מכינים את החיילים המשתחררים

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 18/8/2021 23:22 ● ערב ערב 3031
145 חיילים וחיילות תושבי אילת הנמצאים לקראת סיום שירותם הצבאי, השתתפו במחזור הקיץ של סדנת הכנה לאזרחות, שמקיים מידי שנה מרכז צעירים בעירייה ● לאחר הפסקה מאולצת בצל הקורונה בהן התקיימו שתי סדנאות באמצעות הזום, התקיימה בשבוע שעבר סדנה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון כמובן בהתאם להנחיות משרד הבריאות ● מאז הוקם מרכז הצעירים התקיימו 20 מחזורי סדנאות בהן קיבלו אלפי חיילים בני ובנות אילת, ארגז כלים לנחיתה רכה באזרחות
מכינים את החיילים המשתחררים
סדנה לחיילים משוחררים
תגיות:

הסדנאות פרי שיתוף פעולה של מרכז צעירים בעיריית אילת המלווה את הסדנאות, האגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון כנותן החסות לסדנא, קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים, יוזמת הסדנאות ותומכת בהן כספית, יחידת יה"ל וצה"ל המאפשרים לכל החיילים והחיילות שבוע צ'ופר מחוץ לפעילות הסדירה וליחידות הצבאיות שבהן החיילים משרתים, חברת תורן הנחייה, שמנחים מטעמה מנחים את הסדנא. כבכל סדנא גם הפעם, ארח הקמפוס האילתי את החיילים האילתים בשמחה ובחום, ואליו נוספו בעלי עסקים אילתים, ביניהם מיקי את עודד חברה קבלנית, משב מרקט, פאב הדובים וסופרפארם שדרות התמרים, שנענו בשמחה ותרמו ברוחב לב צ'ופרים לרווחת החיילים.

במהלך חמישה ימים מרתקים וגדושים בפעילות, קיבלו 145 חיילים וחיילות תושבי אילת, העתידים להשתחרר במהלך ארבעת החודשים הקרובים, מנה מרוכזת של מידע לקראת החיים באזרחות. בסדנא ניתן דגש למספר נושאים עיקריים המעסיקים את הצעירים בכלל ואת החיילים המשוחררים בפרט. החיילים קיבלו סקירה מקיפה של זכויות חיילים משוחררים מאת נציג משרד הביטחון, ועברו תהליך פיתוח אישי בקבלת החלטות, הצבת מטרות ויעדים אישיים, כולל התנהלות כלכלית ובניית תקציב.

בתחום התעסוקה והקריירה דנו החיילים בשיקולים בבחירת מקצוע, התנסו בכתיבת קורות חיים, הכנה לראיון לעבודה ולמרכז הערכה, וקיבלו טיפים חשובים בנושא זכויות עובדים מעו"ד כרמית לוי. החיילים נחשפו למגוון אפשרויות התעסוקה והיזמות באילת ביריד מעסיקים שהתקיים במהלך הסדנא. חיילים ששוקלים לימודי מקצוע השתתפו בפאנל שבו הציגו כל מוסדות ההכשרה המקצועית באילת את תחומי הלימוד ומגוון המקצועות ואפשרויות המימון והתעסוקה, ביניהן, מכללת ניהול פלוס, מכללת יסודות, המכללה למינהל, לימודי החוץ של הקמפוס, מישל מאייר ועוד.   

בתחום ההשכלה הגבוהה והאקדמיה, נחשפו החיילים לעולם האקדמי ושמעו על מכינות קדם אקדמיות ונתיב לאקדמיה של אונ' בן גוריון באילת,  הבחינה הפסיכומטרית, השלמת בגרויות, מלגות, מסלולי לימוד אקדמיים מגוונים באילת, ואפילו זכו לשמוע הרצאה אקדמית לדוגמא מד"ר יאיר יאסן, מהמחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון. עוד בנושא האקדמי, הוזמנו מספר סטודנטים בהווה ובעבר לפאנל סטודנטים מיוחד שבו הציגו בפני החיילים את התהליך שהם עברו ועל השיקולים שלהם בבחירת מסלול לימודים, איך משלבים לימודים ועבודה, מה היתרונות בלהיות סטודנט באילת, מה האתגרים של לימודים מחוץ לאילת ועוד. 

את כל שבוע הסדנא הובילה מגי שיש - רכזת תחום חיילים משוחררים, בסיוע של כל צוות המרכז. הרכזים ליוו את החיילים, דאגו שתהיה להם סדנא טובה נעימה ומועילה, הציגו להם את מגוון השירותים והפעילות של מרכז צעירים, והזמינו אותם להגיע למרכז צעירים להמשך ליווי אישי באזרחות.  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש