מלונאות מדברת קיימות

מאת: ● 18/8/2021 22:51 ● ערב ערב 3031
בוגרי המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל הגישו לאחרונה את פרויקטי הגמר שלהם, ובהם מלון בוטיק וספא בערבה למרגלות אגם תמנע
מלונאות מדברת קיימות
הקונספט הוא פתיחת המבנה לעבר האגם כדי לאפשר לטבע להציג את יופיו. עבודתה של חן סבג מכללת אריאל

פרויקטי הגמר של בוגרי המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל, שהוגשו לאחרונה על ידי הסטודנטים, עוסקים במגוון נושאים ביניהם: מרכזי בריאות, שיקום,  אמנות רחוב, חקלאות, תרבות, מלונות בוטיק, מוזיאונים, מתחמי עבודה למעצבים, מלונות בוטיק, מרכזים מסחריים, מוזיאונים וספרייה. במסגרת הפרויקט הסטודנטים/ות חקרו את הנושא והסביבה, ניתחו את האתר ובנו תוכנית לתכנון. מהרעיון ועד התכנון המפורט לביצוע, כולל עיצוב פנים, הדמיות תלת ממדיות וריהוט ייחודי. זאת, תוך תיאום ותכנון קונסטרוקציית המבנה עם מהנדס אזרחי (בניין).

 

הפרויקט בנוי כמו אדמת המדבר, בצורה טבעית". עבודתה של זוהר פורטל

בין שלל הפרויקטים שהוגשו, נמצאים גם שני פרויקטים לתכנון ועיצוב של מלון בוטיק וספא בריאות בלב הערבה הדרומית - בקעת תמנע: עבודתה של זוהר פורטל בהנחיית אדריכל דויד נח, עליה נכתב: "הבקעה היא מקום מבודד ופסטורלי המעניק לאורחים רוגע, שלווה. בבקעת תמנע נמצאו מכרות הנחושת העתיקים בעולם ולכן הפרויקט משלב מתכת נחושת באלמנטים שונים, בפנים ובחוץ, להנצחת היסטוריית המקום. המלון והספא מתוכננים בבניינים נפרדים המדברים שפה זהה. הפרויקט בנוי כמו אדמת המדבר, בצורה טבעית".
עבודה נוספת היא ההצעה למלון בוטיק "כנען" - עבודתו של חן סבג בהנחיית האדריכלית אתי ססובר, עליה נכתב: "הרעיון שהנחה אותי מתבסס על יופיו של אגם תמנע. הקונספט הוא פתיחת המבנה לעבר האגם כדי לאפשר לטבע להציג את יופיו. בחרתי במגרש זה בעקבות תחקיר היסטורי ואווירת הפרטיות שהמדבר מספק ויופי האגם, המגרש משקיף אל אגם אותו סובב מדבר רחב ידיים תוך טיפול בטופוגרפיה ואקלים קיצוני".
"אנו גאים מאוד בתוצרי הסטודנטים שלנו, אומרת ד"ר יוכבד פנחסי- אדיב, ראש המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל, בוגרינו משלבים יצירתיות ומקצועיות, ואנו רואים בכך הוכחה ללימוד נכון והכשרה מדויקת לשוק העבודה בתחום. הסטודנטים לומדים מאדריכלים פעילים המביאים למהלך הלמידה את הרעיונות והכלים החדשניים ביותר". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש