ביקורת: עודד פיינגולד שבעט באכזריות בגורת חתולים לא ירצה מאסר מעבר לימי מעצרו

מאת: איציק נועם ● 30/4/2021 17:51 ● ערב ערב 3015
ביהמ''ש השלום באילת הרשיע את עודד בנימין פיינגולד מאילת בעבירה של היזק לבעל חיים, לאחר שתועד במצלמת אבטחה של פיצרייה במרכז תיירות באילת, כשהוא מפתה גורת חתולים לאכול ואז בועט בה באכזריות ● החתולה נפצעה פצעים קשים ורק בהתערבות חירום ניצלו חייה ● על פיינגולד נגזרו 35 ימי מאסר שרוצו כבר בעת מעצרו ● עמותת נח למען בעלי חיים: ''בכל פעם שופט תורן שסובל ממחלה מדבקת בשם ''אטימות'', מוריד את רף הענישה והופך כך את יישום חוק צער בעלי חיים לפיסת נייר על המדף המעובש''
ביקורת: עודד פיינגולד שבעט  באכזריות בגורת חתולים לא ירצה  מאסר מעבר לימי מעצרו
ריסק את ראש החתולה ושב לאכול פיצה בשלוות נפש. פיינגולד ● רגע הבעיטה כפי שתועד במצלמות האבטחה של המקום

35 ימי מאסר, שהם בעצם הימים בהם שהה במעצר, זהו העונש שגזר סגן נשיא ביהמ"ש השלום באילת, השופט מרדכי (מוטי) לוי, על עודד בנימין פיינגולד מאילת, שתועד במצלמות האבטחה של מסעדה, כשהוא מפתה ואז בועט באכזריות בגורת חתולים ופוצע אותה פצעים קשים. כן נגזרו על פיינגולד מאסר על תנאי לתקופה של ששה חודשים למשך שלוש שנים וקנס בסך 2,000 שקל שיועבר לעמותת אילת אנימלס.

 

התבונן בחתולה מפרפרת וסובלת


פיינגולד הודה בכתב האישום שהוגש נגדו והורשע בעבירה של היזק והתעללות בבעל חיים. מכתב האישום עולה כי במהלך חודש ינואר 2020, הוא ניגש אל פיצרייה במרכז התיירות באילת ורכש לעצמו פיצה. כשהתיישב הבחין בגורת חתולים כבת שבעה חודשים שהתיישבה מספר מטרים ממנו והסתכלה עליו. פיינגולד קם כדי לגרשה וזו נסה מפניו והתקפלה כשהיא מפוחדת מהנאשם, אלא שפיינגולד לא הסתפק בכך וניסה לבעוט בחתולה אך ללא הצלחה. לאחר מכן הוא שב למקומו והחל לאכול את הפיצה. או אז שוב התקרבה אליו החתולה והתיישבה במרחק של כמטר ממנו והסתכלה עליו אוכל. אז נטל פיינגולד חתיכת קרטון פיצה והחל מפתה את הגורה להתקרב אליו וכאשר התקרבה ניסה לבעוט בה שוב ללא צלחה, ואז קם במהירות מכסאו ובעט בחוזקה בראשה של החתולה אשר הועפה עקב כך מספר מטרים וראשה הוטח בעוצמה רבה בכיסא ובקיר שהיו בסמוך. לאחר מכן שב פיינגולד לכסאו והמשיך לאכול את הפיצה שלו בשלוות נפש, תוך שהוא מסתכל על החתולה כשהיא סובלת, מפרפרת ומפתלת מכאבים. לאחר שסיים לאכול קם כסאו והלך מהמקום.
כתוצאה מהאירוע נגרמו לחתולה חבלות בדמות חתך וזעזוע מוח. החתולה נזקקה לאשפוז למשך שלוש יממות וטיפול רפואי למשך 48 שעות לשם מניעת בצקת במוח. כשנעצר על ידי המשטרה, אמר לשוטר שהוא "בסך הכל התעלל בחתול בפיצה אתמול בגלל שגם החתול התעלל בו וכי הוא גם עשה זאת בעבר". 

 

 

 

היו כאלו שזיהו אותו ברחוב


בטרם גזר הדין אמר פיינגולד כי הוא מצטער על המעשה וטען כי כבר נענש לאחר שהיה חודש וחצי במעצר וכי הוא מצוי במצב נפשי לא טוב, במיוחד מאז המקרה. הוא סיפר שהמקרה פורסם והיו גם כאלה שזיהו אותו ברחוב", עוד אמר כי הוא מצר על המקרה וכי זה לא יחזור על עצמו. 
בגזרו את העונש ציין השופט כי פיינגולד אחראי למעשיו וכי הוא האחראי הבלעדי לארוע, עם זאת ציין את הבעייתיות האישית שלו, "שהתנהלותו שונה מהמצופה מאדם נורמטיבי" וכי הוא "אינו מבין לעומק את הפסול בהתנהלותו ובמעשיו", את זאת למד מדבריו של פיינגולד שאמר בנוסף, "כאשר החתול הסתובב לידי לא נהניתי מהאוכל". השופט תחם את את מתחם הענישה במקרים דומים בין מאסר מותנה ל-3 חודשי מאסר בפועל שיכול וירוצו בעבודות שירות ומיקם את עונשו של הנאשם בטווח זה, כשהוא קובע כי: "הנאשם נעדר עבר פלילי רלוונטי הודה ולקח אחריות על מעשיו. זהו מעצרו הראשון של הנאשם והוא שהה בו למעלה מחודש לאחר שלא נמצאה לו חלופה מתאימה נוכח היעדר כל תמיכה משפחתית. מצבו הנפשי של הנאשם שתואר לעיל יש בו כדי להוות שיקול בגזירת העונש לנאשם שלפני. מנגד, יש לתת את הדעת לשיקול הרתעת היחיד והרבים, בגדרו של המתחם וזאת נוכח הקלות הבלתי נסבלת בהן מבוצעות עבירות דוגמת אלו שביצע הנאשם, מתוך הנחה כי קיים סיכוי של ממש כי בענישה מרתיעה יהיה כדי למנוע מעשים דומים". כאמור הסתפק השופט בימי מעצרו של פיינגולד והוסיף עליהם מאסר מותנה וקנס.
מזכ"ל עמותת נח למען בעלי החיים, אלה אבין, מסרה בתגובה לפסק הדין: "שוב מקרה של התעללות מזעזעת בחתולה רעבה וחסרת ישע ושוב בית משפט לא מטיל כל ענישה על העבריין ומסתתר מאחורי עלה תאנה המכונה "מתחם הענישה". גרוע מזה שכל פעם שופט תורן שסובל ממחלה מדבקת בשם "אטימות", מוריד את  רף הענישה וכך הופך את יישום חוק צער בעלי חיים לפיסת נייר על המדף המעובש.  מי חוטא יותר  - המתעלל או את שמי שנותן לו לגיטימציה לחזור ולחייך כל הדרך מבית המשפט כאילו כלום לא קרה? עמותת נח פועלת מול הגורמים בפרקליטות על מנת שיוגש ערעור על הפסק הדין. שוב מקרה של התעללות מזעזעת בחתולה רעבה וחסרת ישע ושוב בית משפט לא מטיל כל ענישה על העבריין ומסתתר מאחורי עלה תאנה המכונה "מתחם הענישה. גרוע מזה שכל פעם שופט תורן שסובל ממחלה מדבקת בשם "אטימות", מוריד את  רף הענישה וכך הופך את יישום חוק צער בעלי חיים לפיסת נייר על המדף המעובש. 
מי חוטא יותר  - המתעלל או את שמי שנותן לו לגיטימציה לחזור ולחייך כל הדרך מבית המשפט כאילו כלום לא קרה? 
עמותת נח פועלת מול הגורמים בפרקליטות על מנת שיוגש ערעור על הפסק הדין.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת