חמאס הודיע: מתקפת טילים על אילת צפויה הערב

מאת: ● צילום: עומר כרמון ● 12/5/2021 17:14 ● ערב ערב 3016
חמאס וג'יהאד הודיעו כי הערב בשעה 18:00 היעדים הבאים שלהם לתקיפה הם אילת וחיפה. כל הודעותיהם עד כה היו מדויקות ולפיכך כל בתי העסק בעיר ייסגרו היום בשעה 17:30
חמאס הודיע: מתקפת טילים על אילת צפויה הערב
תגיות:

מדוברות עיריית אילת נמסר: על רקע המצב הביטחוני, ערך הבוקר (ד׳) ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, הערכת מצב ביחד עם ראשי המכלולים בעירייה ואנשי נפת אדום של פיקוד העורף. שגרת החיים באילת נמשכת כרגיל והעיר ערוכה לקלוט את המוני ישראל שצפויים לנפוש באילת בסוף בשבוע הקרוב ובחג השבועות.

יחד עם זאת הנחה ראש העירייה לפתוח את המקלטים במוסדות החינוך ולהיות ערוכים ככל שיידרש, לפתיחה מהירה של המקלטים ברחבי העיר על ידי אגף חירום וביטחון בעירייה.

עוד על רקע המצב, הוחלט לדחות את אירוע המלגות השנתי של מרכז צעירים, שהיה מתוכנן להתקיים מחר (ה׳) בפארק המזרקה המוסיקלית.

הערכות מצב יימשכו בהתאם להתפתחויות. הציבור מתבקש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף המפורסמות בפייסבוק ובאתר העירייה ובכלי התקשורת.

 על רקע המצב הביטחוני פיקוד העורף מחדד עבורכם את ההנחיות. בעת קבלת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולפעול על-פי ההנחיות הבאות:

☑️ הנחיות לשוהים במבנה - יש להיכנס לממ"ד (מרחב מוגן דירתי), ממ"ק (מרחב מוגן קומתי), ממ"מ (מרחב מוגן מוסדי), מקלט, חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי מוגן, לסגור את הדלת ואת החלונות. יש לסגור את הדלת ולנעול אותה על ידי סיבוב הידית ב-90 מעלות ולוודא שחלון הפלדה החיצוני וחלון האלומיניום הפנימי סגורים.

☑️ הנחיות לשוהים בחוץ: בשטח בנוי - יש להיכנס למבנה קרוב | בשטח פתוח - יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. חשוב לזכור, בעת פגיעת רקטה בקרקע, הדף הפיצוץ מסכן את היושבים או עומדים בפגיעה של רסיסים.

☑️ הנחיות לנוסעים ברכב - יש לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה תוך הזמן העומד לרשותנו - יש לצאת ולהתרחק מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. רק במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך, להתכופף מתחת לקו החלונות ולהמתין 10 דקות.

☑️ תחבורה ציבורית: באוטובוס בינעירוני ובהסעות תלמידים - על הנהג לעצור בצד הדרך, לפתוח את הדלתות ועל הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות, ולהגן על הראש באמצעות הידיים | באוטובוס עירוני - על הנהג לעצור בצד הדרך ולפתוח את הדלתות כדי שהנוסעים יוכלו להיכנס למבנה קרוב. במקרה שלא ניתן להגיע למבנה בזמן העומד לרשותנו, יש להתכופף מתחת לקו חלונות ולהגן על הראש באמצעות הידיים | ברכבת - על הנהג להאט את הרכבת ל-30 קמ"ש למשך 10 דקות. על הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות.

☑️ יש להישאר במרחב המוגן 10 דקות.

☑️ חשוב להתרחק מחפצים לא מזוהים או מרקטה המונחת על הארץ. במקרה כזה, יש להרחיק סקרנים ולהודיע למשטרה.

☑️ אין להתקהל באזור אירוע, ההתקהלות מסוכנת מחשש לירי רקטות נוסף.

☑️ יש להמשיך ולהאזין להנחיות באמצעי התקשורת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש