מהמכס לקהילה באהבה

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 23/7/2021 04:37 ● ערב ערב 3027
23 מחשבים נתרמו על ידי רשות המסים - מכס ומע"מ באילת לטובת מרכז "עוצמה" שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה. המחשבים שהוחלפו לאחרונה ברשות, הושמשו על ידי עובדי הרשות באילת לטובת המרכז כולל התקנת תוכנות אופיס בכל המחשבים ורכישת ציוד משלים מתרומות שנאספו על ידי העובדים. המחשבים ישמשו ככיתת מחשבים במרכז "עוצמה" לטובת הקהילה, ביניהם קשישים בודדים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, משפחות מטופלות האגף, צעירים ועוד.
מהמכס לקהילה באהבה
תגיות:

התרומה המרגשת התאפשרה בזכות פניה של מנהל מכס ומע"מ אילת – עודד נצר, שאושרה באהבה על ידי הנהלת הרשות. לצד המחשבים נרתמו כאמור גם עובדי המכס כולם שתרמו מכספם וזמנם, להשמיש את המחשבים ולרכוש ציוד משלים כולל תוכנות אופיס חדשות, מקלדות, עכברים ועוד. היום (ג') נחנכה כיתת המחשבים במעמד ראש העירייה בפועל – אלי לנקרי, מנהל מכס ומע"מ אילת – עודד נצר וצוות הרשות, המשנה לראש העיר – סטס דינקין, מנהלת האגף לשירותים חברתיים במינהל שח"ק בעירייה – פרידה בן לולו וצוות מרכז "עוצמה" בניהולה של עו"ס איה פטרמן בר. הכיתה תשמש כאמור את באי המרכז הן בקורסים שיילמדו במקום והן לשימוש באי המרכז לכתיבת קורות חיים, כתיבת מכתבים, שיפור מיומנויות המחשב והתמצאות ברזי הטכנולוגיה.  

 

"מרגע הקמת המרכז חלמנו להקים כיתת מחשבים שתיתן מענה, תסייע למצות זכויות, תכשיר במיומנויות דיגיטליות ועוד. היום אנו מגשימים את החלום בזכות צוות המכס והמע"מ באילת, שפעלו בצניעות, במקצועיות ועם לב ענק. מי ייתן ובכיתה זו נזכה ללמד, ללמוד, לעזור, לגלות ולייצר חברה טובה וחזקה יותר" אמרה מנהלת המרכז שהנחתה את הטקס. ממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי ברך גם הוא את צוות המכס על התרומה המרגשת ובכלל על הנתינה למען הקהילה והודה לצוות מרכז "עוצמה" על העשייה הרבה למען חוסנה של הקהילה. ראוי לציין, כי לצד תרומת המחשבים, עובדי המכס מלווים כבר מעל עשור קשישים עריריים בתיאום עם המחלקה להתנדבות בעירייה. במסגרת זו, אחת לחודש הם פוקדים את בתי הקשישים, מביאים להם סלי מזון באמצעות צרכניית יד רוז'ה שמפעיל האגף לשירותים חברתיים ומסייעים להם בתיקונים, צביעה ועוד. בנוסף, הם מסייעים בהכנת ארוחות חמות בעמותות חסד בעיר.

 

עודד נצר – מנהל מכס ומע"מ אילת הודה בדבריו על הזכות לתרום ולהירתם למען הקהילה. "לאחר שבתקופת הקורונה נרשם גידול של למעלה מ 50% בפניות למרכז "עוצמה", מצאנו לנכון להיות חלק מהעשייה הברוכה. אנו רואים בפעילות מבורכת זו, זכות וכבוד גדול ואנו תקווה שציוד לימודי זה יביא תועלת ויעשיר בידע את התושבים הזקוקים לכך, את האוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים ואת ילדי אילת שהם העתיד של כולנו".

 

פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים ציינה כי הקמת כיתת המחשבים היא דוגמא לחוזקה של קהילה וליכולת שלנו כעיר פריפריאלית לייצר בעצמנו את המענים ולדאוג לתושבים ולאוכלוסיות המוחלשות. לאנשי המכס אמרה פרידה: "לתרומה שלכם יש משמעות גדולה בצמצום פערים חברתיים, בעולם התעסוקה ובכלל בידע הטכנולוגי הנדרש בימינו".

 

מרכז "עוצמה" בהפעלת האגף לשירותים חברתיים במינהל שח"ק בעירייה הוקם לפני שש שנים ומהווה שירות משלים בתחומים של מיצוי זכויות, העצמה, התנהלות כלכלית ותעסוקה. המרכז ממוקם בלב שכונה א' והוא חלק ממרכז לקהילה והתנדבות ועובד לצד מרכז "הזדמנות" שמפעילה גם כן העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים. העבודה במרכז "עוצמה" מחולקת לתחומים: תעסוקה, מיצוי זכויות, התנהלות כלכלית והעצמה ובכל תחום ישנה התערבות פרטנית, קבוצתית וקהילתית. כיום מופעלות במרכז כ - 10 קבוצות בתחומים השונים (עברית תעסוקתית, NLP, חזרה לעולם העבודה, התנהלות כלכלית, משחק, מנהיגות וקבוצת פעילי מיצוי זכויות בשיתוף שי"ל).

 

עד כה נהנו מאות מתושבי אילת מהמענים שנותן המרכז, ביניהם עשרות משפחות המתמודדות עם קשיים כלכליים, שהשתתפו בתכנית "נושמים לרווחה" ובסדנאות של "צרכנות נבונה" ו"משפחה כארגון כלכלי". עשרות תושבים שהשתתפו בסדנאות העצמה אישית לצד קורסי מתחילים ומתקדמים בשיטת NLP, קורסי שיפור העברית וקורס בניית יכולות ושיפור הדימוי העצמי. עוד פועל המרכז להנגיש עבור לקוחותיו את כל המידע לגבי מיצוי זכויות מול הרשויות כולל מיצוי זכויות משפטיות. עוד מפעיל המרכז סדנאות ייעודיות לנשים, אזרחים ותיקים ועוד. בשנה האחרונה נהנו עשרות נשים מסדנה לכתיבה עצמית, מסדנת תיאטרון קהילתי, מסדנת מנהיגות נשית ועוד. גם אזרחי העיר הוותיקים נהנו ממגוון סדנאות להפגת בדידות, בתחומי גינון, כתיבה, מלאכת יד וציור.

 

כאמור פועל המרכז לסייע ללקוחות לקבל כלים למצבים איתם הם מתמודדים ובכך לשפר את חייהם ואת תחושת המסוגלות האישית. הסדנאות מועברות על ידי אנשי מקצוע מהקהילה וסטודנטים לעבודה סוציאלית ביחד עם צוות המרכז.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש