אילת מתאוששת: האבטלה במרץ ירדה ב-26%

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 23/4/2021 09:23 ● ערב ערב 3014
אחרי שנה בה הובילה אילת בשיעור האבטלה בישראל, שבה לעצמה רמת התעסוקה בעיר בזכות תיירות הפנים ● את ראש הטבלה מאיישת כיום נצרת עם 26.7% אבטלה ● 13 מתוך 15 הערים בהן שיעור דורשי העבודה הוא הגבוה ביותר הנן ערביות, חרדיות ומעורבות
אילת מתאוששת: האבטלה  במרץ ירדה ב-26%
סוף סוף לא בראש הטבלה

בשורות טובות - אילת ירדה מהמקום הראשון בטבלת הערים עם שיעורי האבטלה הגבוהים ביותר בארץ, כפי שהיה לאורך כל תקופת משבר הקורונה, בו הושבת ענף התיירות. שיעור האבטלה באילת ירד ב-26% בחודש מרץ, השיעור הגבוה ביותר שנרשם במהלך חודש אחד ובהשוואה ליישובים אחרים. את מקומה של אילת בראש טבלת דורשי העבודה הבלתי מועסקים תפסה העיר נצרת, אף היא עיר תיירות, עם 26.7%. אחריה ממוקמת אום אל פאחם, עם 26.5% אחוזי אבטלה.

עם זאת הבשורות הטובות הן כי ב-42 ערים בישראל חלה ירידה של 5% ומעלה במספר דורשי העבודה במרץ. אילת במקום הראשון עם ירידה של 26% ומאחוריה מודיעין, עם ירידה של 10% בשיעור דורשי העבודה. 20 מבין 42 הערים הן ערים ממרכז הארץ ובהן תל אביב, גבעתיים, רמת גן, הוד השרון, רמת השרון, רעננה וראשון לציון, ורק 14 מהן הן ערים מהצפון או מהדרום (10 מהצפון ו 4 מהדרום). מגזרית, ישנן רק ארבע ערים חרדיות, שלוש ערים מעורבות ועיר ערבית אחת בלבד, שפרעם, שחלה ירידה של 5%. 
עוד עולה מהנתונים שפרסמו על ידי שירות התעסוקה, כי 13 מבין 15 הערים בעלות שיעור דורשי העבודה הגבוה ביותר הן ערביות, מעורבות, חרדיות או בעלות שיעור גבוה של חרדים או ערבים.


מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גראור: "שיעורי החזרה לעבודה הנמוכים בערים הערביות והחרדיות מאששות את טענתנו לאורך המשבר כי מי שייפגעו ממנו יותר מכל יהיו השכבות החלשות ומרוויחות השכר הנמוך. בשנים האחרונות שקדמו למשבר, הגענו באמצעות תכנית מעגלי תעסוקה להישגים משמעותיים מאוד בהעלאת שיעורי התעסוקה בקרב מרוויחי השכר הנמוך. כעת, דווקא עם חזרת המשק לשגרה, הישגים אלו נתונים בסכנה וכדי להבטיח ולעודד את חזרת מרוויחי השכר הנמוך מחדש לעבודה, עלינו לקדם מדיניות של חיזוק ההון האנושי, עידוד תעסוקה והעמדת רשת ביטחון אפקטיבית שאינה מהווה חסם בפני חזרה לעבודה"


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש