הפעוט נשכח למות ברכב ביום הולדתו

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 27/8/2021 09:52 ● ערב ערב 3032
ילד אילתי בן 3 נשכח השבוע (ג') ברכב למשך שעות ונמצא כשהוא ללא רוח חיים ● והנורא מכל: האירוע התרחש ביום הולדתו ● המשטרה פתחה בחקירה ● ההלוויה לא התקיימה באילת
הפעוט נשכח למות ברכב  ביום הולדתו
ילדות וילדים שנשכחים ברכב זוהי תופעה כואבת ונוראית

פעוט בן 3 מת השבוע (ג') לאחר שככל הנראה נשכח עלך ידי הוריו ברכב המשפחתי ביום הולדתו  במשך כשלוש שעות. הילד הובא לבית החולים יוספטל בעיר כשהוא ללא רוח חיים ושם נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירת המקרה. 
מבדיקה ראשונית של המקרה עולה כי מי שמצאה את הילד ברכב היתה אחותו בת ה-20 של הילד, ששבה לביתה מעבודתה והבחינה באחיה כשהוא ללא נשימה בחניית הבית. הוריו, תושבי אילת, והם אלו שהביאו אותו לבית החולים. גופתו נשלחה למכון לרפואה משפטית באבו כביר והמשטרה והפרקליטות חוקרות את המקרה. 


בבית החולים יוספטל ציינו כי: "הפעוט הגיע ללא דופק וללא נשימה. לאחר מאמצי החייאה של רופאי המיון, נקבע מותו של הפעוט. אנו משתתפים בצער המשפחה".


מדוברות עיריית אילת נמסר: עיריית אילת משתתפת בצערה העמוק של המשפחה על מותו הטרגי של בנם הפעוט. מיד עם קבלת ההודעה אמש (ג׳) מבית החולים ״יוספטל״ הגיע צוות של האגף לשירותים חברתיים בעירייה לבית המשפחה כדי לתמוך בהם ברגעים הקשים. גם ראש העירייה - אלי לנקרי הגיע לבית המשפחה כדי להביע תנחומים. הוא שוחח ארוכות עם ההורים והציע כל סיוע שיידרש על מנת להקל ולו במעט את הרגעים הקשים הללו".


על פי נתוני ארגון "בטרם", זהו המקרה הרביעי מתחילת 2021 של תמותה כתוצאה משכחה או הילכדות ילדים ברכב. מאז שנת 2010 מתו 38 ילדים בנסיבות אלה.
בסוף יוני, החליטה ועדת הכלכלה של הכנסת כי החובה להתקין מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב, תיכנס לתוקפה החל מ-1 במרץ 2022 ואולם שרת התחבורה מרב מיכאלי ביקשה לפני קבלת ההחלטה לדחות את החלת החובה ליוני 2022 וזאת בשל הצורך לבחון אותה שוב. את ההחלטה שהייתה כבר אמורה להיכנס לתוקף קיבלה שרת התחבורה הקודמת מירי רגב. 


שרת התחבורה מירב מיכאלי אמרה: "ילדות וילדים שנשכחים ברכב זוהי תופעה כואבת ונוראית, ואני קוראת לכל ההורים - התמקדו בילדיכם, והימנעו מהסחות הדעת השונות, ובעיקר מאלה הנגרמות מהשימוש בטלפונים סלולריים. משרד התחבורה שם בראש ובראשונה הצלת חיים כמטרה עליונה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש