בית הספר של החופש הגדול הצפי: בעיקר הקטנים יגיעו

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 4/6/2021 08:57 ● ערב ערב 3020
חודש לפני סיום שנת הלימודים ההכנות לקראת בית הספר של החופש הגדול עולות שלב ● במתנ''ס מבטיחים תכנית מעניינת ומגוונת לתלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים, שתכלול לא מעט חומר לימודי בניסיון לצמצם פערים, ולצדה פעילויות מהנות ● ולמרות שגם בחטיבות הביניים מתכננים חופש לימודי משהו, יו''ר פורום ההורים העירוני סבור, שבחופש הזה, יותר מתמיד, ההורים יעדיפו שהילדים ינקו את הראש: ''הצפי שלנו שבית הספר של החופש הגדול יהיה מבוקש השנה בעיקר אצל ילדי הגנים והכתות הנמוכות''
בית הספר של החופש הגדול הצפי: בעיקר הקטנים יגיעו
''משיחות עם הורים אני מתרשם כי הרבה הורים מעדיפים השנה לאוורר את הילדים''. סורגיט

במנהל החינוך בעיריית אילת כבר הכינו תכנית לקראת בית הספר של החופש הגדול שאמור השנה, לראשונה, בגלל אילוצי הקורונה, לכלול גם את ילדי הגנים החל מגני הטרום חובה. השנה אמורים להצטרף אל ילדי בתי הספר היסודיים מכתות א'- ו' גם תלמידי חטיבות הביניים שגם הם אמורים לקבל שורה של תגבורים ממוקדים בימי החופש הגדול בניסיון לצמצם פערים. 

 

הלמת פערים לצד כיף


בעוד שבחטיבות הביניים יהיו צוותי הניהול הבית ספריים אחראיים על העברת התכנים, הרי שבגנים ובבתי הספר היסודיים, גם השנה, מי שיתנו את המענה בפועל הם כוחות רשת המתנ"סים בעיר, בניהולה של איריס כהן שמבהירה השבוע כי התכנונים בעיצומם. לאחר שנים בהם מפעילה רשת המתנ"סים בעיר את תכנית בית הספר של החופש הגדול בהצלחה רבה, גם השנה מבטיחה כהן תוכנית מעניינת ומגוונת שאמנם צפוייה השנה להכיל יותר תוכן לימודי בניסיון לצמצם את פערי הקורונה, אבל לצד אלו יהנו הילדים גם מפעילויות אטרקטיביות ושלל חוגים מהנים למשך שלושת השבועות הראשונים של החופש הגדול. העלות המתוכננת לפעילות שתתקיים בין השעות 8:00-13:00 תעמוד על 300 ש"ח לילד בסבסוד המדינה. על מנת לאפשר להורים העובדים סידור עם הילדים, יציע גם השנה המתנ"ס שורה של קייטנות שיימשכו השנה עד אמצע אוגוסט וישאירו להורים לכל היותר שבועיים פנויים.

 

“יותר לימודים וצמצום פערים”


אייל סורגיט, יו"ר פורום ההורים העירוני ידע לעדכן השבוע כי לא מעט מורים הביעו כוונה לקחת השנה חלק בפעילות בית הספר של החופש הגדול, "וזה מצוין כי יהיה כוח מקצועי טוב בפעילות החשובה הזו", הוא אומר אך באותה נשימה מסייג, ומבהיר, כי לדעתו דווקא השנה ההיענות בקרב תלמידי הכתות היותר גבוהות בבתי הספר היסודיים תהייה נמוכה. "המתווה של בית הספר של החופש הגדול מדבר השנה יותר לימודים וצמצום פערים. העירייה נערכה לזה בצורה נהדרת וגם העלות מינימלית להורים ועדיין, משיחות עם הורים אני מתרשם כי הרבה הורים מעדיפים השנה לאוורר את הילדים, שלמרות הקורונה ישבו צמודים למסכים ולמדו. ההערכה היא שהתכנית תתפוס השנה בעיקר אצל ילדי הגנים ואצל שכבות א', ב', בבתי הספר היסודיים, שכן בגילאים האלו אין להורים מה לעשות עם הילדים ובית הספר של החופש הגדול סוגר להם פינה חשובה". 

בעניין התכנית שאמורה לפעול החופש גם בחטיבות הביניים מבהיר סורגיט: "אני יודע שיש תכנית לצמצום פערים, אבל אנ לא רואה איך זה קורה אצל הילדים שרק מחכים לצאת לחופש ולנקות את הראש לאחר תקופה הזוייה של קורונה". כך או כך, בימים הקרובים יקבלו ההורים וגם התלמידים את פירוט התכניות שלהם לתחילת החופש הקרוב שאולי יהיה הרבה פחות גדול מהרגיל.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש