מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● 9/7/2021 09:22 ● ערב ערב 3025
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

מבקר המדינה סייר באילת 
מבקר המדינה - מתניהו אנגלמן סייר בעיר אילת ועמד מקרוב אחר נושאים שעלו בדו"ח הביקורת שהתפרסם לאחרונה בנושא תכניות לפיתוחה הכלכלי והתיירותי של אילת. המבקר וצוות משרדו נפגשו עם ממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי והנהלת העירייה ודנו באתגרים וההזדמנויות של אילת. "אילת רחוקה מן העין אך לא רחוקה מהלב", אמר המבקר וציין, כי יפעל לטפל בפרויקטים שנדונו בדו"ח מול משרדי הממשלה. 
 מעצימים נשים ואזרחים ותיקים 
עשרות נשים, אנשים ואזרחים ותיקים פעילים בסדנאות העצמה שמציע מרכז ’עוצמה’ בעירייה. בין הסדנאות: עברית תעסוקתית להקניית השפה בקריאה, דיבור וכתיבה למתחילים ולמתקדמים, NLP דמיון מודרך וחיבור לתת מודע למתחילים ולמתקדמים, סדנאות להסרת חסמים, סדנאות להתפתחות אישית ומקצועית, סדנאות משחק, סדנאות להתנהלות כלכלית למשפחות וגם סדנאות לאזרחים ותיקים ועוד. 
אליפות מתוקה
הגידו מזל טוב גדול לקבוצת ילדים ב' של אגודת הפועל אילת בכדורסל, בניצוחו של המאמן אורי מאיר, שחתמו השנה על אליפות מתוקה במיוחד אף על פי ולמרות הקורונה. קפטן הקבוצה, אסף לייבוביץ’, היה מאוד מרוצה כמו שאר החברים. נו ואיך לא?
 חוזרים לאכול בחברותא
מזה שנה ושלושה חודשים, שבבית החולים ’יוספטל’ מקבוצת ’כללית’, חדר האוכל היה סגור בעקבות מגפת הקורונה. השבוע, לאחר שעבר שיפוץ, חזר חדר האוכל לשמש לאכילה בחברותא. עובדי בית החולים מספרים בהתרגשות שהתגעגעו והאכילה המשותפת היא הנאה שמוערכת היום 
יותר.
בדרך להגשמת חלום
יעד נוסף שרשמה ד"ר רויטל בר אושר, מנהלת ’יוספטל’ ומרחב אילת מקבוצת ’כללית’ למען תושבי אילת והסביבה, הוא הקמת מערך שיקום ויחידה להמשך טיפול.
במסגרת זו, גויסו לשורות בית החולים והמרחב שתי אושיות חשובות חדשות:
רותם רום – ילידת אילת שחזרה אל העיר כאחות ואחראית על מערך טיפולי הבית ביחידה להמשך טיפול, וחן כהן –שהעתיקה את מגוריה לאילת כמנהלת מערך ריפוי בעיסוק ושוע לוצטו הפיזיותרפיסטית.
ד"ר בר אושר, חן, רותם, שוע ועימן סטלה שטרית, הממונה על סל שירותי הבריאות ב’כללית’ מחוז אילת, עשו את הדרך הארוכה עד למרכז לשיקום רב תחומי במבואות החרמון, במטרה למקד את הצרכים והאפשרויות המתאימות לתושבי אילת והסביבה.
ד"ר רויטל בר אושר: "נעשה הכל בכדי להגשים את החזון והחלום".

 

 מסע החיול המרגש של מתנדבי עמותת 'יחדיו' בעוצבת אדום
לאחרונה התקיים באילת טקס מסע הכומתה ויום החיול של 16 ממתנדבי עמותת 'יחדיו'. העמותה עוסקת בייזום, פיתוח והפעלת פרויקטים חברתיים בבאר שבע והדרום בעיקר עבור ילדים ונוער בסיכון ואנשים עם צרכים מיוחדים. מתנדבי העמותה פועלים במערך המילואים להעלאת הכשירות והכוננות, תקינות הלוגיסטיקה וכלל המעטפת עבור אנשי המילואים באוגדה 80. הטקס התקיים בנוכחות ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, מפקד אוגדה 80, תא"ל גור שרייבמן, מפקד חטיבת יואב אל"ם יוגב בר-ששת ובכירים נוספים. מדברי מח״ט יואב, אל"ם יוגב בר-ששת:
״המפגש המיוחד הזה בין המתנדבים לצה״ל הוא הגשמת צבא העם באופן הכי טהור ומרגש, המתנדבים תורמים ומסייעים לחטיבה במוכנות למשימה. בהתנדבותם, מקבלים אנשי החטיבה שיעור בכוח רצון ונתינה  
צילום: דובר צה"ל
 מבלים בטוח - תו ריספקט מתרחב
ערים נוספות ברחבי הארץ מאמצות את 'תו ריספקט' שהחל באילת ופועל כחלק מתכנית 'עיר ללא אלימות'. מטרת התו לייצר מרחב בילוי בטוח, נעים ומכבד לנשים וגברים המבלים בברים, בפאבים ובמועדונים ונועד למנוע או לצמצם אלימות והטרדות מיניות במקומות הבילוי. לאחר שנה מאתגרת בצל הקורונה, במהלכה היו מקומות הבילוי באילת סגורים, הסתיים לאחרונה סבב הדרכות במרבית הפאבים, המועדונים והחופים כולל שני מקומות חדשים שאימצו את תו ריספקט - סולו וחוף 'הדקל'.
 המורים מתגבשים
אחרי שנה מאתגרת, צוות המורים של בית הספר 'אלמוג' בחר במתיתיהו ליום גיבוש הכולל שולחן שוק, בריכה ויופי של סיום שנה. 
 משקיעים ומודים לשירות הלאומי
מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי באילת, 33  במספר, זכו ליהנות מסדנת הכנה מותאמת לקראת סוף שירותם באילת. בדומה לסדנת הכנה לחיילים לקראת שחרור, גם המתנדבים קיבלו כלים שיסייעו להם בחיים האזרחיים. לצד הסדנה, הכירה להם העיר תודה על פועלם למען הקהילה. 
 נותנים במה מוסיקלית
מאות צעירים נהנו במתחם ה- Music Garden, שהקים מרכז צעירים בעירייה בפארק המזרקה המוסיקלית, במסגרתו ציינו את היום הארוך בשנה ואת יום המוזיקה העולמי שחלים באותו יום (21.6). הצעירים נהנו מחגיגה של מוסיקה מקורית ומקומית שהחלה עם השקיעה ונמשכה אל תוך הלילה. 
 מפנקים את המורים
ועד ההורים בביה"ס מצפה ים בניצוחה של היו"ר רינת לייבוביץ' לא עבר על סיום שנת הלימודים לסדר היום. הם ארגנו למורים ארוחת בוקר חגיגית ומפנקת משלל טעמים שהכינו ההורים ואמרו למורים בדרך טעימה ומוצלחת תודה על שנה לא פשוטה אבל טובה.

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש