הושלם מיזם הקמתן של 120 יחידות דיור חדשות בקיבוצי חבל אילות

מאת: שחר קליין ● 10/6/2021 11:16 ● ערב ערב 3021
הסתיימה הקמתן של 120 יחידות דיור חדשות בעשרת קיבוצי המועצה האזורית חבל אילות, ובכך הושלם מיזם הדיור הגדול ביותר שידע האזור בשנים האחרונות
הושלם מיזם הקמתן של 120 יחידות דיור חדשות בקיבוצי חבל אילות
הבתים החדשים שנבנו במסגרת פרויקט 'בית קטן בערבה'
תגיות:

הסתיימה הקמתן של 120 יחידות דיור חדשות בעשרת קיבוצי המועצה האזורית חבל אילות, ובכך הושלם מיזם הדיור הגדול ביותר שידע האזור בשנים האחרונות, "בית קטן בערבה", שנועד לקדם את הצמיחה הדמוגרפית של חבל אילות. השבוע (ג') התקיים אירוע גזירת הסרט לפרויקט, שבו השתתפו נציגי משרד השיכון ונציגי הגופים הרבים שהיו שותפים למיזם. המשתתפים החלו את היום בסיור בשכונה החדשה (25 בתים) שהוקמה בקיבוץ קטורה ולאחר מכן התקיים טקס במועצה האזורית. קיבוצי הערבה הדרומית שחשו בשנים האחרונות היטב את מצוקת הדיור, ניגשו לקול הקורא של משרד השיכון – ולקדם עם המועצה האזורית מהלך של מימון משותף של המיזם – שמטרתו צמיחה והתחדשות של חבל אילות. במיזם הושקעו 120 מיליוני שקלים, מתוכם 33 מיליון שקלים שניתנו כמענק ממשרד השיכון ומשרד האוצר. נוסף על כך, השתתפו במימון "בית קטן בערבה" קרן קמ"ע של התנועה הקיבוצית, בנק לאומי, הסוכנות היהודית, החטיבה להתיישבות, (קרן  JNF Jewish National Fund ) וגופים אזוריים בערבה הדרומית.
עם השלמת בניית הבתים ופיתוח הנוף בשכונות החדשות, אוכלסו כמעט כל הבתים - רבים מהם על ידי משפחות חדשות.

  • *פלורנסיה פליסצ'וק, מנהלת הפרויקט: "בית קטן בערבה הוא אינו רק מיזם כלכלי, אלא מיזם של התיישבות, ציונות וערבות הדדית. הקיבוצים הבינו שהדרך היחידה להיכנס לפרויקט ולקבל הלוואות בתנאים נוחים – היא באמצעות כניסה אליו כולם ביחד. זו הערבות ההדדית שאנחנו כל הזמן מדברים עליה. קיבוצים חזקים ויתרו על תנאים טובים יותר כדי שקיבוצים חזקים פחות יוכלו לקבל הלוואה שהם לא היו חולמים עליה".
  • ד"ר חנן גינת, ראש המועצה האזורית חבל אילות: "הפרויקט הגדול הזה יאפשר לנו לזכות במשפחות צעירות שיצטרפו לחיים במרחבים הגדולים והפתוחים שלנו בחבל אילות ולילדים שלהן ליהנות מהחינוך המשובח שלנו. אנחנו כבר מסתכלים קדימה לפרויקט הבא כדי להמשיך לצומח ולהתחדש - גם בשנים שיבואו".

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש