האם פארמוקן תפתח בית מרקחת לקנאביס רפואי באילת?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: גוגל ● 28/5/2021 08:39 ● ערב ערב 3019
אין משהו שמשתמשי הקנאביס הרפואי באילת היו רוצים יותר מאשר להסדיר את נושא רכישת הקנאביס ללא מע''מ בבית מרקחת מסודר בעיר ● כיום, ניתן לקבל את השירות משני סניפי סופרפארם בעיר, אלא שהכמויות אינן מספיקות ● חברת פארמוקן התקשרה לאחרונה עם צד ג' בדרך להקמת בית המרקחת הראשון לקנאביס רפואי בעיר ● ''זו תהיה ברכה לכולנו'', אומרת השבוע אפרת גלית זוילי, ראש קהילת מטופלי הקנאביס הרפואי בעיר
האם פארמוקן תפתח בית מרקחת  לקנאביס רפואי באילת?
כמות הקנאביס שיכולים לאחסן בכספות הסופרפארם מוגבלת. סופרפארם שדרות התמרים

על פי פרסומים בעיתונות הארצית, חברת פארמוקן, החברה העוסקת בגידול, ייצור, אחסנה ואספקה של מוצרי קנאביס רפואי, עושה צעדים משמעותיים בדרך להקמת בית המרקחת הראשון באילת לקנאביס רפואי. החברה דיווחה כי התקשרה עם צד ג' במזכר הבנות לקראת מה שיתכן ויבשיל להקמת בית המרקחת שיחזיק וימכור מוצרי קנאביס רפואי בעיר. עוד דווח כי החברה תפעל לקבלת כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. 


מי שברכה השבוע על האפשרות המתגבשת היא אפרת גלית זוילי, ראש קהילת מטופלי הקנאביס באילת, שהבהירה, כי ידוע לה שיש מגעים בכיוון. בנושא רכישת הקנאביס כיום הסבירה גוילי כי כיום ניתן לרכוש את הקנאביס באילת בשני סניפי סופרפארם בשדרות התמרים ובמרכז ביג וסניף שלישי במרכז השחמון עתיד להצטרף גם הוא למתן השירות כבר בקרוב. "כעיקרון מי שמשתמש בקנאביס רפואי יכול להזמין אותו ישירות מכל חברה, אלא שאז הוא צריך לשלם בעבורו את המע"מ שיכול להסתכם בעלות משמעותית. מעצם הרכישה מסניפי הסופרפארם הקנאביס נמכר ללא מע"מ וכאן היתרון. מנגד, כמות הבנאביס שיכולים למכור בסופרפארם היא מוגבלת לצערנו כי הם עצמם מוגבלים במקום שיש להם בכספות ולכן, לנוכח העובדה שישנם באילת תושבים רבים שמשתמשים בקנאביס רפואי, הכמות שישנה כיום בעיר לא מספיקה.  אם מטופל נכה חי על קצבת נכות וצריך בכל חודש לשלם 2,000 ש"ח מהקצבה רק עבור הקנאביס שהוא חייב, זה לא משאיר לו עוד הרבה ביד. מה שאומר שיש משמעות גדולה לנושא הפחתת המע"מ בסוגיה הזו. זו הסיבה שחשוב מאוד להגדיל את כמות הקנאביס שניתן לרכוש בעיר".


את תגובת חברת פארמוקן בנושא לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש