק, לבטל או לצמצם את האירועים מטעמים של בריאות הציבור. כך הבהיר ראש העירייה והדגיש, כי ככל שמשרד הבריאות סבור שיש "למנוע קיום אירוע המוני של מספר מסיבות בהם משתתפים עוברים מאירוע לאירוע", תתכבד הממשלה ותאסור זאת, והעירייה תפעל על פי הוראת הממשלה.

עוד במכתב ציין ראש העירייה, כי בשבועות האחרונים פנה מספר פעמים, לגורמי משרד הבריאות ולגורמים אחרים בשלטון המרכזי, בהצעה לחדש את מתווה "האי הירוק" באילת, שמאפייניה מיוחדים ושונים משאר הארץ. "ההצעה נועדה לצמצם את התחלואה באילת ולשמור על בריאות הבאים אליה והנופשים בה, ואם היתה מיושמת היום, ניתן היה לקיים את פסטיבל הפאנג'ויה בצורה בטוחה יותר" הבהיר ראש העירייה וציין, כי גורמי המקצוע במשרד הסכימו כי יש הצדקה בריאותית לכך, אולם עד כה לא הרימו את הכפפה.

את דבריו חתם ראש העירייה בבקשה נוספת, לקדם ללא דיחוי את מתווה "האי הירוק" או כל מתווה דומה, לקראת מספר אירועים המוניים המתוכננים בעיר אילת בחודשי הסתיו והחורף, וזאת לאור עמדת הממשלה כמו עמדת העירייה, לאפשר המשך חיים תקינים לצד הקורונה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש