פורום ההורים העירוני הכריע - מסיבות הסיום באילת יתקיימו

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: ארכיון יום יום באילת ● 4/6/2021 09:02 ● ערב ערב 3020
למרות שוועדת החינוך של הכנסת טרם התכנסה כדי להכריע בסוגיית גביית התשלומים מההורים, פורום ההורים העירוני באילת הכריע כי אף על פי ולמרות הכל תערך גביית כספים מההורים ● ''בעיקר בשנה הזו, יותר מתמיד, ברור לנו עד כמה מסיבות הסיום חשובות לילדים'', מבהיר יו''ר פורום ההורים אייל סורגיט
פורום ההורים העירוני הכריע -  מסיבות הסיום באילת יתקיימו
אצל בוגרי בתי הספר התכונה לקראת ה-PROM בעיצומה. מלכי פרום 2018

בעוד שברוב חלקי הארץ עדיין תלויה ועומדת השאלה האם לקיים השנה את מסיבות הסיום כדת וכדין או לוותר עליהן זו השנה השנייה ברציפות לאחר הקורונה, בפורום ההורים העירוני באילת הכריעו כי כל עוד זה תלוי בהם, מסיבות הסיום יתקיימו השנה כמתוכנן. 


על פי הנהלים, על מנת לאשר את גביית התשלומים מההורים, תשלומים שלא נאספו בשל הקורונה, יש צורך בכינוסה של וועדת החינוך של הכנסת שתאשר את הגבייה, אלא שבשל המצב הפוליטי בארץ והזמן הקצר שנותר עד לסיום השנה, לא ברור איך הדבר יקרה. מאחר ומדובר בתשלומי הורים, קיבלו חברי פורום ההורים העירוני בעיר החלטה לאפשר את הגבייה. "קיבלנו את ההחלטה על דעת עצמנו", מבהיר השבוע יו"ר הפורום אייל סורגיט, "כדי שלא לשבש גם השנה את קיומן של מסיבות הסיום. דווקא בשנה הזו שלאחר הקורונה, ברור לנו עד כמה המסיבות חשובות לילדים שנאלצו לוותר בשנה שעברה על המסיבות". הנחייה ברורה בנושא הוצאה לכל וועדי ההורים בבתי הספר שהחלו בגבייה. בבתי הספר היסודיים כבר הסתיימה הגבייה ואילו בחטיבות הביניים ובתיכוניים הגבייה לקראת סיום. "אם יש קושי בהשגת התקציב הנחוץ ישנו אישור לגייס מחוץ לבתי הספר", אומר אייל ומזכיר: "אלו כספי הורים ואף אחד חוץ מאיתנו, נציגי ההורים לא יכול להחליט עבורנו אחרת. בלאו הכי כספי הוועד אינם היטל חובה ומי שלא רוצה לשלם לא חייב וגם לא ייפגע. עד היום היו בעיר אחוזי גבייה גבוהים מאוד אצל ההורים שגם הם רואים חשיבות עליונה בקיומן של מסיבות הסיום".


לאחר שבשנה שעברה נאלצו בוגרי י'ב לוותר על קיום נשף הסיום- ה- PROM בגלל מגבלות הקורונה, השנה יחזור הנשף הנוצף ויתקיים ב26/6 בסלינה. אצל בוגרי בתי הספר התכונה כבר בעיצומה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת