המשבר בחברות התעופה מחמיר: הצפי - עוד הלוואות ושביתות

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 27/8/2021 09:35 ● ערב ערב 3032
משרד האוצר הודיע כי יעניק הלוואות בגובה עשרות מיליוני דולר לחברות התעופה הישראליות בכפוף להתחייבותן להזרים כסף בנוסף על התחייבותן הקודמת ● ובתוך כך, הוכרז סכסוך עבודה בענף התעופה הצפוי להביא להשבתתו בתוך שבועיים
המשבר בחברות התעופה מחמיר:  הצפי - עוד הלוואות ושביתות
למדינה זכות לרכוש רבע ממניות חברה שלא תשיב את ההלוואות שנטלה

בעקבות מצוקת תזרים אליה נקלעו שלוש חברות התעופה הישראליות, אל על, ארקיע וישראייר, הודיע משרד האוצר כי יעניק לחברות הלוואות נוספות על אלו שכבר אישר, בגובה עשרות מיליוני דולרים וזאת בכפוף לכך שבעלי המניות בחברות יתחייבו אף הם להזרים לחברות סכומי כסף נוספים על אלו שכבר התחייבו להעביר במסגרת ההלוואות הקודמות שהתקבלו. 
באוצר לא פרטו עם זאת את ובה ההלוואות שיוענקו בסבב זה, אך גורמים מעורבים מסרו  כי באל על המדובר כנראה בסכום של 150 מיליון דולר לעומת סכומים של 15-20 מיליון דולר לכל אחת משתי החברות האחרות ישראייר וארקיע. כעת צפויות החברות להיכנס למו"מ מול האוצר על גובה ההלוואות וכן על צעדי ההתייעלות שידרשו מהן. על פי תנאי ההלוואות, בתום שנתיים, זכאית המדינה להמיר את יתרת ההלוואות במניות אל על או ישראייר עד לגובה של 24% בעלות, זאת במידה והחברות לא ישיבו את סכומי ההלוואה או לא יעמדו בסכומי ההחזר שלהן. בכל מקרה אין למדינה כוונה להלאים את החברות ולפיכך אין צפי לרכישת מניות גדולה מזו על ידי המדינה. 
על רקע מצבן הקשה של החברות, הודיעו אתמול עובדי ענף התעופה באמצעות ההסתדרות על סכסוך עבדוה הכולל את אל על, ישראייר ועובדי רשות שדות התעופה, המאיימים בשביתה בתוך שבועיים.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש