נדחתה עתירת עמותת נושיט יד לילדי אילת נגד הבחירות באיגוד ההתעמלות

מאת: שחר קליין ● 30/4/2021 18:06 ● ערב ערב 3015
לאחר שבנובמבר 2020 הצליחה העמותה מאילת להביא לכך שהבחירות באיגוד ההתעמלות יערכו במועדן ולא יוקדמו ● דחה בשבוע שעבר בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירתה שדרשה לפסול את הליך הבחירות וזאת לאחר שמצא כי ביטולן יגרום לנזק
נדחתה עתירת עמותת נושיט יד  לילדי אילת נגד הבחירות  באיגוד ההתעמלות
ביהמ''ש מצא כי כל הטענות היו ידועות מראש ומוסדרות בתקנון האיגוד. מיכאל רבינוביץ' העומד בראש העמותה מאילת

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה ביום ד' שעבר את עתירת העמותה האילתית "נושיט יד לילדי אילת",  נגד איגוד ההתעמלות שביקשה לפסול את הבחירות שנערכו להנהלה החדשה של האיגודבחודש נובמבר 2020. בעתירתה דרשה העמותה לערוך בחירות חדשות.
לטענת העמותה בהליך הבחירות נפלו פגמים "שפגעו בטוהר הבחירות ומצדיקים את ביטול תוצאות הבחירות ועריכתם מחדש", נכתב בעתירה. עתירה זו הוגשה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב לאחר שביה"ד העליון לספורט דחה אותה קודם לכן.
עתירה זו הוגשה לאחר שעתירה אחרת שהגישה העמותה נגד הנהלת האגוד התקבלה על ידי בית הדין העליון לספורט בחודש ספסטמבר 2020, אז תקפה העמותה את ההחלטה להקדים את הבחירות לאיגוד מנובמבר לספטמבר. הדיינים עמנואל סלע ואסתר וינדר קיבלו את הטענה ופסקו כי: "להנהלה אין סמכות להקדים את מועד הבחירות, הקדמה שמשמעותה קיצור תקופת הכהונה של ההנהלה, תקופה שקבועה בתקנון לארבע שנים. די בטיעון זה לבדו להביא לכך שהעתירה לביטול האסיפה הכללית תתקבל". בעקבות החלטת ביה"ד נערכו הבחירות במועדן.
בעתירה הנוכחית, טענו באיגוד, כי יש למחוק את ההליך על הסף וביהמ"ש מפי השופטת רחל ברקאי, צידד בעמדת האיגוד, וזאת משום ש: "כל הטענות שהעלתה המבקשת בתובענה שבפניי וכל ההחלטות אותן היא מבקשת לתקוף היו ידועות לה עובר מיום קיום הבחירות, ולא בא מפיה כל טעם המצדיק את הגשת התובענה רק לאחר קיום הבחירות. די בכך לקבוע קיומו של שיהוי סובייקטיבי". 
לפיכך נדחו הטענות כנגד מינויו של עו"ד אייל פייבל למנהל הבחירות, וכן נדחו טענות שעסקו בנוהל הבחירות שביהמ"ש מצא כי פורסם מראש כנדרש, וכן טענות על החלטות וועדת המנדטים, על רשימת המועמדים ועל ניגוד עניינים. טענה נוספת שנדחתה עסקה באופן ההצבעה שהוביל להכפלת קולות. כאמור נדחו הטענות לאחר שנמצא כי היו ידועות מראש, עובר לקיום הבחירות, לרבות אופן ההצבעה שביהמ"ש אמר עליו כי הוא: "מוסדר בתקנון מזה שנים כך שלא מדובר בשינוי שנעשה בעת האחרונה או בפרשנות חדשה שניתנה לתקנון הרי שזוהי פרקטיקה שגורה באיגוד".
השופטת הוסיפה כי: "ביטול תוצאות הבחירות בשלב זה יגרום נזק הן מאחר וההנהלה החדשה כבר החלה לפעול בהסתמך על תוצאות הבחירות, ובעיקר, כפי שטען האיגוד, יש בקיום בחירות חדשות בשלב זה כדי לפגוע בהיערכות האיגוד למשחקים האולימפיים הצפויים להיערך בעוד כשלושה חודשים, ונראה כי די בכך". על עמותת נושיט יד לילדי אילת נפסקו הוצאות בגובה 25,000 שקל.
מאיגוד ההתעמלות נמסר: "איגוד ההתעמלות הינו גוף הפועל על פי תקנון ברור ונהלים תקינים. כך פעלנו גם במקרה הזה ואנו שמחים כי בית המשפט מצא לנכון לתת לכך גושפקנא. חבל כי גורמים מסוימים מנסים להוביל צעדים להכפשת האיגוד ללא סיבה. אנו מתרכזים כעת באליפויות ובמשחקים האולימפיים ומקדישים לכך את כל מרצנו. בשבועיים האחרונים המתעמלים  והמתעמלות שלנו הביאו הישגים מרשימים בתחרויות בחו”ל וכעת פנינו לטוקיו".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש