עיכוב ברוטציה בין חברי המועצה אולג צ'רנמוריץ ועיוש אלמליח

מאת: רותם נועם ● צילום: רוני מויאל ● 10/6/2021 11:17 ● ערב ערב 3021
על אף שעל פי ההסכם הפוליטי עליו חתמו לפני הבחירות האחרונות ב2018, לפיו תתקיים ביניהם רוטציה בחברות במועצת העירייה, טרם בוצעה ההחלפה בין חבר המועצה אלוג צ'רנמוריץ לחבר המועצה עיוש אלמליח ● צ'רנמוריץ: ''אנחנו בדיונים סביב הפרטים, בשבוע הבא תיפול הכרעה'' ● אלמליח: ''אם הרוטציה לא תמומש נתבע את הכספים המגיעים לנו''
עיכוב ברוטציה בין חברי המועצה  אולג צ'רנמוריץ ועיוש אלמליח
“עדיין לא ברורים כל הנתונים וכל האינפורמציה ולכן נמתין שבוע ימים”. צ'רנמוריץ ואלמליח

עיכוב במועד קיום הרוטציה בין חברי המועצה אלוג צ'רנמוריץ ועיוש אלמליח. כזכור, בחודש אוגוסט 2018, רגע לפני הבחירות המוניציפאליות, חברה רשימתו של אולג צ'רנמוריץ 'כל אילת', לרשימת מח"ל של הליכוד. היה זה לאחר שלשתי הרשימות הוברר כי הן מצויות בסיכון שלא לעבור את אחוז החסימה. את המהלך רקם ברוך קבלו, אז יו"ר סניף הליכוד באילת, שאף ויתר על מקומו כמספר 2 ברשימת מח"ל לטובתה של אתי אלימלך. המהלך הזה הוכיח עצמו ובבחירות עצמן הצליחה הרשימה המשותפת שרצה תחת האותיות מח"ל לעבור את אחוז החסימה ולהכניס מועמד אחד למועצה. מאחר והצדדים צפו שכך יהיה, חתמו עיוש אלמליח יו"ר הנהלת סניף הליכוד וצ'רנמוריץ על הסכם רוטציה, לפיו יכהן צ'רנמוריץ כחבר מועצה במחצית הראשונה של הקדנציה “ולאחריו יכנס בנעליו אלמליח. מועד ההחלפה צפוי היה להיות בחודש מאי השנה.
 אלא שמאז, הודיע צ'רנמוריץ כי עזב את הליכוד לטובת סיעתו של גדעון סער, "תקווה חדשה", ובעקבות כך, עלתה סברה לפיה יבכר צ'רנמוריץ שלא לכבד את הסכם הרוטציה, שכן זה אינו מהווה הסכם מחייב משפטית ולא ניתן לאוכפו, דבר שהיה ידוע עוד בעת החתימה עליו. צ'רנמוריץ אמנם הבטיח ל'ערב ערב' בחודש מרץ כי יכבד את ההסכם, ואולם בישיבות המועצה שהתקיימו בחודש מאי ובתחילת חודש יוני, טרם הובאה ההחלפה לאישור המועצה. 

בשיחה שנערכה בשבוע שעבר עם עיוש אלמליח, התייחס זה למצב הרגיש שנוצר: "ביום שישי אולג אמור היה להיות בפגישה עם ראש העירייה, ולאחריה הוא אמור היה להיפגש איתי ואולם עד עתה לא שמעתי ממנו. הוא הבטיח לי לפני שבוע וחצי שהוא יעמוד במילתו ושנסגור את זה יפה. אם לא, זה יגרור בעיות משפטיות למצודת זאב (הנהלת סניף הליכוד)”

אילו בעיות? הרי החוזה לא מחייב משפטית
זה מחייב מבחינה כספית. המימון של המפלגה ששולם הוא יצטרך להחזיר אותו. גם אם את הרוטציה לא ניתן לכפות, הוא תפוס מבחינה כלכלית בהשבת הכספים שהתקבלו מתוקף ההסכם. 

בכמה כסף מדובר?
סדר גודל של 250 אלף שקל וחוץ מזה היחסים שלי אתו כל כך טובים שאני לא רוצה להאמין שהוא לא יסכים לרוטציה.
 משחלף שבוע ועדיין לא נפלה החלטה בנושא מצדו של צ'רנמוריץ, התקשרנו לקבל עמדתו השבוע, אך התשובה שקיבלנו היא שהנושא עדיין בברור וטרם התקבלה בו החלטה סופית: "אנחנו בדיבורים כרגע ונחליט בימים הקרובים מה לעשות", אמר.

פותחים לדיון מחודש?
יש לנו כמה נושאים שאנחנו מדברים עליהם לגבי ההמשך אני מאמין בשבוע הבא נכריע סופית בנוגע לקיום הרוטציה. 

אתה חוזר בך מההתחייבות לרוטציה?
עדיין לא ברורים כל הנתונים וכל האינפורמציה ולכן נמתין שבוע ימים.
עיוש יודע שהוא לא יכול לאכוף את ההסכם הפוליטי משפטית אבל הוא כן יכול לאכוף את ההתחייבויות הכספיות שמגיעות לרבע מיליון שקל
יכול להיות הכל. 
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש