אירועי הגאווה חוזרים לאילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/6/2021 11:10 ● ערב ערב 3021
שמונה שנים אחרי שאירועי חודש הגאווה נעלמו מאילת, יחזרו בסוף השבוע הקרוב חברי הקהילה הלהט''בית לעיר ● לשורה של אירועים שיתפרשו על פני חודש יוני ● ''לא עוד מצעד גאווה ולא עוד משאיות עם צעירים בתחתונים וורודים'', אומרת השבוע חברת מועצת עיר, יערית אבוטבול, מחזיקת תיק הלהט''ב בעיריית אילת שחתומה על התכנית האמנותית
אירועי הגאווה חוזרים לאילת
מתייחסת למצעד גאווה כאל פורנוגרפיה. סיטבון ולצדה גיל ממן

אלפי חברי הקהילה הלהט"בית בישראל צפויים לקחת חלק באירועי חודש הגאווה שיתקיימו באילת החל מסוף השבוע הקרוב. שמונה שנים לאחר שאירועי הקהילה נעלמו מרחובות העיר, הם יחזרו, ובגדול, תוצר של שיתוף פעולה בין יערית אבוטבול, חברת מועצת עיר הראשונה באילת הנמנית על חברי הקהילה הלה"טבית, המחזיקה בתיק הלהט"ב בעירייה, יחד עם גיל ממן, מדוברות העירייה, מזכיר הוועדה הלהט"בית באילת ותאגיד התיירות. כל אלו חברו על מנת להחזיר את אירועי הקהילה לאילת הפעם בצורה קצת אחרת. "לא עוד מצעד ברחובות העיר", מבהירה אבוטבול, אלא שורה של אירועים שיתקיימו בסופי השבוע הקרובים ויגעו בכל אחד ואחת מחברי הקהילה ולא רק בהם, שכן גם הסטרייטים יותר ממוזמנים לקחת חלק בחגיגות ובאירועים. "אני באופן אישי נגד המצעדים האלו", מסבירה אבוטבול. "אני לא חושבת שצעירים על משאיות בתחתונים וורודים מעבירים איזה שהוא ערך מוסף, זה מייצר אנטיגוניזם ובידול. הקהילה כבר לא במקום שהיא צריכה להיאבק שייראו אותה ככה ברחובות. הפעם הלכנו על תכנית מגוונת ומסודרת שנוגעת בכל חברי הקהילה, החל מצעירים שיהנו מליין המסיבות המוביל במרכז, ועד פיקניק למשפחות. לאחר הפסקה של שמונה שנים באירועי הקהילה בעיר, אנחנו חוזרים, הפעם בצורה נכונה. נגענו בכל תחום בקהילה ונדאג גם לנראות במהלך החודש הזה כשכל רחובות העיר ידוגללו בדגלי הקהילה", היא מבטיחה.
אירועי חודש הגאווה באילת יצאו לדרך ביום שישי הקרוב (ה- 11/6) במסיבת צהריים קצבית, יין ותערוכת אמנים ביינות אילת. בסוף השבוע הבא- ימים חמישי שישי (17-18/6), יתקיימו בחופי אילת (חוף מאווי- ציון לשעבר וחוף טולוס- נפטון) ליין מסיבות הגייז המובילים במרכז, בניצוחם של דיג'י רובי כהן ודיג'י עדן זאגרו. בשבת ה 26/6 יגיע הזמר עברי לידר, חבר הקהילה, למפגש עם נוער 'איגי' והקהילה ולקינוח אירועי החודש יתקיים ביום רביעי ה -30/6 הפנינג משפחות גאות בפארק המזרקה יחד עם שורה של הפעלות מהנות, סדנאות ואווירה טובה.


"כל האירועים יתקיימו כמובן ללא עלות ואנחנו יותר מקוראים לכל תושבי אילת, חברי הקהילה וסטרייטים, לקחת חלק בכל אחד מהפעילויות המוצעות. זו יותר מהכל הדרך להביע תמיכה וסולידריות. לא עוד מצעדים, עירום, פונוגרפיה ברחובות. אם בעבר הסטרייטים טענו כל הזמן לפרובוקטיביות מצדנו באירועי הקהילה, הרי שהפעם לא עוד. כולם ייהנו מהפאן של הקהילה בצורה מעודכת וראויה. אני קוראת לכולם- בואו תראו לנו שאתם אתנו".


מאז קיבלה לידיה יערית אבוטבול את תפקיד יו"ר וועדת הלהט"ב בעיר, נעשו כבר כמה וכמה פעולות לקידום הקהילה הלהט"בית באילת: בין השאר חזר לפעול בעיר אירגון 'איגי' המיועד לצעירים חברי הקהילה, תכנית 'חושן' לקבלת האחר, נכנסה לבתי הספר בעיר, חודש הגאווה חוזר לעיר, ואפילו מצע גאווה הוכן כדת וכדין והועבר לחתימתם של חברי מועצת העירייה כשבשורה התחתונה שלו מסכימים חברי המועצה: "אנו רואים בקהילה הלהט"בית חלק בלתי נפרד מהמרקם האנושי ביישוב ומאמינים כי ערכים של שוויון, סובלנות וקבלה הם חלק מאחריות הרשות המקומית כלפי תושביה". ולמרות שבשורה התחתונה חתמו על המצע 12 חברי מועצה מתוך 17 החברים, יערית (שחתימה שלה עצמה נעדרת) שבעת רצון מקבלת הקהילה בעיר ומבטיחה להמשיך להצעיד אותה קדימה.

 

מי חתם ומי לא


על מצע השוויון והקבלה לקהילה הגאה באילת חתמו חברי המועצה: מאיר יצחק הלוי, אלי לנקרי, אולג צ'רנמוריץ, דובי כהן, מתן בארי, סטס דינקין, מורדי אוחנה, מומו צרפתי, שמוליק שלם, סימה נמיר, חני רובין ויהודה פרץ. חותמים נוספים: גזבר העירייה אסי בן חמו, מנכ"ל העירייה פיליפ אזרד ומנכ"ל תאגיד התיירות יוסי חן. 
נעדרה חתימתם של חברי המועצה: יניב חנו, משה אלמקייס, חן בן אפרים, מומו ביטון ויערית סיטבון עצמה.

'ערב ערב' פנה לחברי המועצה שלא חתמו על המצע וביקש את התייחסותם לנושא.

מחבר המועצה יניב חנו נמסר: "לא מכיר את הנושא, אף אחד לא פנה אלי. הנושא רגיש וחשוב כאחד אני צריך ללמוד אותו ולראות מה עומד מאחוריו".

מיערית סיטבון נמסר: "העברתי בין כולם לחתימה ושכחתי לחתום בעצמי".

שאר חברי המועצה לא הגיבו לפניית העיתון


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש