סערה בשכונת מערב 7: עיריית אילת החליטה לסגור את רחבת העפר הגדולה ששימשה לחנייה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 27/8/2021 09:00 ● ערב ערב 3032
רגע לפני חזרתם של מאות תלמידי שכונת מערב 7 לבית הספר מצפה ים, החליטה עיריית אילת, סוף סוף, לטפל בבעיית רחבת העפר הגדולה בקרבת בית הספר שמהווה סכנה תחבורתית בשעות ההורדה והאיסוף של התלמידים ● אלא שבמקום למצוא פתרון יעיל ועדיין לאפשר לעשרות רכבים לחנות בחניה שפותרת את מצוקת החניה בשכונה, החליטה עיריית אילת לסגור את הרחבה לכניסת רכבים ● דיירי השכונה זועמים, בוועד ההורים הבית ספרי מבהירים: ''אלו לא היו הסיכומים'' ועכשיו כולם ממתינים שמנכ''ל העירייה ייצא מהבידוד כדי להחליט האם המהלך העירוני אכן היה חכם ● עיריית אילת: “בכוונתנו להסדיר את הרחבה להבטחת שלומם ו בטיחותם של הילדים”
סערה בשכונת מערב 7: עיריית  אילת החליטה לסגור את רחבת  העפר הגדולה ששימשה לחנייה
בוועד ביה''ס מבטיחים: ''לא ניתן לדברים לקרות שלא על פי המתוכנן ושאף אחד לא ידאג''. רחבת העפר הסגורה

למעלה מעשור משמשת רחבת עפר גדולה בקרבת בית הספר ממצפה ים כפתרון של ממש למצוקת החנייה בשכונה. אלא שבאותה נשימה הופכת רחבת העפר לסכנה גדולה עבור עשרות תלמידי השכונה בדרכם לבית הספר, כשהם נאלצים לעבור גם בשעות הבוקר בזמן ההגעה לבית הספר וגם בשעות הצהריים בזמן היציאה מבית הספר, בינות לעשרות רכבים בכאוס מושלם. 
עשרות כתבות נכתבו במרוצת השנים על הסכנה במקום. וועד ההורים הבית ספרי התריע שוב ושוב, ורק במזל לא קרתה שם עדיין תאונה. לאורך כל השנים הועלתה שוב ושוב הדרישה להסדיר את רחבת העפר ולהפוך אותה לחניה מסודרת ואפילו יועץ התבורה שהביאה לפני כשנתיים עיריית אילת לבדוק את נושא הכניסות לבתי הספר, התריע כי מדובר במתחם מסוכן שעלול להוליד אסון, אלא שלצד כל אלו בכל פעם נפנפה העירייה מחדש בעובדה כי רחבת העפר מסומנת בהנדסה לטובת הקמת מבנה ציבור כזה או אחר.

 

במקום לפתור את הבעיה- מחמירים אותה


גם במהלך השנה החולפת המשיך וועד ההורים בבית הספר מצפה ים לנהל מגעים לטיפול בבעיה, בעיקר לקראת תחילת שנת הלימודים הקרובה. יו"ר וועד ההורים הבית ספרי, רינת לייבוביץ קיימה משא ומתן נמרץ מול מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, כשהבקשה שלה הייתה ברורה- ליצור על הרחבה שביל תחום לטובת הולכי הרגל, בצורה כזו שתאפשר את הגעתם בשלום לפארק קנדה ומשם לשער הכניסה לבית הספר. הפעם הובטח לרינת כי הנושא יטופל, אלא שביום שישי האחרון, הופתעו דיירי השכונה לגלות על רחבת העפר מערום של מחסומי מתכת. בבדיקה מול האחראי על העבודה במקום, נאמר לדיירים כי עיריית אילת החליטה לסגור את רחבת העפר כולה לכניסת רכבים ולאפשר אך ורק כניסת הולכי רגל.

 

 

“זה בלתי ניתן לביצוע”


"זה בלתי ניתן לביצוע", מיהר למחות ראובן, מתפלל בבית הכנסת 'חזון עובדיה' הסמוך לרחבת העפר. "הרחבה הזו משמשת כחניה הן לעשרות הרבות של המתפללים בבית הכנסת שאין להם שום מקום חניה אחר, הן להורים שמגיעים לגן שנושק גם הוא לרחבת העפר, היא משמשת חניה לבאי בית הספר מצפה ים הסמוך ולאנשי צוות בית הספר והיא גם עונה על מצוקת החניה שמרכז עינת השכונתי, שכבר מזמן מושך אליו הרבה יותר לקוחות מכמות החניות שהוא מציע. 
לא ברור לי מי בכלל חשב על האפשרות הזו ואיך נוכל להסתדר כאן בלי פתרון חליפי לתוספת משמעותית של חניות", הוא מוחה. "במקום שהעירייה תמצא פתרון לבעיה היא החמירה אותו. הכי קל זה לבוא ולסגור מבלי להתחשב במצב הקיים, הצורך המיידי הוא למצוא פתרון חכם, איך מצד אחד משאירים חניות במקום ומצד שני מגנים על הילדים שחוצים את רחבת העפר במיוחד בשעות השיא של תנועת הרכבים ליד בית הספר".

 

"סגירת הרחבה תיצור כאוס בשכונה"


"לגמרי לא ברור איך זה שבמשך כל כך הרבה שנים עיריית אילת ממשיכה לספר את הסיפור שהרחבה הזו מיועדת לבניית מבנה ציבור ולאורך כל השנים האלו כלום לא קורה עליה", מחתה השבוע תושבת השכונה שהבהירה כי כוונת העירייה לסגור את רחבת העפר לתנועת כלי רכב תיצור כאוס בשכונה. "לא ברור איך זה שעד היום עיריית אילת לא פעלה לשינוי ייעוד הקרע המדוברת לטובת חניה, אז הכל היה נפתר בהתאם לצרכי השכונה", היא מוחה.


יו"ר וועד בית הספר מצפה ים, רינת לייבוביץ הופתעה גם היא לשמוע על הכוונה לתחום את רחבת העפר לכניסת רכבים. "אנחנו ביקשנו באופן מפורש ואת זה גם הציע יועץ התחבורה, ליצור על גבי רחבת העפר מסלול כניסה ויציאה בטוח להולכי הרגל ולילדים שמגיעים לבית הספר. מאחר וכבר שנים אנחנו שומעים מהעירייה שלא ניתן להסדיר את השטח בצורה הרצויה כי הוא מיועד לבניה ולא ניתן לשנות את ייעוד השטח לטובת כביש או חניה, ביקשנו לפחות את סלילת השביל הבטוח להולכי הרגל. בישיבה האחרונה שלנו עם מנכ"ל העירייה, ממש לאחר הבחירות לראשות העיר, זה בדיוק מה שסיכמנו. השבוע אמור היה להתקיים במקום סיור עם מהנדס אלא שמאחר ומנכ"ל העירייה נמצא בבידוד זה לא התקיים. להתפתעתנו הגדולה, הבנו שמישהו מטעם העירייה הביא למקום מחסומי ברזל כדי לסגור את החניה כולה לכניסת רכבים, בניגוד גמור למה שסוכם בינינו. מיהרנו לפעול לעצירת העבודות במקום עד ליציאתו של המנכ"ל מהבידוד ועד שנגיע כולנו לבדוק את הדברים מקרוב בשטח. לא ניתן יד לסגירת כל רחבת העפר לכניסת רכבים. הרי ברור שלא היה איפה להחנות את הרכבים ולא ניתן יהיה להוריד את הילדים לאורך הכביש הצר. אנחנו לגמרי על זה. לא ניתן לדברים לקרות שלא על פי המתוכנן ושאף אחד לא ידאג".


מעיריית אילת נמסר: “בכוונתנו להסדיר את הרחבה להבטחת שלומם ובטיחותם של הילדים”
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש