מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● 14/5/2021 12:45 ● ערב ערב 3017
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

מצפים לשבועות
פארק המצפה התת ימי מזמין את המבקרים לפעילויות יצירה מקוריות לכבוד שבועות, בדגש שמירה על איכות הסביבה, ביניהן פינות יצירה שונות ועמדות קעקועים זמניים, ותיעשה הפעלה על ידי מדריכי המצפה, ללא עלות נוספת, בין השעות 10:00 ל- 15:00, בשבת וביום שני, בחג שבועות עצמו. מנכ"ל פארק המצפה התת ימי, גיא מרקמן: "זוהי הזדמנות מצוינת לדבר עם הילדים על חשיבות שמירת הסביבה, במיוחד כשזה נעשה בדרך עקיפה וחווייתית, של משחקים ויצירה".  
צילום: אביעד שמואל
ג'אז מתחת למים
הכרישים לא יכלו להצטרף לפסטיבל הג'אז שהיה לאחרונה, אז צוללי המצפה התת ימי החליטו להביא את הג'אז אליהם. בתמונה: גל אגייב מצוללי המצפה מפגין כישורי נגינה יוצאי דופן. 
 צילום: אביב לוי
חברת דואר ישראל ממשיכה בשיפור השירות באילת 
חברת דואר ישראל ממשיכה בהרחבת מערך מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשומים ברחבי הארץ כחלק משיפור השירות ללקוחות, במטרה לצמצם את זמני ההמתנה ולהגביר את שביעות רצון הלקוחות. לאור הגידול בהזמנת חבילות מחו"ל, פתחה חברת דואר ישראל מרכז מסירה נוסף באילת, שיאפשר  ללקוחות לאסוף דברי דואר רשומים וחבילות, בנוחות ובפשטות. באילת ישנם שני סניפים ושמונה מרכזי מסירה, ביניהם 'דיגיטל פוסט', הממוקם ברחוב עין יהב 4. 
צלילת ניקיון לרגל יום כדור הארץ באילת
לרגל יום כדור הארץ שחל לאחרונה, התבצעה באילת צלילת ניקיון ובה השתתפו מעל 30 צוללים מתנדבים בחוף הסמוך לגדר קצא''א בשפך נחל שלמה. לצוללי עמותת הסביבה מדבר וים,  הצטרפו הפעם צוללים ומתנדבים מכל רחבי הארץ ומדריכי החברה להגנת הטבע. החלק הימי שצמוד לגדר קצא"א עבר לפני כשנה ניקיון משמעותי, וכמות הפסולת שפונתה הייתה גדולה מאוד. לאחר הסערה הגדולה במרץ 2020, נקברו שאריות הפסולת תחת החול והסחף ואת רוב חתיכות הפסולת הגדולות כבר לא ניתן להרים מבלי להרחיף כמויות של קרקעית ולפגוע באלמוגים שכבר התיישבו על הפסולת ששקעה. צוללי העמותה והמתנדבים אספו כמות לא קטנה של פסולת פלסטיק, בעיקר כלים חד פעמיים וציוד ים כגון משקפיים, נעלי חוף, מתנפחים, אריגים שונים ועוד. על הצלילה הופקדו אסף שווארץ ואריאל שאואט, בעלה של סימונה מעיתוננו, אנשי העמותה שעמדו במשימה בכבוד רב. במקביל, ביצעו מתנדבים של החברה להגנת הטבע ונוער שומרי המפרץ סריקת חוף וסייעו בהוצאת הפסולת מהמים בשנירקול. את הפסולת הכבדה יותר, שכללה הרבה מאוד שאריות של ברזל בניין וחפצי מתכת, פינו על גבי סאפ באדיבותו של שגי שחר. "היום ניתן לומר כי הים בחוף הציבורי מדרום לגדר קצא"א נקי יותר מהים שצפוני לגדר, זאת הודות לערנות של הצוללים שפעלו בחוף זה", נמסר. בשעות הערב התקיים מפגש מרתק ואקטואלי לציון 'יום כדור הארץ' בתחנה למניעת זיהום ים, שנערך על ידי היחידה הסביבתית של אילת – אילות בשיתוף עמותת הסביבה האילתית ובית ספר שדה של החברה להגנת הטבע. במפגש סקר מנהל התחנה, אלי ורבורג, את ההיערכות באילת לטיפול בשפך נפט לים, ויוני ספיר, יו''ר עמותת 'שומרי הבית', שוחח על הנושא: "האם ניתן למנוע אסונות שפך נפט לים?". באירוע השתתפו כ-50 מתושבי אילת והסביבה.
 חגיגת קסמים
ילדי אילת נהנו מסדנת קסמים ב'כפר השעשועים' שהעביר לא פחות ולא יותר הקוסם ארז מ'עיר הקסמים'.  הילדים המאושרים שנהנו מהקסמים הם ילי ורד ודולב שולר. גם אלה המנהלת נדהמים מהקסמים. לידיעתכם, עדיין נשארו ערכות קסמים למי שרוצה.
יום המיילדות הבינלאומי
יום המיילדות הבינלאומי הוא מועד המכיר ומכבד את המיילדות. הוא נחגג ב- 5 במאי בכל שנה מאז 1991 במעל 50 מדינות ברחבי העולם. ביום זה יש לנו הזדמנות לברך ולהרים ל- 13 המיילדות המדהימות שלנו בבית החולים 'יוספטל'. רינה ויסנוביץ', מנהלת הסיעוד של חדר הלידה, מציינת בהתרגשות את צוות המיילדות אותו היא מנהלת "כמיילדות, יש זכות גדולה להיות חלק מתהליך הבריאה שכל פעם מחדש מעורר בנו התרגשות והתפעמות".
לדברי ד"ר אלכס יארונובסקי, מנהל חדר הלידה: "המיילדות של 'יוספטל' הן זן מיוחד ונדיר, אני מעריך מאוד את עבודת הקודש והמקצועיות של כל אחת ואחת מהן". חבצלת קדם, מנהלת הסיעוד של 'יוספטל' ומרחב אילת: "אני מברכת אתכן ביום חגכן, על ההכלה, הרגישות והיחס האישי המאפשר והתומך ביולדות שלנו". ד"ר רויטל בר אושר, מנהלת המרכז הרפואי 'יוספטל' ומרחב אילת: "יום המיילדות הבינלאומי מהווה הזדמנות לומר את מה שאנחנו מרגישים כל השנה -  התברכנו ב'יוספטל' בצוות מיילדות מקצועיות, איכותיות שמהוות נכס של ממש".
המעצבים החדשים
בשעה טובה ומוצלחת, הסתיים קורס נוסף של עיצוב חלל והום סטיילינג 2021 ביחידה החוץ אקדמית קמפוס אילת. למרות הקורונה, הקורס המשיך להתקיים בזום, והסטודנטים הגישו את הפרויקט הסופי וקיבלו את תעודות הסיום המיוחלת. אנו מאחלים להם הרבה בהצלחה בהמשך.
קונסול צרפת באילת
קונסול צרפת, פלורנס מאיול-דיפון, ביקרה לאחרונה באילת ביחד עם קונסול הכבוד באילת לשעבר -אבי ברנס. במהלך הביקור, נפגשה הקונסול עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ושמעה ממנו על כיווני ההתפתחות של העיר אילת, על הקשר עם העיר התאומה אנטיב, על הקהילה הצרפתית שחיה בעיר ועל שיתופי פעולה הקיימים בין אילת לצרפת בתחומי תיירות, תרבות וחינוך.  
בא לשכונה סיור חדש
העיר אילת – בירת הנופש של ישראל, עיר תיירות וספורט בינלאומית, מארחת מדי שנה כ- 2.5 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם. למרות גודלה והמרחק, פועלת העיר לרגש ולחדש כל פעם מחדש. לצד 101 חוויות ללא עלות, יזם תאגיד התיירות העירוני גם סיורים בשכונה שמפגישים את התייר עם העיר וחושפים בפניו את אילת ולא רק ממעוף הציפור. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "לאחר שהסרנו את החיץ המלאכותי בדמות שדה התעופה הישן וחיברנו בין שני חלקי העיר על ידי שני כבישי רוחב שחוצים את השדה, אך טבעי הוא שתושבי אילת יארחו את הנופשים. יש לנו תושבים חמים ואוהבים. זו עיר שהכי אוהבת לארח". 
קבלת השבת המיתולוגית חוזרת ובגדול
לאחר יותר משנה, שנת קורונה, קבלת השבת באומר וצליל חוזרת ובגדול וחוגגת יותר מ- 30 שנה (נוסדה בפברואר 1991), ולא מיותר לציין, כי זו הקבוצה הוותיקה בעיר ובארץ. המסורת החלה בפאב של שמעון המוכר, וכיום מונה הקבוצה למעלה מ- 100 איש קבועים. החבר'ה נפגשים בימי שישי ב- 17:30 בפאב ה'פאדיס'. בתמונה: (מימין) שמעון לוי - סמנכ"ל פתאל, רוני מרציאנו, נחמן שכטר - מייסד הקבוצה והעומד בראשה וצ'רלי מויאל - ממייסדיה של הקבוצה.
חופש וגיבוש לאחר הקורונה
מנהלי צוות 3 - חברת האבטחה מהגדולות בארץ מסניף תל אביב הדרימו עד לאילת לחופשה, מנוחה וגיבוש שלאחר הקורונה. "אין ספק שהמפגש והטיול היו חשובים ביותר לאחר שנת קורונה מאתגרת לכולנו. זו גם הייתה הזדמנות מצוינת לבעלי התפקידים להכיר אחד את השני יותר לעומק", אמר דור בוסקילה, מנהל סניף צוות 3 בת"א. מנהלי הסניף בתל אביב שהו בחופשה בווילה באילת.
צילום: צוות 3 
 החגיגה של בוגנים
צוות רשת בוגנים חגג כמו שהם יודעים לחגוג יום הולדת לאיתן ביו 'קורל ביץ". מזל טוב כבר אמרנו? 
למידה רציפה מעצימה בשגרה משתנה
במסגרת שיעורי מדע וטכנולוגיה בבית הספר חב"ד, תלמידי שכבה ו' למדו את 'תהליך החקר' יחד עם המורה נסיה כהן,  שמטרתו למצוא בעיה לתופעה שהחוקר מעוניין לפתור. בתהליך החקר ישנם מספר שלבים הכול: הצגת הבעיה, חשיבה על שאלת חקר, ניסוח השערות ובדיקתן על ידי ביצוע ניסוי ובקרה. תלמידי כיתות ו' השקיעו רבות בחשיבה על תופעות המתרחשות סביבנו ועל ביצוע הניסוי תוך שימוש בכללי הזהירות והבטיחות. התלמידים חקרו תופעות שונות מסביבתם הקרובה כמו: כיצד משפיעה כמות השמרים על תפיחת הבצק, כיצד סוג הממרח משפיע על היווצרות עובש בלחם, באיזה אופן משפיעים נוזלים על קליפת הביצה ועוד.
תיאטרון, כישרון והרבה אוכל טוב
אחד החיבורים המוצלחים ביותר שנולדו באילת בעידן הפוסט קורונה, הוא בין "בית היין" שבאזור התעשייה, לתיאטרון אלעד המקומי שלנו. מי שעדיין לא הגיע לאחד מהערבים המשובחים הללו, רצוי מאוד שיסמן לעצמו ביומן וידאג להוציא את עצמו ואת חבריו, לערב שכולו הנאה ותרבות ולא, אל תחששו, אין המדובר בערבי צ'כוב, בדיוק ההפך מכך, מדובר בערבי תיאטרון ואימפרוביזציה, שמשוחקים בכישרון ובחן על ידי שחקני התיאטרון, שמתהדרים, מעת לעת, בחיזוק מצדו של דביר בנדק האגדי. וכך, יצא למדור לבקר במקום בשבועיים האחרונים, פעם אחת בערב אימפרוביזציה שהצליח להפעיל ולהשכיב את הקהל מצחוק, בהנחייתו של בנדק, ובערב תיאטרון נוסף, תחת השם It Must be Love, שכולו קטעים על יחסים ואהבה, מלווים בשירים שכולכם מכירים ואוהבים. כשמוסיפים לכך את התפריט הקליל והטעים של המקום, מקבלים תמורה נאה בעבור ערב שכולו חוויה, לצד התחככות בכל השמנה וסלתה של אילת, ביניהם הלורד אריסטו החביב, שהוא מהקבועים של המקום.
מיחזור משכנתא מוצלח
דינה ואלי רוקסא, משפחה אילתית ותיקה ,ביצעו מיחזור למשכנתא שלהם בעזרת היועץ הכלכלי חנן עמוס. בעזרת מיחזור המשכנתא בתקופה כזאת, הם זכו לקיצור משכנתא ל- 10 שנים וחסכון של 180,000 ש”ח. מאחלים הצלחה.

הטיול המרגש מכולם
חברת המועצה יערית סיטבון הבטיחה וקיימה והוציאה בשבוע שעבר טיול מהמם, תחת הכותרת "טיול העצמה לילדים שמרגישים בצד". הרעיון למיזם החברתי המחבק נולד בעקבות סיפורה של רותם כהן, תלמידת כיתה ח' בביה"ס 'רבין' באילת, שהוחרמה על ידי חבריה ללימודים, אך בחרה שלא לשתוק, וסיפורה הכה גלים ברחבי המדינה וגרר גל תמיכה אדיר. בעקבות כך, החליטה יערית לארגן טיול לכל הילדים באילת שחשים בצד במבחינה חברתית. רגע לאחר ההצלחה, פרסמה יערית פוסט מרגש בפייסבוק ובו כתבה: "עשיתי מלא דברים מרגשים בתור חברת מועצה, אבל זה בהחלט עולה על הכל...אני מוקפת בילדים חוששים, שמתרגשים בטירוף מהקשר שנוצר סביבם, מחליפים מספרים ויוצרים חברויות, זה בול מה שרציתי. תודה לשניר אזולאי המלך שמארח אותנו באהבה ענקית ולחוף 'ניין ביץ'', לשרון האהוב שסגר לנו את היום עם ארוחת ערב". יערית מבטיחה כי ישנם סבבים נוספים מתוכננים של טיולים עבור גילאים בוגרים יותר ומסכמת: "חבר עם לב טוב ואנרגיה חיובית, זו ברכה".

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש