פחד אלוהים: המלחמה עם איראן מתקרבת לאילת

מאת: ● 7/4/2021 08:00 ● ערב ערב 3011
לפי פרסומים זרים, ספינת מטען העוגנת לחופי אריתראה בים האדום היא לא פחות מאשר ספינת ריגול איראנית ● אתמול היא נפגעה קשות ממוקשים ימיים ● הפיגוע מיוחס על ידי מקורות זרים לישראל ● החשש: פעולות הנקם ילכו ויתקרבו לאילת ● גורמים בטחוניים מתריעים: מתקני קצא"א באילת חשופים לפגיעה, טיל אחד על מיכלית נפט באילת ואפשר לארוז את המזוודות ולא לשוב לעיר למשך עשורים
פחד אלוהים: המלחמה עם איראן מתקרבת לאילת
פרינטסקרין מתוך סרטון של רשת החדשות הערבית אלערבייה

באילת כבר התרגלו לראות צוללת גרעינית צפה על פני מימי המפרץ מעת לעת. כל מי שנוסע על כבי 90 בואכה הכניסה לאילת מתקבל בברכת שלום מעמדות הפטריוט המכוונות לדרום לצדן כיפת ברזל המכוונת לעבר סיני. אין זה סוד. אילת הפכה להיות בחזית המאבק של ישראל באראן ואף אם זה נראה לנו רחוק ולא מאיים, המדובר בחבית חומר נפץ שרק ממתינה להתפוצץ.

אתמול פורסם בכלי תקשורת זרים, כי ספינה איראנית נפגעה ממוקשים ימיים מול חופי אריתראה שבארפיקה. הפעולה מיוחסת בתקשורת הזרה לישראל.

מדובר בפסינה שעגנה באזור קבוע והיא מוכרת לישראל בשם 'סאוויז' (SAVIZ). על פניו זוהי אניית מטען אך הטענה היא כי מדובר בספינת ריגול מוססוה האוספת מודיעין ומהווה בסיס עבור פעולות קומנדו של משמרות המהפכה באיראן.

באיראן אישרו את דבר הפיגוע בספינה ובישראל סרבו גורמים רשמיים להתייחס לנושא.

כזכור, דווח בחודש שעבר על טיל שוגר לעבר ספינת המכולות 'לורי' שבבעלות איש העסקים הישראלי אודי אנג'ל. הספינה שנשאה דגל ליברי והיתה בדרכה מטנזניה להודו נפגעה, אף שלא נגרם לה נזק רב. בישראל העריכו אז כי המדובר במהלך איראני. קודם לכן הותקפה הספינה הישראלית 'הליוס ריי' אף היא בבעלות ישראלית במפרץ עומאן. מדובר בספינה בבעלות איש העסקים הישראלי רמי אונגר. לאחריה הופצצה הספינה האיראנית 'שארה קודר'. לאור ריבוי המתקפות הלא רשמיות משני הצדדים, אין פלא שתושבי אילת מביטית בדאגה אל הקצב ההולך וגובר של מיכליות ענק הפוקדות את נמל קצא"א מתחילת השנה. אוניות אלה הן יעד ביטחוני רגיש, וקני הטילים של המורדים החות'ים בתימן מופנים אליהן. מספיק טיל אחד כזה, משם או מכיוון כוחות אל קעידה החולשים על חופי סיני, על מנת להרוס את מפרץ אילת לתמיד, ולהמיט חורבן וכליה על אילת כעיר תיירות ואף על מקורות התפלת המים שלה. באיראן יודעים זאת היטב ולוטשים עיניים אל עבר מתקני קצא"א באילת. במספר מאמרים שפורסמו בסוכניות הידיעות האיראניות, הוזכרו קוו קצא"א כיעד תקיפה מועדף, בין אם דרך הים בכל הנוגע למתקני החברה באילת ובין אם מעבר לגבול בסיני, ואל עבר צינורות הנפט המחברים בין אילת לאשקלון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת