רשת ישרוטל וחברי המועצה מבקשים להרגיע את הרוחות ולקדם את פני הנופשים הערבים באילת בברכה

מאת: ● 14/5/2021 11:16 ● ערב ערב 3016
בעקבות המהומות שפרצו ברחבי הארץ בין יהודים וערבים, הוציאה הנהלת רשת ישרוטל מכתב לעובדים ובו היא מבקשת להעלות על נס את שיתוף הפעולה בין הדתות, הסובלנות ודו הקיום ● סגן ראש העיר מתן בארי וחבר סיעתו, חבר המועצה שמולי ק שלם, חתמו ביחד עם מאות חברי מועצה מכל הארץ על עצומה התומכת בהפסקת האלימות ברחבי הארץ ● סגן ראש העיר, אלי לנקרי, הסתייג מדבריה של חברת המועצה יערית סיטבון שקראה למנוע כניסת נופשים ערבים לאילת בחג העיד אל פיטר, משום שהם ''מסוכנים יותר מהקורונה''
רשת ישרוטל וחברי המועצה מבקשים להרגיע את הרוחות ולקדם את פני הנופשים הערבים באילת בברכה
עובדי רשת ישרוטל מקדמים סובלנות ואחווה בין העמים (צילום יח
תגיות:

ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל, הוציא אתמול מכתב לעובדי הרשת ובו הוא קורא להם לפעול בדו קיום וסבלנות מול האורחים המוסלמים הפוקדים את מלונות הרשת באילת לכבוד חג העיד אל פיטר שחל בסוף השבוע, זאת לאור המהומות המתרחשות בימים האחרונים ברחבי הארץ: "למלומות ישרוטל מגיעים להתארח ולחגוג בחגים אלו אורחים רבים מכל קצוות הארץ, אנו עובדי ישרוטל מעניקים שנים רבותשירות לזה לצד זה, הן בימי שגרה והן בימי מתיחות, זאת בהתבסס על הערך שמוביל אותנו מאז ומתמיד "הכנסת אורחים כדרך חיים". אני מאמין כי חברות, סובלנות ודו קיום, אף הם ערכים משמעותיים והם מושרשים בתרבות האירגונית שלנו מיום הקמת החברה, כך גם נמשיך בעתיד לבוא", כתב רביב והוסיף: "שיתוף הפעולה ביןו הדתות, תוך כבוד הדדי ועבודה משותפת הינו נר לרגלנו, זאת הדרך היחידה והנכונה לפעול במדינת ישראל", רביב סיים באיחול לימים שקטים יותר.

 

מתן בארי ושמוליק שלם חותמים על עצומה

 

מי שהצטרפו לקריאה לחדול מאלימות ברחובות ישראל, הם חברי סיעת צעיר אילת, מתן בארי (סגן ראש העיר) ושמוליק שלם (מחזיק תיק איכות הסביבה) שחתמו ביחד עם מאות חברי מועצה וסגני ראשי ערים] על עצומה הקוראת לעצור את מעגל האלימות שפשה ברחובות ישראל בימים האחרונים. "גם כעת, כמו תמיד, האחריות להימנעות מאלימות היא על כולנו", נכתב בעצומה, "לא לעמוד מנגד, ולא נעמוד מנגד...אנו...מזועזעים וחרדים ממופעי האלימות שהתרחשו ומגנים בקול חד ונחרץ את ההתפרעויות החוליגניות, את איבוד הרסן ואובדן צלם האנוש. אנו קוראים בקול גול נגד כל מי שמתפרע, מסית, או מנהל פוגרום, לינץ', מאיים, מפחיד, פוגע בגוף ונפש, פוגע במקומות קדושים וברכוש פרטי או ציבורי - נחצו כל הקווים האדומים. על כולנו, נבחרים ונבחרות, אזרחים ואזרחיות, האחריות להמנע מאלימות ולמנוע אלימות מכל סוג שהוא...אנו קוראים להנמכת הלהבות לאלתר. אל לנו לאבד צלם אנוש, גם בימים מאתגרים ונפעל ביחד לשמור על הדמוקרטיה...".

צעד זה בא לאחר שחברת סיעתם של השניים, יערית סיטבון, פנתה לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ודרשה ממנו לסגור את שערי העיר אילת בפני נופשים ערבים, וזאת על מנת שלא להפוך את תושבי אילת ל"שפני ניסיון", כדבריה. סיטבון השוותה את הערבים הבאים לנפוש בעיר לנגיף הקורונה ואמרה: "הם יותר מסוכנים". דבריה זכו לגינוי בקרב חלק מחברי המועצה.

 

סגן ראש העיר, אלי לנקרי, מסתייג ומבהיר: "אין לנו סמכות בחוק להגביל כניסה"

סגן ראש העירייה, אלי לנקרי התיייחס לדבריה של סיטבון ואמר: "אני מסתייג מהדברים הללו. מעבר לעובדה שאין לנו כל סמכות בחוק להגביל כניסה לעיר, זהו לדעתי בדיוק המתכון ללבות את היצרים ולהשיג את ההיפך הגמור. אנחנו עיר תיירות בינלאומית, קוסמופוליטית ופלורליסטית וכך צריך להישאר. לצד זה כמובן שנעשו הערכות מצב עם כוחות הביטחון והמשטרה ונעשתה היערכות לכל תרחיש בתקווה שלא נצטרך להתמודד עם זה. מיותר לציין שאני מגנה את האלימות ואת הפורעים ומקווה שהשקט והסדר יחזור על כנו במהרה".

 

"יותר מסוכנים מהקורונה". סיטבון