מלון אדומית מבקש לבנות אגף חדש

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 4/6/2021 09:36 ● ערב ערב 3020
מלון אקווה מרין (לשעבר אדומית) צפוי לבנות אגף חדש, ולגדול ל-169 חדרים ● את ההיתר קיבל המלון עוד ב-2014 ואולם כעת הוא מבקש את הארכתו לאור פינוי שדה התעופה שמאפשר את הבינוי החדש ● התנגדויות המסעדות הצמודות נדחו ברובן עוד ב-2014, אך המלון יידרש לתאם מולן את השיפוץ והסדרת דרכי הגישה אליהן
מלון אדומית מבקש לבנות אגף חדש
המלון ייהנה מתוספת של 88 חדרים והמסעדות הצמודות יקבלו מעטפת חדשה. מלון אקווה מרין

עם פינויו של שדה התעופה וביטול מגבלות הגובה שחלו על אזור התיירות של אילת, הגיש מלון אדומית (כיום אקווה מרין) באמצעות חברת לוי פמילי בע"מ, והיזמית יפה לוי שמעוני, בקשה לוועדה המחוזית, להאריך את ההיתר שניתן לו ב-2014 לשבע שנים, להגדלת המלון מ-85 חדרים, ל-169 חדרים. המשמעות - צמיחה לרוחב, אך לא לגובה, באמצעות אגף חדש, שישמור על גובה הבניין הקיים. 
הבניה במקום צפויה לפגוע, עם זאת, זמנית, במסעדות ג'ינג'ר וברנז'ה הממוקמות בצמוד למלון. סך הבינוי המאושר למלון עומד על 2,187 מ"ר בנוי. עוד קבעה הוועדה כי עד 40 מיחידות המלון החדשות ייהנו מהגדרה של "אכסון מלונאי מיוחד", קרי: יוגדרו כיחידות נופש לשיווק וגדולן ברוטו יהיה כ-80 מ"ר. סטנדרט הבניה הנדרש אמור להיות "גבוה מאוד". 

 

שטח מלון אדומית 


מהבקשה עולה, כי העיכוב עד כה בפיתוח המלון נבע מהעיכוב בפינוי שדה התעופה שהחיל על האזור מגבלות בשל קונוס הנחיתה שדרשה רשות שדות התעופה. 
בישיבת הוועדה המחוזית במאי 2014, בה אושרה הבקשה לראשונה, דנה זו בהתנגדויות שהוגשו לשדרוג המלון על ידי המסעדות הסמוכות לו, ג'ינג'ר והללויה (כיום שוכנת במקום מסעדת ברנז'ה) ודחתה את מרביתן תוך שהיא מציינת כי התכנית עצמה "חשובה וראויה ויש לקדמה". עם זאת, דרשה הוועדה כי תנאי למתן היתר בניה תהיה חובת תאום וכן הסדרת נושא הבטיחות והנגישות בזמן ביצוע העבודות, באופן שיובטח תפעולן התקין של שתי המסעדות הצמודות במהלך הבניה. נדחתה טענת מסעדת ג'ינג'ר לפגיעה נופית במהלך העבודות "מהטעם שלא ניתן להבטיח באופן מלא כי בתקופת עבודות הבניה לא יפגע הנוף הנשקף מהמסעדה". 


התנגדות נוספת שנדחתה בזמנו נגעה לפרגולה שמעל מסעדת הללויה, אותה ביקשו בעלי ג'ינג'ר להפוך לגג בנוי שיוצמד להם ושישמש כמרפסת. הוועדה קבעה כי: "שינויים תכנוניים בשתי המסעדות מהווים שינוי נלווה..(אותם יש לבצע) במסגרת תכנית יעודית ולא על גב תכנית זו. הוועדה ציינה כי ניסתה לגבש התעה תכנונית מוסכמת לעניין זה בין הצדדים, אך ללא הצלחה. עם זאת הוועדה עיגנה את הזכויות הקיימות בפועל של המסעדות וקבעה כי היה ותוגש תכנית על ידן, ניתן יהיה לפתור סוגיה זו.  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש