נמל אילת ישלח עובדים לסייע לפקק בנמל אשדוד

מאת: רותם נועם ● 28/5/2021 08:56 ● ערב ערב 3019
נמל אילת יעביר באופן זמני 25 סוורים לרשותו של נמל אשדוד, על מנת שאלו יסייעו לצד עובדים זמניים חדשים, בפריקת המטענים שהצטברו וגרמו לפקק תנועה שהוביל לעיכוב במסירת סחורות
נמל אילת ישלח עובדים לסייע לפקק בנמל אשדוד
''בעלי הנמל ימשיכו במסורת של הסיוע, בכפוף להסכמות, לרבות זו של רשות התחרות''. גולבר

דירקטוריון חברת נמל אשדוד אישר השבוע (ג') מתווה פעולה שיאפשר קליטה של 50 עובדים זמניים חדשים, לצד 25 סוורים מנמל אילת שיעברו זמנית לעבוד בנמל אשדוד. כוח אדם זמני זה מיועד במטרה להביא לצמצום התור התפעולי הקיים כיום, שכבר הוביל לכך שספינות רבות עוקפות את נמלי ישראל במטרה שלא להיתקע עם סחורות שאינן נפרקות.


מדוברות חברת נמל אשדוד נמסר כי ״החלופות השונות אשר הועלו בדיונים המשותפים עם משרד התחבורה וההסתדרות, אושרו השבוע (יום ג׳) על ידי דירקטוריון נמל אשדוד וכוללות מספר דרכים לתגבור עובדי התפעול. המתווה כולל גיוס מידי של עד 50 עובדים שיועסקו לתקופה מוגבלת של עד שישה חודשים. בנוסף, יושאלו כ-25 סוורים מנמל אילת, וזאת בהתאם לזמינותם של עובדי הנמל בתקופה הקרובה. כמו כן יבוצע ניוד פנימי של עובדי מינהל ובתי מלאכה לטובת סקטור התפעול. הנהלת נמל אשדוד מאמינה כי מימוש תוספת כוח האדם המפורטת, יגדיל את התפוקות ויפחית באופן משמעותי את התור התפעולי הנוכחי״. 
אבי אדרי, יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר כי ״נוצר צורך משקי דחוף לזרז את שחרור האניות הממתינות לפריקה בנמל אשדוד. טרם ההסכמה לגיוס ניסינו לקדם אלטרנטיביות שלא הגיעו לידי הבשלה. התעקשנו שבכל מצב העובדים שיגויסו יועסקו בהסכם קיבוצי נמלי״. 


כזכור, בין הנהלת נמל אשדוד להסתדרות נוצר קרב גרסאות, שעיכב את גיוסם של כ-100 עובדי רציפים זמניים, שמטרתם לתגבר את העבודה באופן שיאפשר את שחרור פקק הסחורות שנוצר בהעדר כוח אדם מספק בנמלי חיפה ואשדוד. אלא שבעוד שבהסתדרות התעקשו כי אין לדבר על גיוס של עובדי קבלן חיצוניים, אלא בניוד של עובדים קיימים, הן מנמל אשדוד והן מנמלים אחרים, ובראשם נמל אילת, בהנהלת נמל אילת הבהירו לפני כשבועיים כי הפתרון אינו ישים, בשל עומס העבודה שעלה לאחרונה.
לפני כשבועיים, הגיעו אמנם הצדדים לכדי הסכמות זמניות בכל הנוגע להכשרת עובדים זמניים. על פי הסכמות אלו יוכלו עובדי נמל אשדוד לעבוד ארבע שעות נוספות מעבר למשמרות הרגילות ובעבורן יתוגמלו עבור שמונה שעות עבודה, אך הסכמות אלו לא הובילו לפתרון בעיית העומסים, אף שזה היה הצפי. כעת, לאחר שאושרה הבאתם של 50 מתוך 100 העובדים הזמניים שהתבקשו וכן התקבלה הסכמת נמל אילת לניוד זמני של 25 סוורים, מקווים כי ניתן יהיה להתגבר על העומס בפריקת הסחורות.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש