דרמה בדרך לאולימפיאדה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 30/4/2021 18:05 ● ערב ערב 3015
קטי ספיצ'קוב, הגולשת האילתית שתייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו בעוד כשלושה חודשים, סיימה את אליפות העולם בקאדיס עם מדליית הכסף ● אצל הגברים נרשמה דרמה של ממש, כשיואב כהן סיים את התחרות במקום החמישי כללי, לעומת הגולש האילתי שחר צוברי ● בתחרות שהייתה אמורה להכריע מי מבין השניים יקבל את הכרטיס לאולימפיאדה נוצר שיוויון נקודות ● מאמן הנבחרת גור שטיינברג יאלץ להמליץ ביום רביעי הבא (ה- 5/5) מי מהשניים יכול להצליח יותר באולימפיאדה המתקרבת בצעדי ענק
דרמה בדרך לאולימפיאדה
בעוד שספיצ'קוב הוכיחה עצמה, צוברי (שני מימין) עדיין בסימן שאלה. נבחרת ישראל, גברים ● צילום: באדיבות איגוד השייט

בעוד שאצל הנשים כבר הוכרע שהגולשת האילתית קטי ספיצ'קוב היא שתייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו הקרובה, קטי לא נחה גם באליפות העולם בקאדיס שבספרד והוכיחה עם מדליית הארד שהיא יותר ממוכנה לקראת היעד שעומד לפניה בעוד פחות משלושה חודשים.
אם היה עוד מי שפקפק ביכולותיה של קטי, הרי שהעובדה כי היא הצליחה לחזור על ההישג שלה משנת 2019 רק מחזק את הדעה שקטי היא הבחירה הנכונה. לאורך כל התחרות היא שמרה על יציבות מרשימה כשהיא מסיימת את תשעת השיוטים בששיה הראשונה ונכנסת לשיוט המדליות מהמקום הששי. את השיוט המכריע סיימה ספיצק'וב חמישית, מיקום שהקנה לה את מדליית הכסף היוקרתית באליפות העולם האחרונה לפני האולימפיאדה.
אצל הבנים אמורה הייתה התחרות להכריע מי ייצג את ישראל באולימפיאדה. שחר צוברי, הגולש האילתי המנוסה, הגיע לתחרות בקאדיס עם יתרון נקודות על פני יריבו יואב כהן ואולם דווקא הגולש הצעיר הפגין הפעם יכולת טובה יותר. הוא סיים את התחרות במקום החמישי כללי כשצוברי נאלץ להסתפק במקום ה  -14 כללי ואף לא זכה לקחת חלק בשיוט המדליות. מיקומו זה של יואב כהן לעומת צוברי הביא לשוויון נקודות בין השניים, מה שמשאיר עכשיו את ההחלטה בידיו של מאמן נבחרת הגברים של ישראל, גור שטיינברג, שיצטרך למסור ביום רביעי הבא את המלצתו מי מהשניים מתאים ויכול להגיע להישג טוב יותר בטוקיו בפני וועדת איגוד השייט.
כך או כך, בראיונות לתקשורת הביע שטיינברג תקווה כי הגולש שלא ייבחר לייצג את ישראל באולימפיאדה יהיה מספיק ספורטיבי על מנת לסייע לשני בהכנה לקראת התחרות החשובה בעוד פחות משלושה חודשים.
אם שטיינברג יבחר בצוברי הוותיק והמנוסה זו תהייה הפעם הרביעית של שחר באולימפיאדה ועם הניסיון שלו קשה להתווכח. עבור צוברי זו תהייה הזדמנות אחרונה בקריירה להגיע לאולימפיאדה שכן מיד לאחר סיום התחרות הגדולה ישנה ענף השייט את דגם הגלשן האולימפי ושחר כבר רמז בראיונות קודמים כי אולי זו תהייה עבורו עת הפרישה.
לעומתו, יואב כהן הצעיר בעל פחות ניסיון בתחרויות כאלו ועדיין הוא בעל אמביציות ורצון להוכיח את עצמו אם כי הוא מן הסתם ימשיך בענף הגלישה ויעבור לדגם הבא כך שהקריירה עדיין פתוחה בפניו. מה שבטוח, החלטה לא פשוטה עומדת בפניו של מאמן הנבחרת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש