מתמודדים עם אלרגיות

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 30/4/2021 18:17 ● ערב ערב 3015
בשנים האחרונות גוברת המודעות בכל הנוגע לאלרגיה מסכנת חיים, נושא שחוזר ועולה על סדר היום הציבורי בכל מקרה טראגי בו מוצאים את מותם צעירים בריאים על רקע אלרגיה למזון, ביניהם גם שני בני אילת יקרים. כחלק מהתמודדות עם הנושא, עיריית אילת היתה בין הערים הראשונות להציב שלטים במוסדות החינוך ובפארקים ציבוריים ופועלת עתה להגביר את המודעות גם בקרב בעלי עסקים כולל הדרכות של מד"א והרצאה מקצועית לציבור הרחב שתשודר בלייב בפייסבוק העירייה. ראש העירייה קרא לבעלי העסקים להירתם לפעולה העירונית ואמר: "מודעות ורגישות יכולות להציל חיים".
מתמודדים עם אלרגיות
תגיות:

כאמור פועלת העירייה כבר תקופה ארוכה להעלות את המודעות בכל הנוגע לטיפול באלרגיות. במסגרת זו בשנה שעברה (2020) נשלח מנשר הסברה לכל תושבי העיר שהוצמד למעטפת הארנונה, וכולל הסבר על התסמינים ודרכי טיפול בתגובה אלרגית מתוך תפיסה, כי מודעות מצילה חיים. המנשר הופק בשיתוף "יהל" - העמותה לאלרגיות מזון. בנוסף הוצב שילוט מתאים בכל הפארקים הציבוריים ובגני המשחקים בהם מצוין, כי יש להקפיד שלא להכניס דברי מזון לסביבת הגן מתוך התחשבות בילדים בעלי אלרגיה מסכנת חיים ועל מנת שגם אלה יוכלו לשחק בבטחה וליהנות בשמחה.  

 

גם מערכת החינוך ערוכה בהתאם ומקפידה על הדרכות והסברה שוטפת בתחום. במסגרת זו כל בתי הספר מצוידים במזרקים מאז שנכנס לתוקף חוק האפיפן (2018). מזרקים אלו מיועדים עבור תלמידים הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים בפרט ועבור בית הספר כהיערכות לחירום בכלל. כמו כן קיים שילוט בכל מוסדות החינוך לגבי איסור הכנסת מזונות הנושאים את האלרגן. שילוט דומה מוצב גם בכל המתנ"סים הקהילתיים. בנוסף כל חדרי המורים עברו הדרכה על ידי מד"א, כך גם הסייעות. הדרכה זו נעשית אחת לשנה. פעולות הסברה נעשו בבתי הספר, כולל הסברה בשיתוף הילדים עם האלרגיה והוריהם, שהתנדבו להירתם לעניין.

 

בנוסף בהתאם להנחיית ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי נערך הבית לעסקים בשיתוף מחלקת הבריאות בעירייה לבצע הסברה בקרב בתי העסק בדגש על מסעדות, ברים ובתי קפה כדי להעלות את המודעות ולפעול בהתאם עם הצבת עמדות למזרקי אפיפן בבית העסק כולל שילוט והדרכת הצוות. לבתי עסק שירכשו מזרק אפיפן תבוצע הדרכה בבית לעסקים בעירייה באמצעות מד"א. ההדרכות יתקיימו ביום ראשון 9.5.21 בשעה 10:00 וביום רביעי 12.5.21 בשעה 17:00. בנוסף תתקיים ביום ראשון הקרוב (2.5.21) הרצאה לקהל הרחב עם ד"ר שירה רוזנברג בצלאל – אלרגולוגית. הרצאה תועבר בשידור חי בפייסבוק העירייה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש