מי ערה? גם באילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 2/4/2021 10:31 ● ערב ערב 3011
כשעדי ידגר, מורה לאמנות בבית הספר גולדווטר נתקלה לפני כשבועיים בפוסט הויראלי שעלה במודיעין וסיפר איך קבוצת ווצאפ בשם 'מי ערה?' סייעה לצעירה במצוקה, היא לא חשבה יותר מדי והבינה שגם באילת חייבות הנשים והנערות קבוצה שכזו ● כבר באותו יום התמלאה הקבוצה והוכיחה את נחיצותה ● עכשיו היא מתכוונת לקחת את הרעיון צעד אחד קדימה ולפתוח קבוצת ווצאפ ייעודיות לנערות, עם פיקוח של נשים בוגרות ● אילתית, מעתה את לא לבד!
מי ערה? גם באילת
“הסברתי לגברים בעדינות שהקבוצה היא לנשים בלבד”. ידגר
תגיות:

יום אחד בלבד לקח ל– 257 נשים ונערות באילת להצטרף לקבוצת הווצאפ 'את לא לבד אילת' שפתחה תושבת העיר עדי ידגר, שנתקלה לפני כשבועיים בפוסט ויראלי שהועלה בעיר מודיעין וסיפר איך קבוצת ווצאפ של נשים בעיר בשם 'את לא לבד' שהיה במשך חודשים ארוכים בדממת אלחוט, הצליח לסייע באחד הימים לצעירה שהייתה במצוקה. לעדי היה ברור שגם נשות אילת חייבות קבוצה מהסוג הזה וביוזמת יחיד היא פתחה את קבוצת הווצאפ שהתמלאה עוד באותו יום. רק לאחר שפתחה את הקבוצה, גילתה עדי שכשמדובר בקבוצה כזו היא למעשה מוגבלת בכמות של 257 משתתפות, אלא שלאחר כמה ימים פרשו ממנה כמה נשים והיום עדיין ניתן להצטרף לקבוצה. "הרעיון הוא פשוט", היא מסבירה השבוע. "זו אמורה להיות קבוצה שקטה, בלי קשקושים ודברים מיותרים. קבוצה שניתן יהיה להשתמש בה רק בעת מצוקה. צעירה שחוזרת הביתה באמצע הלילה ונתקלת במצב מצוקה, אשה שנתקלת בקשיים כאלו ואחרים בבית. כל מצב מצוקה, אי שקט וחרדה אמור לקבל כאן מענה. בכל מצב כזה אשה אמורה לכתוב בקבוצה רק 'מי ערה?' וזה אומר לנשים להבין שהיא בצרה. לפעמים בעת צרה אין לנו את הזמן ליצור קשר עם גורם מתאים. מתאים שאת מעלה בקבוצה את המצוקה שלך את יודעת שאת לא לבד ובמקביל מישהי יכולה ליצור עבורך את הקשר המיידי עם הגורם המתאים", מסבירה עדי. "אם מדובר במקרה שקורה באמצע הלילה ומישהי כותבת 'מי ערה?' הכוונה שאם יש מישהי בקבוצה ערה שמקבלת את הקריאה, תיצור איתה מייד קשר אישי ותבין במה דברים אמורים.


רגע אחרי שהקבוצה שפתחה התמלאה חשבה עדי שיש מקום לפתוח קבוצה נוספת, "אלא שאז נוצר שיח עם כמה נשים דומיננטיות ויחד חשבנו על האפשרות לפתוח קבוצת ווטאפ כזו ייעודית לנערות וילדות". ידגר שמתנדבת כבר 7 שנים בסיירת הורים ורואה במו עיניה מצבי מצוקה אליהם נקלעות נערות צעירות, מבהירה שיש בזה צורך ממשי. "מיד לאחר הפסח נפגש כמה נשים לקדם את הנושא, ביניהן גם לימור מאיר קרולינסקי, פעילה חברתית ופעילה דומיננטית בין השאר בסיירת הורים ויחד נקדם את הרעיון. כשכמובן הכוונה שבקבוצה יהיו גם אמהות בוגרות שיוכלות לסייע לצעירות בעת צרה", היא מסבירה. "בצורה כזו גם נוריד את כמות המשתתפות בקבוצה הראשונה ונשאיר אותה כקבוצה לנשים בלבד וגם נפתח קבוצה ייעודית לנערות וילדות שזה לכשעצמו לא פחות חשוב. קרה לך משהו בזמן בילוי, מישהו מטריד אותך, הגעת הביתה ואת חוששת? כל אלו יקבלו מיד מענה כשהמטרה הברורה של הקבוצה היא ליצור מעטפת הגנה ולתת ביטחון לנשים שהן לא לבד ומי יכול עלינו נשים לנשים?".


עדי מספרת שבין המצטרפים לקבוצה ביום פתיחתה היו גם כמה גברים טובים שהצטרפו מתוך רצון אמיתי לעזור ולהיות שם למען נשים בצרה, "אבל הסברתי להם בעדינות ובתודה שהכוונה היא ליצור קבוצה של נשים בלבד כדי שהנשים ירגישו מספיק בטוחות להיפתח. הרעיון להיות אשה למען אשה".
עדי, אמא לשלושה בנים מבהירה: "למרות שאין לי בנות משלי אני מאוד רגישה לנושא ואצל הבנים שלי הטמנתי כבר מגיל צעיר את ערכי ההערכה ומתן הכבוד לנשים באשר הן.
ומה יקרה כשהקבוצה שפתחת תתמלא? "תמיד אפשר לפתוח קבוצה נוספת לפי הצורך", היא מבהירה.

 

להצטרפות לקבוצה 'מי ערה אילת'  הקליקו כאן

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש