האיום האיראני על אילת גובר: נפרסה סוללת פטריוט

מאת: איציק נועם ● 25/3/2021 18:15 ● ערב ערב 3010
סוללת טילי 'פטריוט' הוצבה באילת לאחר שהתגבר החשש כי ההוטים ישגרו מלטי נפץ מתימן בהוראת איראן ● בחודש ינואר השנה הוצבה באילת כיפת ברזל ובהמשך אותו חודש ביקרה באילת צוללת גרעינית ישראלית בדרכה לפתחת ים סוף
האיום האיראני על אילת גובר:  נפרסה סוללת פטריוט
כוססים ציפורניים בהמתנה לתגובה על מותו. סולימאני

בשבוע שעבר הוצבה באילת סוללת טילי 'פטריוט' Patriot PAC-2  אשר קני השיגור שלה, ששה במספר, מופנים דרומה לכיוון הים האדום ותימן. הסוללה הוצבה לאחר שהתגבר החשש כי ההוטים בתימן ישגרו, לפי הוראת האיראנים, מלטי נפץ מתפוצצים לכיוון אילת ודרום ישראל. הצבת הסוללה מגיעה לאחר שכבר בחודש ינואר השנה חשף 'ערב ערב' כי בישראל איתרו חשש של ממש מפני ניסיון נקם של איראן בישראל בעקבות יום השנה (3.1) לחיסולו של מפקד כוח קודס והאחראי על פעילות משמרות המהפכה האירנים - קאסם סולימאני. 

 


האיום בסופו של דבר לא מומש ואולם ישראל לא לקחה אז סיכונים מיותרים, ומלבד פרישת מערכת כיפת ברזל, פקדה את חופי נמל אילת צוללת גרעינית. הצוללת מסוג דולפין הגיעה לנמל אילת לאחר שחצתה את תעלת סואץ. היא שטה באופן גלוי מעל לפני המים ועצרה באילת לצורך הצטיידות בטרם יצאה שוב לים הפתוח. אל הצוללת התלוו ספינות טילים ישראליות. 
הפעם האחרונה בה נצפה מחזה כזה באילת היתה ב-2009. מהלך הגעתה של הצוללת לאילת הוסכם ואושר על ידי המצרים. מטרתה של הצוללת להוות תמרור אזהרה התקפי מול כל ניסיון של אלה לתקוף את אילת.
המורדים החותים פועלים באזור הים האדום בתימן בשליחותם של ארגון דעאש וכן גורמי טרור מאזור סיני והם פועלים בתאום מול איראן ומשמשים כזרוע ביצועית שלה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש