מתחילת השבוע הקרוב בדיקות סרולוגיות לילדי אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 18/8/2021 21:30 ● ערב ערב 3031
אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, ביום חמישי הקרוב יגיעו בדיקות סרולוגיות לאילת ● החל מיום ראשון הקרוב ועד ל-31/8 יתבקשו כל הילדים בעיר שטרם התחסנו מגיל 3 ועד12 , לעבור את הבדיקות שיוכלו לזהות האם נדבקו, בשלב כזה או אחר, בקורונה ● הצעירים שבגופם תתגלה כמות מספקת של נוגדנים יהיו פטורים מבידוד● ''אנחנו לא יכולים לחייב אף אחד לעבור את הבדיקה, אבל אנחנו מקווים שתהיה היענות גבוהה בקרב ההורים'', אומר השבוע יו''ר פורום ההורים בעיר אייל סורגיט ● בישיבה שהתקיימה בתחילת השבוע, הציגה צמרת משרד החינוך לפורום ההורים הארצי, ובכללו נציגי הפורום באילת, את תכנית החזרה ללימודים ● סורגיט: ''שמחתי לגלות כי מנכ''ל המשרד תת אלוף במיל' יגאל סלוביק (לשעבר ראש המל''ל), מבין את הדחיפות בקיום הבדיקות באילת'' ● בהקשר למתווה בחטיבות הביניים ובתיכוניים, לפיו, מי שמחוסן ילמד בכתה, בפורום ההורים מתנגדים בתוקף: ''זו כפיה בדרך עקיפה''
מתחילת השבוע הקרוב  בדיקות סרולוגיות לילדי אילת
לא ברור איך יוכלו לעמוד בדרישות בעניין 70 אחוז המחוסנים מאחר ולא בכל בתי הספר ישנם נתוני מחוסנים

ביום ראשון הקרוב ועד ה- 31/8 היום האחרון של החופש הגדול, יתקיים באילת מבצע בדיקות סרולוגיות לתלמידי גני הילדים בעיר ובתי הספר היסודיים בגילאים 3-12. את מבצע הבדיקות, עליו התקבלה ההחלטה במשרד החינוך, יוציאו לפועל עיריית אילת בשיתוף פיקוד העורף. הבדיקות שכרוכות בדקירה קטנה באצבע, יתקיימו בשלושה מתחמים: בבית הספר אלמוג, אופיר וים סוף בין השעות 13:00-21:00 והן מיועדות לילדים שאין ברשותם תעודת מחלים של משרד הבריאות והן אינן כרוכות בתשלום.

 

 מצפים לסולידריות מההורים


הבדיקות הסרולוגיות נועדו לאבחן ילדים הנושאים בגופם כמות מספיקה של נוגדנים, ככל הנראה בעקבות היותם מחלימים מבלי שכלל אובחנו כחולים. מטרת הבדיקות להגדיל את מספר הילדים שיהיו פטורים מבידוד במקרה ואחד מחבריהם לקפסולה יתגלה כנשא קורונה וכך ניתן יהיה לשמור על שגרת לימודים טובה יותר. יו"ר פורום ההורים העירוני, אייל סורגיט, ברך על היוזמה והבהיר כי גם ראש העירייה אלי לנקרי, גם חבר הכנסת מאיר יצחק הלוי וגם הוא עצמו כיו"ר פורום ההורים העירוני, חזרו והדגישו את חשיבות הבדיקות הסרולוגיות, בעיקר לילדי אילת שחשופים ביותר לסיכוני הידבקות במחלה, לנוכח היות העיר עיר תיירות המלאה באנשים מכל הארץ. גם במקרה זה של הבדיקות הסרולוגיות לא יחוייבו ההורים בביצוען ועדיין יו"ר פורום ההורים העירוני פונה בקריאה לכל ההורים לשתף פעולה ולהגיע. "אנחנו אמנם לא יכולים לחייב אף אחד להעביר את הילד או הילדה שלו את הבדיקות, אבל אנחנו מצפים לגילוי של סולידריות".


סורגיט: "הבקשות שלנו נפלו על אוזניים קשובות"


בישיבה מקוונת שקיימה בתחילת השבוע צמרת משרד החינוך בארץ, בכללה שרת החינוך הד"ר יפעת שאשא ביטון, מנכ"ל משרד החינוך ת"אל במיל' יגאל סלוביק, מנהלת המחלקה לחינוך וקידום הבריאות במשרד הבריאות, ד"ר אפרת אפללו ואחרים עם כ- 200 הורים מראשי הנהגת ההורים הארצית, בכלל זה נציגי פורום ההורים באילת בראשותו של היו"ר, אייל סורגיט, הוצגה בפני ההורים תכנית החזרה לבתי הספר בתאריך המיועד- ה- 1 בספטמבר. על פי התוכנית, אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, יחזרו כל תלמידי בתי הספר היסודיים והגנים למסגרות החינוכיות באופן פרונטלי. 
"לכולנו מטרה משותפת והיא הילדים שלנו והחזרתם לשגרה. לתת להם יציבות וודאות", אמרה שרת החינוך במפגש והבטיחה: "החזרה ללימודים תעשה באופן אחראי ומבוקר כדי להבטיח את בריאות התלמידים והמשפחות שלהם". מנכ"ל המשרד, תא"ל במיל' יגאל סלוביק, מי ששימש כראש המל"ל וקידם את תכנית האיים הירוקים, פרט בפני פורום ההורים הארצי את עקרונות החזרה הבטוחה ללימודים. מי שיצא מרוצה מהמפגש המקוון הוא יו"ר פורום ההורים העירוני אייל סורגיט שמבהיר כי מצא אוזן קשבת ונכונות לסייע לתלמידי אילת. "לאחר שגם ראש העירייה אלי לנקרי וגם מאיר יצחק הלוי כבר שוחחו עם מנכ"ל משרד החינוך על נושא החשיבות לסייע לתלמידי אילת לנוכח מצב התיירות הגואה וסיכוני ההדבקה, הרימה צמרת המשרד את הכפפה וכבר ביום חמישי הקרוב, כך הובטח, יגיעו הבדיקות הסרולוגיות לאילת מתוך כוונה להתחיל אותן כבר בתחילת השבוע", מעדכן סורגיט שחזר והבהיר גם השבוע כי פורום ההורים העירוני באילת לא יתן את ידו לקיום חיסונים בתוך בתי הספר.

 

לא יהיו חיסונים בתוך בתי הספר


 "הנושא הזה כלל לא הועלה בישיבה המקוונת", מציין אייל, "אמנם הוא נזרק מדי פעם לאוויר אבל אנחנו עומדים על כך שבאילת לא ניתן לזה יד. חיסונים מקומם בקופות החולים, בתי הספר מיועדים ללימודים". בהזדמנות זו ציין סורגיט כי הפורום מחזק את ידה של העירייה שדוחפת להחזיר את פורמט האיים הירוקים על מנת ליצור סנן כלשהו בכניסה לעיר. כמו כן ציין סורגייט כי נעשית פעילות מול הגורמים האחראיים על מנת להחזיר לאילת את תכנית 'מגן חינוך', לפיה נבדקו תלמידי בתי הספר בעיר לקורונה לפחות אחת לשבוע בבתי הספר עצמם כשהרעיון היה להוציא לבידוד רק את חברי הקפסולה בה התגלה ולו חולה אחד. גם במקרה זה, כמו בעבר, באם יתקבל הרעיון, לא יחוייבו בבדיקה ילדים שהוריהם מתנגדים.

 

פורום ההורים העירוני באילת לא יתן את ידו לקיום חיסונים  בתוך בתי הספר. סורגיט

 

ומה על חטיבות הביניים?


בפורום ההורים הארצי וגם בפורום העירוני לא קיבלו באהדה את החלטתו של ראש הממשלה בנט כי רק ברשויות בהן 70 אחוז מתלמידי חטיבות הביניים והתיכוניים מחוסנים, יתקיימו לימודים פרונטליים ואילו בשאר הרשויות תפתח שנת הלימודים בלמידה באמצעות הזום. "המתווה החדש לא מקובל עלינו. זו כפיה בדרך של אכיפה וזה לא מקובל ולא נכון. יש שיתוף פעולה לצד ההורים גם בלי התניות".
בהקשר זה שוררת אי וודאות גדולה בחטיבות הביניים ובתיכוניים, שכן, בעוד קצת מעל לשבועיים אמורים תלמידי בתי הספר לחזור אל ספספל הלימודים ואי הוודאות גדולה. "אנחנו לגמרי לא יודעים איך אנחנו אמורים ללחזור ללמידה", אמר לנו השבוע גורם בכיר באחד התיכוניים בעיר. "הבלבול גדול". בבתי הספר התיכוניים לא ברור איך יוכלו לעמוד בדרישות ראש הממשלה בעניין 70 אחוז המחוסנים מאחר ולא בכל בתי הספר ישנם נתונים מדוייקים על כמה תלמידים התחסנו. "הבלאגן כרגע גדול", אמר לנו הגורם, "נקווה שבימים הקרובים יעשו לנו סדר".
גם בהקשר לבדיקות הסרולוגיות היו השבוע שאלות רבות להורים בכללן העובדה כי כבר כיום ידוע שגם מי שכבר חלה במחלה וגם מי שכבר התחסן עלול לצאת בבדיקה סרולוגית עם כמות נוגדנים קטנה. "אם כך, איך מישהו יכול לדעת בוודאות אם הילד חלה כבר או לא?", תוהה אחת האימהות.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באיל

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש