גנב מכשירי טלפון מאורחים בקלאב הוטל אילת ויבצע עבודות שירות

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 4/8/2021 17:22 ● ערב ערב 3029
כבר שנים שהטלפונים החכמים הפכו יעד מבוקש לגניבה נוכח ערכם הכספי ויש שיגידו שמדובר במכת מדינה שגורמת דאגה לאזרחים רבים ● בתי המשפט מודעים לצורך בהחמרת הענישה בעבירות אלה, אך לא פעם העונשים מקלים עם הנאשמים, כמו במקרה זה
גנב מכשירי טלפון מאורחים בקלאב  הוטל אילת ויבצע עבודות שירות
הפגיעה בקרבן גניבת טלפון נייד היא גם במשפחתו

מדובר במקרה של גניבה שהתרחש לפני כ-3 שנים, כאשר הגיע אדם כבן 53 למלון קלאב הוטל באילת והתיישב בבריכה, שם הבחין בתיק קטן שהיה מונח על מיטת השיזוף שלידו וגנב אותו. 
בהמשך נכנס לרכבו והוציא מהתיק שגנב שני טלפונים ניידים ואז השליך את התיק ומשקפי הראייה שהיו בו ליד פח האשפה. בעקבות המעשה, בית משפט השלום באילת הרשיע אותו על פי הודאתו בכתב האישום בעבירה של גניבה. 
בתי המשפט רואים בגניבת מכשיר טלפון ממד של הסגת גבול לטריטוריה הפרטית של הפרט אשר טומנת בתוכה פגיעה ממשית בביטחון האישי של קורבן העבירה לא רק של בעל המכשיר, אלא גם של משפחתו ומכריו, שכן מכשירי הטלפון כוללים בחובם מידע אישי ופרטי גישה לחשבונות בנק לרשתות חברתיות ועוד.
עם זאת, קבע השופט שי ברגר, כי מידת הפגיעה בערכים המוגנים במקרה זה הינה נמוכה-בינונית ופסק כי: "ייתכן כי והיה מקום למקם את עונשו של הנאשם בחלק גבוה יותר של המתחם, אך בהתחשב בנסיבות חייו המורכבות ובמצבו הבריאותי והנפשי ובשים לב ליתר הנסיבות לקולא בעניינו, מצאתי למקם את עונשו של הנאשם בחלקו התחתון של המתחם, ולהסתפק בהטלת שעות לטובת הציבור, לצד ענישה כלכלית וענישה צופת פני עתיד שיש לקוות כי תרתיע את הנאשם מלשוב ולבצע עבירות דומות".
לפיכך, גזר עליו השופט מאסר על תנאי ל-6 חודשים, 60 שעות שירות לציבור, פיצוי בסך 1,500שקל והתחייבות בסך של 2,000 שקל שלא לעבור על עבירה נוספת בה הורשע במשך שנתיים.
ת"פ 19-08-42391


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש