האקדמיה לכדורסל יוצאת לדרך איתי ירושלמי מהגליל העליון ינצח על העניינים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 9/7/2021 09:14 ● ערב ערב 3025
עכשיו זה סופי. לאחר דחייה של שנה בשל סגרי הקורונה והקושי להחתים מנהל לאקדמיה לכדורסל, השבוע, לאחר בחינת מספר מועמדים, חתמה אגודת הכדורסל עם איתי ירושלמי, מי שניהל את האקדמיה לכדורסל בגליל העליון ● במסגרת תפקידו ינהל ירושלמי את האקדמיה לכדורסל שתפתח בשנת הלימודים הקרובה לראשונה באילת ● כמו כן, הוא ישמש כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער בכדורסל ● ועוד עדנה למחלקת הנוער- חמישה שחקנים מאילת זומנו לנבחרות השונות
האקדמיה לכדורסל יוצאת לדרך  איתי ירושלמי מהגליל העליון  ינצח על העניינים
''מחזיר לו את הרעב והחשק למשחק הכדורסל כמו גם הרצון לקדם את העיר אילת''. ירושלמי

אז נכון שזו הייתה שנה קשה למחלקת הנוער בכדורסל בלשון המעטה. סגרי הקורונה, האימונים המינימאלים והעדר המשמעת גרמו לצמצום משמעותי בכמות השחקנים באגודה ובבית הספר לכדורסל של רשת המתנ"סים. גם האקדמיה לכדורסל שאמורה הייתה לצאת לדרך כבר בשנת הלימודים האחרונה נאלצה להידחות בשנה לאחר שמועמדים מולם התנהלו מגעים לא היו מוכנים לקחת על עצמם את המשימה בשנה קשה שכזו ולא ברורה. 

 

נענה בחיוב לאתגר


אלא שהשבוע, כך נדמה, נראה האור בקצה המנהרה. לאחר חיפושים ממושכים אחר האדם שיוכל לקחת על עצמו את ניהול האקדמיה לכדורסל בעיר והתוויית הדרך החדשה, נחתם חוזה בין אגודת הכדורסל האילתית לבין איתי ירושלמי, מי ששימש בשבע השנים האחרונות כמנהל האקדמיה לכדורסל בגליל העליון ומשמש כמאמן נבחרת ישראל מתחת לגיל 14. ירושלמי שמגיע עם רזומה עשיר בתחום, חתם באילת לשלוש השנים הקרובות. יו"ר אגודת הכדורסל טל פנחס, ברך השבוע על המוגמר והבהיר: "אחרי שהצגנו בפני ירושלמי מה אנחנו רוצים להרים באילת, מה היעדים שלנו ולאן אנחנו רוצים להגיע, הוא נענה בחיוב לאתגר שהצבנו בפניו ואמר שזה מחזיר לו את הרעב והחשק למשחק הכדורסל כמו גם הרצון לקדם את העיר אילת". 
פנחס אישר כי החוזה שנחתם בין אגודת הכדורסל לבין המאמן שינהל את האקדמיה ואף ישמש כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער באגודה נחתם לתקופה של שלוש שנים, פרק זמן הנחוץ להסתגלות, הכרת החומר וקידום האקדמיה באילת. "במסגרת תפקידו הוא יבנה סביבו צוות מאמנים, יבנה תכנית מקצועית ויהיה אחראי על ביצועה ואנחנו מקווים שנצליח לשדרג ולהעלות מדרגה את מחלקת הנוער באגודה", אומר פנחס. האקדמיה לכדורסל שתפעל החל משנת הלימודים הקרובה כמתוכנן בבית הספר 'רבין', תקיף ילדים מכתות ז' ועד י'ב. 

 

יש תקציב


בציפייה לפתיחת האקדמיה כבר בשנת הלימודים הקודמת עברו שחקנים רבים כבר בשנה שעברה לבית הספר רבין והם מוכנים לתחילת הדרך. תלמידי כתה ז' שילמדו באקדמיה לכדורסל, ישובצו כבר במהלך החלוקה הנוכחית לבית הספר רבין כשבעתיד הלא רחוק ישנה כוונה לפתוח בבית הספר רבים כתת ספורט שתרכז בתוכה את כל התלמידים הפעילים במסגרות הספורט השונים בעיר.

לשאלת התקציב למימון שכרו הלא נמוך של ירושלמי, הסביר פנחס כי כבר בשנה שעברה יועד תקציב מיוחד על ידי העירייה לטובת האקדמיה לכדורסל החדשה. "מאחר והאקדמיה לא נפתחה, הכסף לא הועבר ולא נעשה בו שימוש. נכון לשנת הלימודים הקרובה, ייעשה בכסף המובטח השימוש המיועד". תקציב פעילות האקמיה שיכלול לצד המאמנים גם שורה של אנשי מקצוע נלווים כדוגמת מאמן כושר, מאמן מנטלי, יועץ תזונה ועוד, מוערך בכמיליון ש"ח, סכום שיתחלק בין תקציב העירייה, תקציב האגודה, כספי ההורים ותמיכת נותני חסות שיגוייסו למטרה החשובה. 
סך הכל מיועדים בשנת הלימודים הקרובה לפעול באקדמיה כ – 100 שחקני כדורסל בגילאים השונים. בשנתיים הראשונות תפעל האקדמיה לטובת בני אילת בלבד כשלאחר מכן תבחן האפשרות להרחיב את פעילותה בתנאי פנימיה לילדים מחוץ לאילת. במקביל, פועלת הנהלת הפועל אילת בימים אלו לנסות להחזיר הביתה כמה שיותר משחקני האגודה שיצאו ללמוד באקדמיות מחוץ לעיר. "המטרה הברורה שלנו היא למצות את כל המשאבים והיכולת המקצועית לטובת ילדי אילת", מבהיר יו"ר האגודה פנחס שמדגיש כי הוא מאמין שחלק לא מבוטל מהשחקנים הצעירים שעזבו את העיר יחזרו אליה עכשיו עם פתיחתה של האקדמיה המקומית.

 

הדרך לנבחרות עוברת באילת


בד בבד עם הכוונה של הנהלת אגודת הכדורסל לחזק את הכוחות המקומיים ולהחזיר את שחקני אילת הביתה, לאחרונה קיבלו חמישה שחקנים באגודה האילתית זימונים לנבחרות ישראל השונות: רזיאל חיון זומן לסגל נבחרת העתודה של ישראל, עידו הראל ותמיר דדון זומנו לנבחרת הנוער של ישראל, עילאי חיון ושגיא פנחס זומנו לנבחרת הקדטים. 
"זה כבוד גדול לאגודה שלנו ומה שחשוב שהילדים באילת יבינו שגם אם הם משחקים באילת, עדיין אנחנו עושים את כל המאמצים שיקבלו את החשיפה המקסימאלית ומי שיתאים יוכל להמשיך הלאה", מדגיש פנחס.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש