סניף חדש של רשות הנמלים והספנות נפתח באילת

מאת: רותם נועם ● 4/6/2021 10:52 ● ערב ערב 3020
מעוניינים להנפיק רישיון משיט באילת? ● משרד התחבורה מודיע כי מעתה, המבחנים העיוניים על חוקי השיט, סימונים, תפעול כלי השיט וכללי התנהגות נכונה ובטוחה בים, יבוצעו באופן ממוחשב בסניף החדש של רשות הספנות והנמלים באילת ● תשובות המבחנים יינתנו עם סיום הבחינה
סניף חדש של רשות הנמלים והספנות נפתח באילת
במקום לחכות שבועיים לתוצאות, תקבלו אותן במקום. סניף רספ''ן החדש באילת

הסניף החדש באילת מצטרף לשאר הסניפים של רשות הספנות והנמלים בטבריה, חיפה ותל אביב, שמקיימים בחינות באופן ממוחשב מזה למעלה משנה. באילת נדרשו הנבחנים עד כה, מרישיון לאופנוע ים (דרגה 11) ועד לרישיון משיט ספינה (דרגת רישיון 30), להיבחן במבחנים עיוניים באופן ידני והתשובות היו ניתנות לנבחנים רק לאחר כשבועיים ממועד הבחינה.
 
לאחרונה נפתח באילת סניף חדש ומרווח, המשתרע על שטח של כ-150 מ"ר. הסניף כולל אולם המתנה גדול וממוזג, עמדות לקבלת קהל ועמדות בחינה ממוחשבות, תוך חסכון בנייר, שמירה על סביבה ירוקה וייעול השירות. הסניף מונגש לבעלי מוגבלויות. הסניף פועל בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 08:00 בבוקר ועד 13:00 בצהרים. המבחנים מתקיימים בהזמנת תור מראש.
 
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב ציינה כי עולם הספנות מתקדם, ואתו גם משרד התחבורה האמון על רישוי ותקינה בתחומי התחבורה הימית. "מהיום מגיע גם לימאים ולמשיטים באילת, המשמשת מרכז שוקק של פעילות ימית מכל הסוגים, ליהנות משירותים דיגיטליים מתקדמים ואמינים החוסכים זמן וטירחה", אמרה.
 
לצד הסניף החדש שנפתח באילת, נוספו שירותים דיגיטליים חדשים גם באתר רשות הספנות והנמלים, בהם חידוש והדפסת רישיונות משיט, תשלום אגרות ושירותים נוספים החוסכים זמן ומאמץ מיותר לימאים ולמשיטים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת