נבחרו מפעילי הקורקינטים עבור תאגיד התיירות באילת

מאת: ניר אמיתי ● 2/4/2021 10:29 ● ערב ערב 3011
תאגיד התיירות פרסם השבוע (ב') את תוצאות מכרז הפעלת הקורקינטים באילת ● בו זכו החברות הבינלאומיות Lime ו-Bird ● זאת לאחר שהצעתה של חברת Wind נפסלה והצעתה של חברת LEO הישראלית לא זכתה ● החברות הזוכות צפויות להפעיל בשלב ראשון 100 כלים כל אחת ורק בהמשך ייבחן הצורך בהגדלת כמות הכלים
נבחרו מפעילי הקורקינטים  עבור תאגיד התיירות באילת
יניב ריבלין מנכ”ל BIRD ישראל ויניב גודר מנכ
תגיות:

תאגיד התיירות של אילת הכריז על שתי חברות הקורקינטים הבינלאומיות ליים ובירד, כזוכות במכרז להפעלת הכלים השיתופיים בעיר אילת. בשלב ראשון יופעל המכרז למשך שנה אחת עם אופציה להארכה והוא יאפשר לכל חברה להפעיל באילת 100 כלים בלבד. רק בשלב מאוחר יותר תבחן נחיצות הגדלת מספר הכלים בהתאם להצלחת המכרז. הצעתה של החברה הבינלאומית ווינד נפסלה, לאחר שנקלטה במערכות התאגיד לאחר סגירת תיבת ההצעות. משיחה שערך 'ערב ערב עם מנכ"ל החברה, נדב בן משה,  עולה, כי התקלה התרחשה בעטיו של משקל קובץ המכרז שהוגש באמצעות ג'מבו מייל, שהתעכב, זאת אף שלדברי בן משה, נשלח במועד. תצהיר חתום מטעם עו"ד שהגישה החברה והמעיד על מועד המשלוח נדחה על ידי התאגיד. כזכור, עוררה החברה סערה בשוע שעבר לאחר שפיזרה כלים ברחבי העיר טרם פרסום תוצאות המכרז. בן משה הבהיר כי המדובר היה בתקלה שתוקנה מיד. עוד הבהיר השבוע בן משה כי בכוונת החברה לשקול כניסה לפעילות באילת שלא דרך המכרז, ובדומה לחברה הרביעית שניגשה למכרז ולא זכתה – LEO הישראלית, שבבעלות האחים כפיר ודרור בן שושן, בני אילת, שהתאכזבו השבוע לאחר היוודע תוצאות המכרז. בראיון שנתן בן שושן ל'ערב ערב' טרם המכרז הודיע זה, כי גם היה והחברה שבבעלותו לא תזכה, היא תמשיך לפעול באילת במסגרת הסכמים על שטחים פרטיים עליהם חתמה מול רשת פתאל והאייס מול ואף תילחם על מקומה ומעמדה באילת, זאת לאור היותם החברה הראשונה שפועלת בעיר מאז 2019. כן התחייב בן משה כי יוריד לאילת כבר בקרוב כ-1,000 כלים נוספים, במטרה לתת פייט לחברות הזוכות. בעבר התבטא כי הוא אינו מרוויח שקל באילת וכי אין לו בעיה להמשיך ולפעול בעיר גם אם יפסיד כסף. 

שתי החברות הזוכות צפויות להתחיל ולפרוש כלים בתוך שבועות ספורים והן מצויות בימים אלו בתהליך התארגנות הכולל השכרה של מחסן, וגיוס מפעיל מקומי. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת