הרוקח שנהג תחת השפעת סמים באילת

מאת: שחר קליין ● צילום: אילוסטרציה ● 28/5/2021 09:01 ● ערב ערב 3019
בית משפט השלום לתעבורה באילת דחה בקשה לביטול פסילת רישיון של רוקח שנהג באילת תחת השפעת סמים ● ''מאדם בעל רקע ברפואה מצופה הרבה יותר ממי שאין לו המידע על התוצאה האפשרית שבנהיגה תחת השפעת סמים”
הרוקח שנהג תחת  השפעת סמים באילת
רמת הציפייה מרוקח גבוהה משל אדם רגיל

האירוע התרחש בתחילת חודש מאי, כאשר האיש החל בנסיעה מתחנת פז לכיוון חוף הים, ובשלב מסוים הוא עצר את הרכב ליד מעבר חציה, שם הבחין בו שוטר שניגש אל הרכב בשל עבירת התנועה  ואז הריח ריח חזק  של סמים עולה מן הרכב. השוטר החל לבצע חיפוש ברכב ומצא קססה בדף מקופל ובתוכו שאריות של קנביס. האיש, שהינו רוקח במקצועו, נדרש לביצוע בדיקת שתן ממנה עלתה אינדיקציה חיובית לקנאביס וכן גם לחומר הרגעה. עקב כך רישיון הנהיגה שלו נפסל במקום לתקופה של 30 יום.
הרוקח מצדו הודה שעישן קנביס ושתה בירה, אך טען שעשה זאת ערב לפני שיצא לנהיגה לאילת, ושהוא עייף כי לא ישן יומיים. לאחר שרישיונו נפסל, הרוקח הגיש בקשה דחופה לביטול הפסילה המנהלית, מאחר ולטענתו, רישיונו נדרש לצורכי עבודתו. 
בדחותו את הבקשה, פסק השופט מרדכי (מוטי) לוי כי: "יש להביע תמיהה על כך שרוקח בעל תפקיד פרה רפואי חשוב ואחראי הדורש מיומנות, אחריות ושמירת החוק, הפר החוק בריש גלי, הן על דרך של שימוש בסמים והן על דרך נהיגה תחת השפעתם". עוד הבהיר השופט כי "מי שבמודע מעשן סמים בניגוד לחוק וכעבור כ-4 שעות עולה לרכב ונוהג הוא, בעיני מסוכן לציבור".

השופט קבע כי לא נפל פגם בשיקול דעתו של קצין המשטרה אשר הורה על פסילת רישיונו של המבקש זאת מאחר והפסילה היא למשך חודש בלבד והיא מידתית וסבירה בנסיבות העניין. לפיכך, דחה השופט  את בקשת הרוקח לביטול פסילת הרישיון תוך שציין כי: "במסגרת מאזן השיקולים שבין ההגנה על ביטחון המשתמשים בדרך, הציבור, אל מול טובתו האישית של המבקש, נוטה לטובת הציבור ואיני רואה לנכון אף לקצר את פרק הזמן של המניעות מלהחזיק רישיון נהיגה".
בפ"מ 1971-05-21


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש